fotoys
fotoys (üye)
İstanbul / Meraklı

Makina Seçimi

Arkadaşlar,
katalog için makina parçalrı çekiminde kullanılacak makina
kaç MP olmalı ?

PRETEC .FOT.3A30
PRETEC - DC4381 ile
Pentax Optio 30 kıyaslanırsa fikriniz nedir ?

Tarih: 6 Eylül 2004, 08:39 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

poster gibi bişey olmayacaksa, yani a4 boyutunda bir katalogda kullanılması için min 3.2 mp yeterlidir..

Tarih: 6 Eylül 2004, 10:12 - İp: yok
fotoys
fotoys (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler bozo,

makinalar için ne öenirisin ?

Tarih: 6 Eylül 2004, 10:16 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

senin verceğin fiyata bağlı.
Canon A75 650 küsür.
Kodak EasyShare CX7300 237 milyon
Nikon Coolpix 2200 360 milyon
ama sen yinede araştır öyle karar ver....
ayrıca http://www.hepsikamera.com adresinden bakabilirsin.

#yyilmaz' tarafından 06.09.2004 10:37:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2004, 10:36 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

sizin durum farklı biraz, siz en iyisi fiyat aralığınızı verin.. Ona göre bir model önerelim. Bir de konuyu iyice açıklarsanız iyi olacak. Örneğin makineparçaları ne boyutlarda? Çok küçük (civata, somun ) türü parça çekimleri olacakmı.. Buna göre makro çekim kabiliyeti iyi olan bir makine önerilebilir..

Tarih: 6 Eylül 2004, 11:26 - İp: yok
fotoys
fotoys (üye)
İstanbul / Meraklı

parça boyutları 2mt x 2mt x 2mt metalik parçalar

450 milyon civarında alabileceğimiz bir makina arıyorum

selamlar

Tarih: 6 Eylül 2004, 11:29 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşım o zaman sana otomatik bir makine önerilebilir. Ama tavsiyem 3 mp makine alman. Her neme lazım a4 boyutu bir fotoğraf koymak isterseniz kataloğa burda işe yarayacaktır. Bunun için Olympus c310, Pentax optio 30, Kodak cx6330-7330 yetecektir. Canon-Nikon'lar kaliteli makineler ama 3 mp makineleri bu listeye sokamayacağım kadar pahalı.onların 2 mp makinelerini de dediğim gibi a4 boyutu çıktı olasılığı yüzünden tavsiye edemeyeceğim.

Tarih: 6 Eylül 2004, 11:44 - İp: yok
fotoys
fotoys (üye)
İstanbul / Meraklı

PRETEC .FOT.3A30 nasıl bir makinadır ?

Tarih: 6 Eylül 2004, 11:52 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

pretec 3a30 şöyle bir makinedir.(Toshiba'nın m700 10x zoomlu bir modeli var. Resmen onun üstündeki toshibayı kaldırıp yerine pretec konmuş, ve işçili, lpastik aksam kalitesi düşürülerek sunulmuş bir makine pretec 3a30)
burdan inceleyebilirsin türkçe olarak... kendisine alan bir adam ayrıntılı bir inceleme yapmış..
http://www.modelci.com/pretec3A30/Pretec3A30_1.htm

ikizi Toshiba m700 ise burda..
http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/m700.html

o türkçe sitedeki açıklamalara göre kendin yorumla artık, vereceğin fazla paraya değermi değmezmi.. biz max 450 milyonluk makinelerden bahsediyorduk.. bu ayrı bir kulvar.. ve sadece iş'te o dediğin katalog çekimlerinde kullanacaksan dediğim modeller zaten yetecektir..

Tarih: 6 Eylül 2004, 12:49 - İp: yok
usta
usta (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yapmayın arkadaşlar katolg çekimi için önerdiğiniz fotoğraf makinelerinin bu iş için yeterli olacağını düşündüğünüze inanmıyorum. bence bu makineler bunlar için gerçekten yetersiz. 3 mp 4 mp bunlar olmaz ya . en azından 6 mp fuji s 7000 veya gene 6 mp canon 300 d olmaı diye düşünüyorum. biz katolağ çekimlerinde nikon 1 dx kullanıyoruz.
sevgiyle kalın.

fiyat konusunda birşey söylemiyorum sadece bu makinelerle iyi bir katolog çekimi yapılamaz diyorum.
sevgiler

#usta' tarafından 06.09.2004 14:32:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2004, 13:14 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

USTA Bey,
Fotosys arkadaşımız ne kadar paraları olduğunu belirtmiş bu konu için, ayrıca kendilerine sordum ve poster ebadında fotoğrafa ihitiyaç yoksa a4 büyüklüğü için min. 3 mp gerekir diye belirttim ve bütçelerine göre makine önerebileceğimi söyledim herşey açık. bana 2 milyar deseydi sizin önerdiğiniz makinelerden tavsiye etmeyeceğimi mi zannediyorsunuz? 450 milyona EOS 300D, veya Fuji 7000 satan bir yer biliyorsanız lütfen bana da bir tane ayırtınız..

Tarih: 6 Eylül 2004, 14:02 - İp: yok