ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

Kodak P880 Yeni Biri İçin Yetrmi :)

arkadaslar sizden ricam kodak p880 ile ilgili bildiginiz avantaj ve dezavantajları yazarmısınız...

bu makineyi almak istıyorum benım için onemli olan optik zoom - goruntu sabıtleyıcı olması - ve en onemlisi belki fiyatı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

Birde ben bu cihazı 420 $ a buldum garantı yok fiyatı nasıl sizce

Tarih: 29 Ağustos 2006, 19:39 - İp: 85.***.**6.170
netadmin
netadmin (üye)
Antalya / Meraklı

OK peki sabit kalsın objektif..

ama şu parça bi işe yarıyormu o zaman ?

http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=263&pq-locale=tr_TR&cameraEkNumber=EKN030484&skuID=S29761&Visible=false&navCategory=EKN030484

burada kodak objektif adaptörü denilen bir parça. yazılanlar doğruysa bu aparatla birlikte p 880 e 55 mm herhangi bir objektif takabiliyorum..

bilen bir arkadaş açıklayabilirmi yada bunu daha önce yapmış & kullanmış olan birisi ? pek bişey anlamadım ben bu işten. başka objektif takinca o zaman diğeri altta mı kalıyo acaba, ikisi birlikte mi kullanılıyo anlamadım walla bişey ben

Tarih: 1 Ekim 2006, 17:12 - İp: 88.***.**3.138
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

ben kullanmadım bu makineyi ama kullananlar cok memnun.yani üzerindeki lens yeterli olacaktır.o aparatla o masrafa deyecek sonuc alabilecegini işin aslı pek sanmıyorum like sınıfı bir makine istiyorsan sınıfının en iyisi sony r1 al ama oda biraz pahalı burdaki sony magazasında 1920ytl taksitli.ama ben objektif takcam cıkarcam ekşin yapcam diyorsan sık parayı dslr al...sonra ona istedigin lensi alırsın takarsın cıkartırsın falan filan.bende bu arada a-100 üme çok yaklaştım [>:D

Tarih: 1 Ekim 2006, 17:37 - İp: 85.***.**9.24
hasan batu
hasan batu (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de araya girmiş olcam ama acil yardıma ihtiyacım var: Forumu bi suredir takip ediyorum ve hem buradaki tavsiyeler ve hem de fiyatının oldukça düşmüş olması sebebiyle (Aydinlar'dan, 750 YTL/12 taksit), Kodak P880 aldım.. 15 gunluk bi cocugum var ve onun resimlerini cekmek uzere aldım makineyi. Cekmeye başladım ama sanırım bi yerde hata yapıyorum. Yani bu hata büyük ihtimalle makineden diil ama benim cehaletimden kaynaklanıyor. Fotoğrafı çekiyorum ama makine 2-3 saniye bişiler yapıyo sonra görüntüyü yakalayıp kareyi çekiyo ama o zamana kadar bizim ufakligin yuzundeki gülümseme kaybolmuş oluyo çoktan... Nerde hata yapıyorum, neden deklanşöre bastığım anda çekmiyor makine? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 10 Ekim 2006, 10:12 - İp: 81.***.**1.124
mfaslan
mfaslan (üye)
İstanbul / Amatör

bilmeden selftimer'ını açmışsınız yani kendi kendine çekim. mesela bir fotoğrafta sizde olmak istiyorsunuz, makineyi bir sehpaya ayarlıyorsunuz deklanşöre basıyorsunuz ve sizde koşarak yerinizi alıyorsunuz, kaç saniyeye ayralı ise makine o kadar saniye sonra çekiyor. bu yani.makinenizin kullanım klavuzundan bunun hangi menüden yapıldığını bularak iptal edin.

#mfaslan' tarafyndan 10.10.2006 15:57:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ekim 2006, 15:48 - İp: 81.***.**2.44
ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar tum cevaplara tesekkurler bugun sonunda siparısı verdım hepsiburada.com dan

tekrar tekrar cevap veren yardımcı olan arkadaslara tesekkurler...

Tarih: 29 Ekim 2006, 00:58 - İp: 88.***.**1.131