kutuka
kutuka (üye)
İzmir / Amatör

Kıyaslama

pazarbey in s2 modelinin kıyaslamasını biliyoeum ben 2 makina arasında kaldım.
canon powwershot s2 ve canon eos 300d para olarak 1300ytl olarak payım var.

ve makina özellikleri ağır basan hangisi acaba yorumlarınıza ihtiyacım var

selamlar
halil kutuka

Tarih: 21 Eylül 2005, 22:43 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam kutuka..

foruma hosgeldin..

..
eger ki s2'nin fotograf kalitesi benim icin yeterli dersen kesinlikle dslr olayina girme derim.. s2 ile 12x zoom yapabilen hali hazirda lensin olacak, ustelik IS ozellikli..
..
gorusmek uzere.

Tarih: 22 Eylül 2005, 22:33 - İp: yok
kutuka
kutuka (üye)
İzmir / Amatör

evet bende s2 almayı düşünüyorum belki ilerde eos modelerine geçerim daga önce canon a 60 kullanıyordum resim kalitesi herzaman şaşırtan bir makina oldu onu yeğenime hediye ettim.canon a60 göre bu yeni makinaların özellikleri çok olmasına rağmen gramajı ve herzaman yanınızda olupda hissetmeyeceğiniz bir makina olmayışı.özellikli fotoğraf makinası alıyorum olacak.
ağırlıktaki sorun şu doğa yürüyüşlerine çıkıyoruz ve inanın çok küçük şeyler bile zamanla çok ağırmış gibi hissediliyor.
inşallah s2 benim için iyi olacak peki sizin düşündüğünüz s2 ayarında makinalar nelerdir?
sayın dadanagast cevap verirseniz sevinirim.
saygılar
halil kutuka

Tarih: 23 Eylül 2005, 08:33 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Selam

Bende Pazarbey gibi S2 ile ilgili bir topic açtım

http://forum.donanimhaber.com/m_3592843/tm.htm burdan takip edebilirsin

Kıyaslamaya koyduğun makineler farklı katogoride. Önce kompact mı yoksa DSLR bir makine mi istiyorsun ona karra vermek lazım.

DSLR makinelerin fotoğraf kaliteleri tartışılmaz. ama kompact makinelere göre bazı dezavantajları da avr. En başta büyük ve ağır olmaları. Video çekmemeleri vew üzerlerinde S2 de olduğu gibi 12x bir objektifin olmaması. Tabi gülü seven de dikeninne katlanır. Eğer bunlar sorun değil diyorsa canon 300d derim hatta 350D derim

Tarih: 23 Eylül 2005, 11:17 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar kutuka..

doga yuruyuslerinde s2 gibi bir makine kullanmak cok daha avantajli olacaktir senin icin, ki sen de bunun farkindasin..
cunku bir dslr aldiginda yaninda en azindan 2 tane de lens tasiman gerekecek.. o iki lensin agirliklarini da rahatlikla hissedersin..
..bence canon s2 cok harika makine.. harika macrolar alabilirsin, cok uzaklara zoom yapabilirsin....vs.. ustelik ufacik bir makine..
..canon s2 klasinda hangi makineler olabilir? senin de aklina sanirim sony h1 geliyordur..
valla isin gercegi hem o fiyata hem de o kadar yetenekli baska makine yok piyasada..
her ikisi de cok begenilen fotograf makineleri..
ikisinden birisini gozun kapali secebilirsin bence.
gorusmek uzere.

Tarih: 23 Eylül 2005, 13:05 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba, bu fiyat katagorisi dahilinde Fuji S-9500 ü incelemeyi tavsiye ederim. Performansı çok iyi. 1 hafta içinde piyasalarda olacak. Sevgiler...

Tarih: 23 Eylül 2005, 21:32 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bu makinede 9 MP (efektif), 1 cm makro, 0.01sn. deklanşör hızı, sesli kesintisiz video çekim, dual slot, 11x optik zoom, vs. vs. Teknik özellikler bu klasmanda çok iyi

Tarih: 23 Eylül 2005, 21:41 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili kutuka
öncelikle sen sadece bir fotoğraf makinesi mi istiyosun
yoksa farklı birçok özelliğe sahip bir makine mi (benim gibi)
öncelikle bunun kararını vermelisin
ardından sorunun cevabı kendilinden gelir zaten

Tarih: 10 Ekim 2005, 17:18 - İp: yok
kutuka
kutuka (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar canon s2 siparişi verdim yanında birde tele converter ı var amerikadan geliyor makina 350$ mercek 110 $ aldım amazon com dan bu arada bu makinayıda bir kaç sene kullandıktan DSLR makina alırım.cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim bu arda geniş açı lensini almaya gerek duymadım çünkü tam olarak geniş aaçı olarak ne işe yaradığını anlyamadım okadar para yı verip çok az bir fark lı resim almak mantıklı gelmedi

saygılar
halil kutuka

Tarih: 26 Ekim 2005, 08:31 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kutuka konuyu yeni gördüm.Keşke mesaj atıp sonrsaydın. Hayırlı olsun s2 in.Ama keşte telekonvertör almasaydın. Çok kaliteli neticeler vermiyor.Onun yerine makro lens alsaydın keşke.
Ama genede tele iyi olur.En azından çekeceğin objeyi ortaya al.Ortada problem olmuyor.Ama kenarlarda hafif bozulmalar başlıyor.
Makinanı güle güle kullan.

Tarih: 26 Ekim 2005, 12:34 - İp: yok
kutuka
kutuka (üye)
İzmir / Amatör

pazar bey 19:00 a kadar değiştirme iimkanımız var opsiyon lu aldık makro lens in bir kod numarası falan varmı ona göre tele konvertör ü onun la değiştirebileyim.

saygılar
halil kutuka

Tarih: 26 Ekim 2005, 15:03 - İp: yok
  • 1