nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

İki Makine Arasında

Merhabalar
Arkadaşlar seçimimi 2 makine arasında yapacağım. Pentax optio 30 ve Olympus c 310 her iki makinayı da inceledim.
Olymusun LCD ekranı 1,8 inç, Pentax'ın 1,6 inç
Olypmusta manuel netlik yok, optio 30 da var bu çok önemli mi acaba, ayrıca olympusun yetkli servisi çekoslavakyadaymış, diyelim ki makina arızalandı çekoslavakya ya gönderildi. orada arızanın kullanıcıdan kaynaklandığını veya arıza olmadığını söylerlerse masrafları kim karşılayacak bu bir dezavantaj değil mi yetkili servisi olmayan bir markanın o ülkede satılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda tüketicileri koruma derneğine de iş düşüyor galiba.

Bu arada sony nin DSC P43 modeli de ilgimi çekti ama biraz pahalı.

Düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim.

Tarih: 14 Eylül 2004, 12:14 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

teknik servis yurtdisina yollamak isterse bunu sizden izin alip yapabilir fakat masraflari sizden isteyemez.teknik servis tamamen yurtdisinda burada pekbir mudehale sanslari yokmus.fakat genelde degistirme yoluna gidiyorlarmis.tabiki cekoslovakyayla gorustukten sonra.haftada 1 sefer cekoslovakyaya toplu olarak yolluyorlar ve aydinlar 1 ay icinde sorunlu cikan urunleri birebir degistiriyor.
bu konulari hem aydinlarla hemde beyaz bilgisayarla konustum.
sorun ne olursa olsun 30 isgununu gecirince urun yenisi ile degisiyor.

Tarih: 14 Eylül 2004, 13:06 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

yukarda yazdigim bilgi Olympus icindir ve yetkili firmalarla gorusmem sonrasinda edeindigim bilgilerdir.

Tarih: 14 Eylül 2004, 13:07 - İp: yok
nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

çok teşekkür ediyorum.

Tarih: 15 Eylül 2004, 08:46 - İp: yok
  • 1