sekonder
sekonder (üye)
Ankara / Amatör

G5 Teki Odaklanma Sorunu

Ya canon g5 te çekimlerde odaklanma sorunu oluyor.
Örneğin klavyenin tuşlarını yaklaşık 30 cm den çekmeye çalıştığımda tuşların hiç biri net değil tamamen blur olarak çıkıyor.
acaba bunu düzeltmemin bir yolu var mı?

Tarih: 19 Ekim 2004, 02:19 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

makinenin normal odaklanma mesafesi 50cm den sonsuza dolayısıyla daha yakından çekeceğin zaman makro moduna alman gerekir

Tarih: 19 Ekim 2004, 14:46 - İp: yok
sekonder
sekonder (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkür ederim.

Tarih: 19 Ekim 2004, 16:28 - İp: yok
sekonder
sekonder (üye)
Ankara / Amatör

kusura bakma ama sorun hala düzelmedi
hala net olmayan fotoğraflar çekiyor

Tarih: 21 Ekim 2004, 19:38 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

makineyi ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? yoksa elinize yeni mi geçti? daha önce dij. foto makineleri ile çekim yaptınızmı?
düğmeye yarım basarak ilkönce odaklama yapıp ardından tam basıp çekim yapıyormusunuz? yoksa direk basıyormusunuz? kafamda soru işaretleri uyandı sonuca varamayınca siz..

Tarih: 21 Ekim 2004, 20:10 - İp: yok
olympo
olympo (üye)
İstanbul / Amatör

Makinenin AF yard1mc1 lambas1 varsa onu aç1n. Ortamda isik yeterli mi, gündüz klavyeyi iyi isikli ortamda çektiniz mi? Enstantane ayar1n1z en azindan 1/30 dan yukar1 da mi deniyorsunuz?

Tarih: 22 Ekim 2004, 01:29 - İp: yok
sekonder
sekonder (üye)
Ankara / Amatör

@bozo
makinayı 2 aydır kullanıyorum ve daha önceden çok net çekilebildiği için böyle bir konu açma gereği duydum.Önce odaklanmayı yapıyorum ekranda ki kare o zaman zaten yeşile dönüyor ondan sonra fotoğrafı çekiyorum.

@olympo
ortamda yeteri kadar ışık vardı zaten gündüzdü. Yani sorunun ışıktan olmadığı kanaatındayım. AF yardımcı lambası dediğin eğer hedefe odaklanırken devamlı ışık gönderen sistem ise onu da açtım.. Kapatınca da çektim pek fark yapmadı maalesef.

Tarih: 24 Ekim 2004, 23:48 - İp: yok
  • 1