xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

Fuji S5000 Kullanan Varmı?

Makinadan memnunmusunuz. çekim hızı ve kalitesi nasıl? bana biraz bilgi veririmsiniz. bu arada çektiğiniz bazı fotoları mail adresime yollarmısınız [email protected] sürekli kötülüyorlar ve artık şevkim kırılmaya başladı.

Tarih: 18 Haziran 2004, 21:28 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

xkeremx,
aman şevkin kırılmasın...
ne gibi fotograflar çekeceksin makinanla,
Benim bildiğim Fuji S5000 10xOptik zoomlu, çoğu makinada 10xOptik zoom yok... avantaj 1...
Gerçek çözünürlük 3.14 MegaPixel (Fuji film 6MegaPixel diyor-Interpolasyonlu) idare eder... Benim makinada 3.1 MPixel (Kodak CX6330) , galerideki fotograflara bak...
Amme hizm.Steve digicams en iyiler topicine de bak... Listede varsa korkma...
Hangi makina olursa olsun iyi fotograflar yakalaman dileğiyle...

Tarih: 19 Haziran 2004, 10:40 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

SLR süsü vermişler ama SLR değil. Elektronik vizör var. Kamera olarak da çok hızlı değil. Evde fotoğraf çekiceksen birşey diyemem de profesyönel kullanmayı düşünüyorsan pek tavsiye etmem.

Tarih: 20 Haziran 2004, 21:35 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

bende amatörüm zati. 3.14 bence fazla bile 2800/2200 neye yetmez. ben manzara ve eş dost fotoları çekmek için düşünüyorum. asıl merak ettiğim çekim hızı benim için çok önemli fotoğraf çekmek için birini dondurmam gerekecekmi yoksa hemen çekim yapıyormu. hareketli bişeyi net çekebiliyormu?
slmlr
kerem

Tarih: 22 Haziran 2004, 09:11 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

xkeremx 1/2000 saniyede çekim yapabiliyor... altta yazıyor..
Yeter sana bu makina..

Otomatik netleme (AF) sistemi hızlı ve duyarlı işliyor. Özellikle AF yardımcı ışık sayesinde netleme ve keskinlik oluşumunda ciddi bir avantaj oluşturulmuş. Hareket eden konuların çekiminde karşılaşılan zorluklar da geçmişte kalmış; C-AF işlev tuşu kullanıldığında sürekli olarak yeniden netleme yapan sistem böylece hareketli konulara rahatlıkla uyum sağlıyor. Enstantaneler 2 ile 1/2000 saniye arasında değişiyor. Doğru pozlandırma için değişken otomatik sistem, harikalar yaratıyor ve buna ek olarak enstantane veya diyafram öncelikli otomatik işlevler ve tam manüel çekim işlevi kişisel tercihlerin sınırsızca yapılmasını sağlıyorlar. Otomatik ışık duyarlılığı sayesinde makine ISO 160 ile ISO 400 arasında uygun duyarlılığı kendisi seçiyor. Manüel olarak ise ISO 200 ile ISO 800 aralığında (ISO 800 = 1 magapiksel) seçim yapabilirsiniz. Kolay kullanım için tasarlanmış olan F-tuşu ile en önemli seçeneklere ulaşabilirsiniz. Tek tuş ile çözünürlük veya renk ayarlarını kolayca seçebilirsiniz. Renk ayarlarında seçenek olarak dia filmin doygun ve kontrast zenginliği olan renkleri veya negatif filmin dengeli ve doğal renkleri arasında tercih yapabilirsiniz. Üçüncü tercih olarak siyah/beyaz çekimler mümkündür.

Tarih: 22 Haziran 2004, 09:26 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkürler abice. içimi rahatlattın nerdeyse kendimi sıkıntıya sokup canon s1 alacaktım zaten paramız yok extra masrafa girecektim bu kötü yorumlar yüzünden.herkes olaya profesyonel özelliklere göre bakıyor. ben zaten dizaynına hasta oldum makinanın süper bir görünümü var sadece görünümü için almak istememiştim. desteğin için sağol. bu arada ben www.ebay.com dan (s5000 +64mb xd card 369$ )aracı vasıtasıyla getirtmeye çalışacağım. eğer getirebilecek başka arkadaşlar varsa desteklerini bekliyorum.
slmlr
byes

Tarih: 22 Haziran 2004, 09:42 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

sağol mckyra ben www.ebay.com amerika da gördüm getirtecek birini bulursam alacağım s5000 +64 mb xd olimpus card 369$ 'ra satıyolar. şimdide be canon s1'e merak sardım. bakalım işin içinden nasıl çıkacaz.

Tarih: 25 Haziran 2004, 16:13 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

abi tam bilemiyorum ama CF kart yuvası yok sanırım o kameranın. çektiğin fotoları smart media karta aheste aheste kaydedecek olduktan sonra AFnin hızlı olması pek de bir şey ifade etmiyor. sadece smartmedia kartla çalışıyorsa interpolasyonlu foto çekerken, iki çekim arası biraz bekletebilir.

----
yok CF yuvası vardı sanırım. elektronik vizörlü makinalara direk antipatim olduğundan çok fazla incelemedim

#nusret03' tarafından 27.06.2004 05:35:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2004, 05:38 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

slm nusret 03;
cf de değil smart media da değil xd card kullanıyor. o yüzden kayıt hızında bir problem yaşayacağımı sanmıyorum.
byes: o)

Tarih: 30 Haziran 2004, 13:24 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

bilader en iyi medya CF

ha smartmedia ha xD pictura card. ikisi de aynı jenerasyon sayılır. bugün nikon, canon, fujifilm, minolta gibi kameraların yüksek modellerine bakın hepsi de type 1-2 cf kart kullanır. sonuçta CF endüstri standardı ve hızlı, kolay bulunur, ekonomik vs. vs. birsürü artısı var.

şimdi eminim biriniz xD kartla CF nin veri transfer hızlarını bulup artistlik yaparsınız ya madem kıyaslama yapacaksınız ulta CF kartlarla kıyaslayın

Tarih: 30 Haziran 2004, 20:18 - İp: yok
flusoner
flusoner (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar fuji s5000 sahibiyim bilen bir varsa lütfen ama manuel focus nasıl yapılıyo biri bana söyleyebilirmi mail adresime cevap atarsanız sevinirim teşekkürler [email protected]

Tarih: 17 Haziran 2007, 03:24 - İp: 85.***.**9.128