xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

Fuji S5000 Kullanan Varmı?

Makinadan memnunmusunuz. çekim hızı ve kalitesi nasıl? bana biraz bilgi veririmsiniz. bu arada çektiğiniz bazı fotoları mail adresime yollarmısınız [email protected] sürekli kötülüyorlar ve artık şevkim kırılmaya başladı.

Tarih: 18 Haziran 2004, 21:28 - İp: yok
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

flusoner

manuel focus olayı şöyle imiş bende sabah klavuzu okurken öğrendim...

3 yıldır aleti kullanıyorum bu sabah bozdum + mf u hiç kullanmadım ...

şidi olay su Mf moduna getirip denklanşöre yarım basıp o mesafedeki bi nesneyi netliosun...sonra o mesfeyi alet aklında tutuyo ve bi sonraki cekimde o mesafedeki cisimler için çat diye focusing yapmadan cekiyo..
olay buymuş..bence gereksiz gayet hızlı calışıyo zaten Af si aletin ...

+

S 5000 de sadece Xd card calışır ve gayette hızlıdır 3 Mp de hiç bekleme yapmadan arda arda foto cekebilirsiniz...ha belki 6 MP de interpolasyon yüzünde yrm saniye kadar bekletebilir...

+

xkeremx
mailine 4 adet sahne fotografı gönderiyorum S 5000 ile çekilmiş..
A4 boyutunda basmıştık bu fotoları gayet iyi idiler ...

seçim senin ama ..bir fuji kullanıcısı olarak CANON daha iyi gibi gelio bana ...

S2 yada S3 alman cok daha iyidir ...

#a_lam' tarafından 21.06.2007 00:52:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Haziran 2007, 00:48 - İp: 85.***.**3.47
arca94
arca94 (üye)
Kırklareli / Amatör

xkeremx bende bir S5000 kullanıcısıyım anladığım kadarıyla sende benim gibi yeni başlıycaksın ben makinayı gayet güzel araştırdım ilk başlamak için gayet müiş bir makina çekim hızı dersen bana göre gayet hızlı en güzel özelliği 10x optik zoomu olması sana tavsiye edebileceğim bir makina LCD ekranı biraz küçük ama onun pek önemi yok zaten ama kısaca makinayı sana tavsiye ederim...

Tarih: 27 Ağustos 2008, 23:30 - İp: 85.***.**6.25