chatpath
chatpath (üye)
Konya / Amatör

Fuji 5600 Sony H1 Canon S2

Bu 3 makineden hangisini tavsiye edersiniz..size göre artıları ve eksileri..

Tarih: 3 Aralık 2005, 23:20 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

bu arada sayın positife de çok teşekkür ediyorum.. önceki yazdığım yorum da unutmuşum
sayın positif bende 58 mm makro yok skylight filtreler mevcut sadece.. adaptör istememin sebebi 58 mm makro lensler çok daha kolay bulunduğu için..
sevgiler..

Tarih: 8 Aralık 2005, 13:21 - İp: 85.***.**6.96
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey Merhaba,

Ben de sizin fuji testlerinizin bitmesini bekleyenlerdenim. Benim düşüncemde S 9500 almak var. Ancak mesajınızda S5600 ü alabileceğinizi belirtmişsiniz. Bu tercihinizin sebebi özel değilse öğrenebilir miyim? S9500 makine sizi tatmin etmedi mi s5600 e göre?

Tarih: 8 Aralık 2005, 14:36 - İp: 213.***.**2.6
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aplemac teşekkür ederim.Ben biliyorsun şu anda s2 nin makro lensini kullanıyorum.500 d.Kaç kere büyütüyor bilmiyorum.Ama iyi.Ancak daha fazla büyütmesini isterdim.
Ogunata:
şimdiye kadar kullandığımmaiknalar Konuka minolta z2, z3, canon s2, test ettiklerim fuji 9500, 5600, e 900 .Bunların içinde en iyi fotoğraf kalitesine sahip olan fuji 5600.
Tabi bu subjektif bir değerlendirme.Çünkü bazıları yumuşak fotoğraflardan bazıları daha keskin fotoğraflardan hoşlanıyor.Ben keskin olanlardan hoşlanırım. 5600 tam öyle. s2 ondan biraz daha geride. 9500 ise daha yumuşak fotoğraflar veriyor.z2 ve z3 ise hepsinin gerisinde ve son derece noiseli fotolar veriyordu.
Özellikle 5600 ve 9500 de noise yok.
Ayrıca 5600 de applemac in belirttiği makro lensler takılabiliyormuş. Buda benim için çok iyi.Ancak tam emin olmamakla beraber 9500 ede takılabiliyormuş
Fakat şunu söyleyebilirim.Eğer toplum içinde fotoğraf çekerken adam gibi görünen ve ilgi çekecek oturaklı bir makina isteyorsanız tercihiniz 9500 olmalı.Ayrı bir sınıf olduğunu kesinlikle hissediyorsunuz.9500 mercedes ise diğerleri renault, opel, toyata, subaru.
Ama s2 hız bakımandan subaru imperezza turbo.İşlemcisi çok guvatlı tam 240 beygir.
5600 ve 9500 arasında isen ve 9500 ü alabilceksen 9500 al derim.

Tarih: 8 Aralık 2005, 17:29 - İp: 85.***.**8.126
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de sizin gibi düşünüyorum.Fotograflarda keskinlik benim için çok önemli.Yani nikon renkleri gibi olmalı. Benim de internetteki S9500 ile çekilen fotograflarda gördüğüm resimler çok canlı değil.O yüzden içim tam olarak bu makineye gitmiyor. Diğer özellikleri tam istediğim gibi. Hatta bazen noise'e rağmen FZ30 almayı bile aklımdan geçiriyorum. FZ30 renkleri bana daha keskin ve canlı gibi geliyor.Makineyi ABD'den getireceğim. Madem fiyat avantajından yararlanacağım o yüzden getirmişken iyi birşey olsun diyorum.Aslında benim ilacım Nikon D50 biliyorum ama, fotografçılıkta daha hiçbir tecrübemin olmaması (alacağım makine ilk makinem olacak)bu işi kıvırabilir miyim, ya da hevesim geçer mi düşüncesi ve bir de video kayıt özelliğinin olmaması beni en fazla SLR benzeri bir makineye mahkum kılıyor.Bazen paraya kıyıp bir D50 bir de video kaydı yapabilen ucuz bir compact makine alayım diyorum ama bu da daha sonra anlamsız geliyor bana.
Öyle kararsızım ki

Tarih: 8 Aralık 2005, 18:12 - İp: 213.***.**2.6
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yeni isen bence bu sınıf daha iyi sonra dslr ye geçersin. 9500 iyi makina. 5600 de . tabi s2 de güzel.BEn hemen hemen tüm farklarını yazdım.Karşılaştırmalı fotoğraflarınıda ekliyorum bu gece.

Tarih: 8 Aralık 2005, 18:33 - İp: 85.***.**8.126