nazmergn
nazmergn (üye)
Ankara / Meraklı

Canon S3 Aldım

SEVGİLİ FORUM ÜYELERİ,BUNDAN YAKLAŞIK BİR KAÇ ÖNCESİNDEN BU YANA GEREK FORUMU GEREKSE İNTERNETİ TAKİP ETTİM,

İKİ MAKİNE ARASINDA TAKILI KALMIŞTIM,BİRİ PANASONIC FZ 30 VEYA 50 DİĞERİ İSE CANON S3,GEREK ISO SORUNLARINDAN SIKCA SÖZ EDİLMESİNDEN GEREKSE,PANASONIC FİRMASINA KARŞI ŞİKAYETLERDEN,BU İLGİLİ MAKİNELERİN PİL DEĞİLDE BATARYA KULLANMASINDAN,VE BİR KAÇ TEKNİK ÖZELLİKDEN,

TABİ HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ FİYAT PERFORMANS İLİŞKİSİ,

CANON MODELLERİ ÜLKEMİZDE BELKİ COK İDEAL FİYATLARLA SATILMADIĞI İÇİN DAHA COK TERCİH EDİLMEKDE ZORLANILIYOR,

AMA EĞER SATIN ALMAK İSTEYEN VARSA TÜRKİYEDEN,VE BİR MAĞAZADAN,ANKARA VE DEĞİŞİK YERLERDE MAĞAZALARI OLAN www.tripodfoto.com adresinden de ulaşabilirsiniz buraya..

CANON S3 + 1 GB SD 133X BELLEK + ÇANTA

nakit olarak 1050 YTL, 2 YIL ERKAYALAR GARANTİSİNDE,TÜRKÇE MENÜ,TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KUTU İÇERİĞİNDE MEVCUT OLARAK BULUNUYOR,

BURADA BUNLARI YAZMAMIN SEBEBİ KESİNLİKLE REKLAM DEĞİL,
BİLDİĞİNİZ GİBİ HER TARAFDA FİYATLAR FARKLI,
BEN COK YER DOLAŞTIM AMA ORADAKİ FİYAT KADAR DÜŞÜK FİYAT YOKTU GÖRDÜĞÜM, BENİM AMACIM SADECE SİZİ BİLGİLENDİRMEK...AYNEN BU SAYDIKLARIMI BAŞKA YERDE DAHA UCUZA BULABİLECEĞİNİZİ SANMIYORUM,EN AZINDAN BÖYLE YERLER OLSADA COK FAZLA YOK,

TEŞEKKÜR EDERİM,

#NAZMERGN' tarafından 12.10.2006 04:13:21 tarihinde düzenlendi.

#NAZMERGN' tarafından 12.10.2006 04:15:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 04:10 - İp: 88.***.**8.26
keskinefe
keskinefe (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba NAZMERGN
Benim de makinem geldi. Canon S3 harika bir makine. 512 MB hafıza kartı yanında geldi. Bu aralar doğa fotoğrafları çekmeye çalışıyorum. Çektiğim fotoğrafları Sitemizde kullandım. (www.yenipazarav.org) Makine amerikadan geldiği için kullanım kılavuzu ingilizce. Bana kullanım kılavuzu konusunda yardımcı olabilir misin. Gerçi nasıl olur bilmiyorum ama...Selam

#keskinefe' tarafyndan 12.10.2006 09:31:35 tarihinde düzenlendi.

#keskinefe' tarafyndan 12.10.2006 09:32:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 09:28 - İp: 85.***.**4.253
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Çok doğru bi seçim yapmışsın NAZMERGN hayırlı uğurlu olsun.

Tarih: 12 Ekim 2006, 18:26 - İp: 85.***.**3.124
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

örnek fotoları bekliyoruz.

Tarih: 12 Ekim 2006, 20:09 - İp: 85.***.**3.89
keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba NAZMERGN
Benim de makinem geldi. Canon S3 harika bir makine. 512 MB hafıza kartı yanında geldi. Bu aralar doğa fotoğrafları çekmeye çalışıyorum. Çektiğim fotoğrafları Sitemizde kullandım. (www.yenipazarav.org) Makine amerikadan geldiği için kullanım kılavuzu ingilizce. Bana kullanım kılavuzu konusunda yardımcı olabilir misin. Gerçi nasıl olur bilmiyorum ama...Selam

Keskinefe Arkadaş öncelikle makinen hayırlı olsun.Umarım benim ki de servisten sorunları giderilmiş olarak gelecek.Bu şanssızlık sadece bana ait olur umarım.Benim kılavuzum daha yeni ve gıcır olduğu için sana bu konuda bir şekilde yardımcı olabilirim sanırım.Maille bile olur herhalde...

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:16 - İp: 88.***.**8.220
nazmergn
nazmergn (üye)
Ankara / Meraklı

ÖRNEK FOTOLARI YOLLAYACAĞIM,BURADA CANON S3 İLE ÇEKTİĞİM,BAZILARINIDA BU FORUM SİTESİNİN GALERİ BÖLÜMÜNDE YAYIMLAYACAĞIM..ORADANDA KULLANICI ADIMA GÖRE ARAMA YAPTIRARAK ULAŞABİLİRSİNİZ....

VE MAKİNENİN TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA,İKİ ÖNERİM VAR,BİRİNCİSİ İSTER ERKAYALARA GİDİP CÜZİ BİR ÜÇRETLE TEMİN EDİN,

İKİNCİSİ İSE,İSTERSENİZ FOTOKOPİ ŞEKLİNDE COĞALTIP,SİZE YOLLARIM,

KESKİNEFE ARKADAŞIM,DERT ETME HALLEDERİZ,

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:19 - İp: 85.***.**7.147
sergulle
sergulle (üye)
Ankara / Amatör

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Benim de niyetim var ABD den almak istiyorum Orda Fiyatı 400 dolar civarında.Nedense gümrük vergi aşırı kar marjı derken Türkiye de bu makinanın fiyatı çok uçmuş...

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:57 - İp: 88.***.**0.150
keskinefe
keskinefe (üye)
Aydın / Amatör

Teşekkürler Keratin ve NAZMERGİN
Türkçe Kullanım Kılavuzu konusunda sizleri zahmete sokmak istemem. Keratin maille derken neyi kastetmiştin?

Tarih: 13 Ekim 2006, 09:40 - İp: 85.***.**4.253
keskinefe
keskinefe (üye)
Aydın / Amatör

Bu arada S3 ile optik zoom kullanarak dağdan çektiğim bir ova manzarası...
http://yenipazarav.org/images/menderes1.jpg

Diğer sayfalardakileri de benim çekimlerim.
http://yenipazarav.org/bmenderes.html
http://yenipazarav.org/yenipazar.html
http://yenipazarav.org/iletisim.html
http://yenipazarav.org/haberler.html

Son sayfadaki makronun üstündeki yazının görünebilmesi için photoshop ile üzerine layer koydum.

Yarın sabah günün ilk ışıklarını farklı yerlerde yakalamak için bir arkadaşla çekim yapmaya gideceğiz.

Selamlar

Tarih: 13 Ekim 2006, 09:50 - İp: 85.***.**4.253
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

nazmerg makinen hayırlı olsun güle güle kullan keskinefe fotograflarına baktım wb ayarında bir sorun var otomatikte mi kullanıyorsun bilmiyorum ama otomatikte değil de güneşli,bulutlu seçeneklerini kullanırsan daha başarıla olacaksın. kolay gelsin

Tarih: 13 Ekim 2006, 12:28 - İp: 88.***.**3.56
betelgeuse
betelgeuse (üye)
Ankara / Meraklı

S3 çok güzel bir seçim, ikinize de hayırlı olsun.
Keskinefe, nurrr'un dediği beyaz dengesinin yanısıra diğer ayarları da otomatik modda kullanmışsın. Manzara fotoğrafları için diyafram çok açık kalmış, AV modunda diyaframı çok kısarak daha güzel sonuçlar elde edilebilir.
Bende S2 Türkçe kılavuz var, ikisi çok yakın makinalar olduğu için işe yarayabilir. gmail hesabın varsa göndereyim hemen.

Bol güneşli günler.

Bu arada, tepeden2.jpg fotografında uzaktaki yer Atça mı?

#betelgeuse' tarafyndan 13.10.2006 21:05:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2006, 20:53 - İp: 88.***.**1.215