busra12
busra12 (üye)
Kocaeli / Amatör

Aldığım Makinayla İlgili Yardım Lütfen

merhaba arkadaşlar. ben bugün fujifilm hs33 aldım (aldığım faturada böyle yazıyordu) nikon d90 veya d5100 alma niyetiyle gitmiştim ama sürekli lens değiştiremeyeceğim için ve diğer ıvır zıvırlarına verecek param olmadığı için böyle bir makina almayı tercih ettim. Birde orda tanıtmaları çektikleri fotoğraflar videolar vs. beğendim. Zaten başlangıç aşamasındayım ve hobi olarak yapıcam fotoğrafçılığı almışken düzgün birşey olsun istiyordum ama aldığım makineyi araştırırken "işe yeni başlayanları kazıklama serisi" gibi cümlelerle karşılaştım. bu yüzden moralim bozuldu. dandik bir makina almış ve kazıklanmış gibi hissediyorum, yarın gidip iade etmeyi bile düşünüyorum, lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi bir şekilde içimi rahatlatmam lazım yoksa iade edicem ürünü...

Tarih: 20 Ocak 2013, 01:09 - İp: 212.***.**6.159
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

O zaman OK.
İyi günler dilerim Kullan

Tarih: 20 Ocak 2013, 14:40 - İp: 79.***.**7.1
busra12
busra12 (üye)
Kocaeli / Amatör

yani bu makinede devam et mi diyorsunuz?

Tarih: 20 Ocak 2013, 14:49 - İp: 212.***.**6.159
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Ben diyorum ki. eğer fuji yi geri verbiliyorsan geri ver! onun yerine nikon KİT olarak alın.
Pixel peeper sayfasına girin ve orada aldığınız,alacağınız bilimum kameraları ile çekilmiş olan resim leri görebilirsiniz.
NİKON KİT NİKON KİT

Tarih: 20 Ocak 2013, 14:55 - İp: 79.***.**7.1
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Neden nikon kit.Canon olsa olmazmı? Seni gidi seni nikoncu rentner.Burada sitede bir tutturmuşunuz 6 yıl önceki üretim olan nostalji türkçe menü ve video çekimi olmayan D90 da takıldınız.Birazda 2013 fuarında sergilenen ve yeni çıkacak olan makinalardan bahsedin.

#zeysil' tarafından 20.01.2013 21:24:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2013, 21:21 - İp: 78.***.**6.79
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Sayın Zeysil Galiba yorumunuzu yazmadan evvel buşra hanımın
kamera seçenekleri gözünüzden kaçtı.Hızlıda girmişsiniz olsun.Türk
çe menü nostaji mi bilmem ,Bildiğim tek şey Hayatımda nikon kullandıysam NAMERDİM.Benim kamera donanımlarıma bir bakarsanız Nikon bulamazsınız.Kamera menülerine gelince benim en azından nasıl Türk'çe konuşuyorsam Almanca'yı daha iyi konuşurum dolayısı ile
Türk'menüyü Hiç gerek duymadım.
Büşra hanım fujinin aşağı yukarı aynı fiyatına Nikon D5100 ügözüne kestirmiş Ben yine en pespaye reflex kamera ,en iyi kompakt kameradan dan iyidir.
Benim donanım listesindeki kameralarım ancak yüzde altmışını yazabildim .Neyse uzatmıyalım Cevap verme lütfünde bulunursanız Memnun olurum Size iyi akşamlar dilerim

Tarih: 21 Ocak 2013, 00:53 - İp: 79.***.**9.157
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Konu anlaşılmıştır üstadım.Açıklamalarınız için tşşkler.ben yeni modelci olduğum için eski modelleri sevmiyorum o bakımdan demiştim.

Tarih: 21 Ocak 2013, 01:04 - İp: 78.***.**6.79
sezginmutluyum
sezginmutluyum (üye)
Manisa / Amatör

Büşra hanım eğer ben 1800 lirayı gözden çıkarsam giriş veya orta sınıf bir dslr'nin kit lensli temiz bir ikinci elini -yanında macro+zoom lens de olursa tadından yenmez- almaya çalışırdım..
Ama 1800 lirayı gözden çıkarmadığım için sizin makineyle 3 aşağı 5 yukarı ayarda olan panasonic fz-28'in ikinci elini 350 liraya aldım geçtim,pişman değilim!
Karar sizin...

Tarih: 21 Ocak 2013, 21:25 - İp: 176.***.**8.217
ahmetposta
ahmetposta (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben bu makineden bugün aldım. çok güzel bir ürün fakat benmi bilmiyorum yoksa makiemi bu kadar, bir türklü net bir odaklanma yakalayamadım. yanlız zoomu gerçektende çok kaliteli. ben 1650 ye aldım. taksitle evkurdan. ortalama olarak fena sayılmaz ama biraz pahallı bir ürün.

Tarih: 21 Haziran 2013, 14:06 - İp: 212.***.**5.194
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

hs33 fujininx X-S1 modelinden sonraki en güçlü modeli konumunda şu anda. Lens değiştirme sorununuz olacaksa alabileceğiniz en iyi makine diyebilirim. İnceleme yazılarında son derece olumlu yorumlarla karşılaştım.

Aklınıza gelebilecek her türlü çekimi olanak tanımakta.

Uzun vaadede ne sonuç verebilir tartışılır bir durum ama hobi amaçlı iyi bir seçim.

Tarih: 22 Haziran 2013, 10:21 - İp: 37.***.**9.175