mehmetcannsan
mehmetcannsan (üye)
İçel / Amatör

Canon 50mm 1. 8 Lens İle İlgili

Herkese iyi günler kolay gelsin. Uzun zamandır başınızı şişiriyorum cahilliğimle, mazur görün. Şimdi yine aynı cahillikle belkide saçma sapan bir soru soracağım Canon 100D makine aldım birkaç gün önce. Şimdi portre çekimi için herkesin önerdiği 50mm lens almak istiyorum. Sorum şu, diyelimki modeli boydan çekmek istiyorum, otomatik olarak modelden uzaklaşacağımız için arka plan fluluğu çok mu kalitesiz olur ? Eğer olması durumunda, bu durumun engellenmesi için hangi lensi önerebilirsiniz ?

Tarih: 28 Aralık 2015, 19:38 - İp: 46.***.**2.27
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Önce bir lensi al zaten pahalı bir lens değildir.Çekimlerini bir yap bakalım ortaya ne çıkacak.Kalitesiz kelimesi doğru değil ama mesafeye ve diyaframa göre arka planın fluluğu değişecektir, tabi nasıl bir arka fon kullanacağınızda önemli.
Hadi kolay gelsin

Tarih: 28 Aralık 2015, 22:05 - İp: 176.***.**4.155
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

atilla abiye katılıyorum başlangıç olarak 50 1,8 işinizi görür. alması satması kolay bir lens.. mümkünse 50 1,4 daha iyi olur tabi arka plan fluluğuna..ama flu kısmına çok takılmayın kadraj ve kompozisyona odaklanın.

Tarih: 29 Aralık 2015, 15:06 - İp: 85.***.**1.207
anordinaryman
anordinaryman (üye)
İstanbul / Amatör

Arkaplan flu olsun istiyorsan. Gözleri netle diyaframı olabildiğince açık tutmaya çalış. Modele olan mesafe sorun olabilir. Sonuçlara bak ve değerlendir.

Tarih: 2 Ocak 2016, 12:40 - İp: 78.***.**7.200
  • 1