burw
burw (üye)
Ankara / Amatör

500 - 600tl Bütçeli Kompakt Tavsiye

Merhaba

500-600TL bütçeli bir kompakt fotoğraf makinesi düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz ürün varmı acaba. Kullanım amacı kolay taşınabilen (Cepte) düğün, etkinlik ve kısa süreli yüksek çözünürlük te kayıt özelliği olan bir makine arıyorum . İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 15 Ekim 2012, 12:52 - İp: 81.***.**4.251
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

CANON SX 230 HS 12.1 MP
Proflardaki gibi CMOS sensör kullanan harika bi kompakt makinedir. Bu fiyat aralığında seçilebilecek en iyi sonucu veren en kaliteli kompakt makinedir, bu segmentte 2011 AWARDS TIPA ödülü kazanmış olması da önemli bi unsur. Şiddetle tavsiye ederim. Çektiği fotolar için tıkla>

CANON SX 230 HS Teknik Özellikler:

* 28 mm geniş açı lens ve 12x optik zoom
* 12.1 Megapiksel CMOS sensor
* PureColor II 3,0” LCD ekran
* Güçlü DIGIC görüntü işleme
* 1080p FULL HD film
* otomatik modda 32 sahne seçeneği
* Diyafram ve enstantane hızı kontrolü
* Yüksek Hızda Seri Çekim ve Süper Ağır Çekim modları
* Düşük ışıkta net görüntü sağlayan iso başarımı
* Fotoğraflarda ve filmlerde bulanıklığı azaltma
* Suya dayanıklı gövde ve GPS alıcı

#tasviran' tarafından 16.10.2012 10:27:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ekim 2012, 09:13 - İp: 85.***.**0.64
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

@tasvirana katılıyorum. fakat canon sx210-220-230-240 modelleri biraz ağır ve biraz büyük. fakat istediğinz özelliklere bu fiyata en iyi makina bunlardır. bu 4 model 600-1000 tl arasında fiyatı değişir.
tasviran arkadasımızınde belirttiği gibi, diyefram vee enstantane ye müdahale ediyor olabilmek çok önemli. diğer markaları bilmem ama canon alacaksanız bu 4 modelden bütçenize uygun olanı düşünmeden alın derim

Tarih: 16 Ekim 2012, 18:50 - İp: 78.***.**1.166
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Forumda arama yapmak zoruna giden tembel kimseler sırf bedavadan cevap almak için foruma üye olup sorularına cevabı alıp kaçıyorlar yine sazan gibi atladım bu iki oldu. alıp almadığı beni ilgilendirmez de, ne cevap veriyorlar, ne teşekkür, en azından derki, şunu aldım gayet iyiymiş memnun kaldım, veya vaz geçtim teşekkür ederim falan der değilmi? Forumun eski üyeleri bunu yapmaz o yüzden tavsiye isteyen kişinin önce üyelik tarihine bakmak lazım. örnek; bkz. adam sırf bunu sormak için üye olmuş akabinde tavsiyeyi alıp kaçmış herif

#tasviran' tarafından 23.10.2012 14:05:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ekim 2012, 13:13 - İp: 85.***.**0.64
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

muhtemelen arkadaş hangi foruma üye olduğunu unuttu. Ben bir foruma üye oldum , hatta soruda sormuştum galiba diyerekten forumu arıyordur. Yada forumu buldu fakat şifreyi hatırlamıyordur. Çünkü böyle anlık üyeliklerde kişiler forum ve soruları çabuk unutuyorlar.
Dipnot; bu hafta sonu electroworldde canon sx230 kampanyad 599 tl idi.

Tarih: 23 Ekim 2012, 21:18 - İp: 82.***.**9.187
burw
burw (üye)
Ankara / Amatör

@tasviran mesaj atıp kaçmak değil bayram nedeniyle bir süreliğine internet ortamından uzak olmak diyebiliriz. yorumlarınız için teşekkür ediyorum . İnsanın kararsız olması gibi kötü bir durum yok sanırım

Tarih: 29 Ekim 2012, 11:52 - İp: 81.***.**4.251
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Neyse bi daha olmasın

Yahu kararsız kalınacak bi durum yokki! o zaman şöyle söyleyelim Cmos sensör, 28mm geniş açı lens, seri çekim modu, manuel ayarların bulunması gibi özellikleri alacağın makinede mutlaka aramalısın. Kompakt makinelerin neredeyse tamamına yakını CCD sensör kullanır, bu sensörler çok canlı renkler vermesine rağmen her çektiğin fotoda keskinlik olan bölgelerde difüzyon (parazit) yapar, iso başarısı bu sensörlerde kötüdür. CMOS sensörde ise böyle bir sorun yoktur ve renkler olması gerekenden daha canlı değildir yani doğaldır, CMOS sensörler iso başarımını en iyi sunan sensörlerdir bu sebeplerden dolayı DSLR makinelerde uzun zamandır bu sensör tipi kullanılıyor, netteki araştırmalarıma göre CMOS pil sarfiyatı konusundada CCD'ye göre ortalama %20 daha tutumlu. 600 lira vereceksen alacağın makinenin markası ne olursa olsun bu saydığım önemli özelliklerin bulunmasına dikkat etmelisin.
hem bu özellikler ve fazlası CANON SX 230da var. Alternatif olarak aynı markanın SX220 ve SX240 modelleride olabilir ama en mantıklı tercih SX230 olacaktır çünkü SX240 için 200TL fiyat farkı ödenmesini gerektirecek önemli bi özellik farkı yok.

CANON SX 230 HS ile çekilmiş fotoların önizlemeleri

Bu fotoların tam çözünürlükte jpglerini indirmek için tıkla (49 foto, toplam 126 mb.)

CANON SX 230 HS VİDEO

#tasviran' tarafından 31.10.2012 13:10:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ekim 2012, 09:54 - İp: 85.***.**0.64
burw
burw (üye)
Ankara / Amatör

@tasviran yotumların ve tavsiyen için çok teşekkürler.

Tarih: 1 Kasım 2012, 13:40 - İp: 81.***.**4.251
  • 1