xapex
xapex (üye)
Samsun / Amatör

3 Makinadan Hangisi? (lütfen Yardım... )

Merhaba arkadaşlar
ilk defa bir Dijital Fotoğraf Mak. alacağım ve sizden yardım istiyorum.
Forumu baştan sona inceledim neredeyse.
Araştırmalarım sonucu 3 makina belirledim :

1-)Casio EX-Z1000 (500 YTL)
2-)SONY CYBERSHOT DSC W55 (510 YTL)
3-)CANON POWERSHOT A560 (450 YTL)

sizce bu makinalardan hangisini almalıyım?
(Forumda genelde tüm karşılaştırmalarda Canon önerilmiş )

Bunların haricinde 500-600 YTL civarında önerebileceğiniz başka makinalar varmı?

Bilgili yada tecrübeli arkadaşlar lütfen önerilerinizi esirgemeyin.
Şimdiden Teşekkür Ederim

#xapex' tarafından 10.06.2007 21:01:27 tarihinde düzenlendi.

#xapex' tarafından 10.06.2007 23:38:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Haziran 2007, 15:11 - İp: 88.***.**9.15
avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Photo Ali,Arkadaşlardan biri diye bahsettiğin kişi benim.Yardım isteyn bir kişiye kendimce faydalı olabilmek adına hangi şartlarla bu makinayı almışsam aynısını bir tavsiye şeklinde sundum.İthalatçısının farklı olduğunu ama buna karşılık garanti belgelerinin olduğunu ayrıca belirttim.Çok merak ediyorsan belirtiyim.Sd kart Sundisk 2 gb idi.Pil ve şarz aleti de digital power 2600 idi.
Pahalı fiyat politikasıyla mal satan (yüksek kar marjlı) ithalatçıların avukatlığına mı soyunuyorsun bilmiyorum.Hangi hakla ve neye dayanarak elektronik ürünleri yerinden almalı diyorsun.(ÖZELLİKLE BELİRTECEĞİNİZ BİR YER VARMI ) Sonuç olarak Piyasalarda Tekelci zihniyetle sadece bir firma olsun ve alternatif (ucuz) fiyat politikası olan başka firmalar ithalatçılar olmasın
böyLelikle Vatandaş sürekli öpülsün.....Ne güzel bir dünya..
Yüzlerce,binlerce insan da paralarını bir türlü denkleştiremeyip bu ürünlerle ilgili alımlarını ertelesinler acaba Türkiye ekonomisi bundan fayda sağlarmı...

Sade ve duyarlı vatandaş olarak yazıyorum.

Tarih: 20 Haziran 2007, 01:53 - İp: 88.***.**8.253
xapex
xapex (üye)
Samsun / Amatör

eywallah arkadaşlar yaa hepinize çok çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Eğer adamlar garantisini veriyorlarsa ve makinanın içindeki malzemeler kaliteli ise bence sorun yok.Başlarına ileride bela olacak bir makinayıda garantili olarak satacaklarını düşünmüyorum.

Kodak karşılaştırmaları için teşekkür ederim ama sanıyorum A630 A620'den daha iyidir ki A620 bile bazı yerlerde sollamış Kodak'ı.

Ayrıca ben bu sitede Casio EX-Z1000 ilede karşılaştırdım makina diğer çoğu makinaya göre açık ara önde gidiyor fakat bunu kimse önermiyor

Sonuç olarak yine Canon herhalde.
Tekrar herşey için teşekkür ederim.

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:56 - İp: 88.***.**7.111