turk522
turk522 (üye)
Ordu / Amatör

Super Bir Makina...

Pretec sonunda yapty yapaca?yny ve üzerinde CANON lensi bulunan Pretec DC3A30'U yapty. 10x Optik zoom,2.5" lcd ekrany,1cm makro,perde hyzyndan,histogram ayarlaryna kadar daha bir çok ayaryn yapyldy?y full manuel ayarlara sahip,CCD algylayycysy süper. Ayny model Toshiba PDR-700'ün aynysy. Bu ürünü a-z ye incelemek isterseniz( http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/m700.html) adresinden detayly tüm bilgileri çekti?i videolary,foto?raflary,kameranyn hareketli görüntülerini bulabilrisiniz. Bu arada sayfanyn en altyndaki go to bölümüne tyklayyp makinayla alakaly 2.3.4. sayfalara geçiyosunuz bunu mutlaka inceleyin. Fiyaty: 370$ www.hs.com.tr'de var.

Tarih: 6 Mart 2004, 17:59 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Ya ben hayal görüyorum, ya da bu forumu artık iyiden iyiye fotoğrafçılıkla alakası olmayan pazarcılar ele geçirdi. Bu ne ki şimdi? Tek kelimeyle ayıp!

Tarih: 6 Mart 2004, 18:16 - İp: yok
moral
moral (üye)
İstanbul / Meraklı

"mersun80"e katılıyorum.Bu "Pretec" muhabbeti beni bile baydı.Herkes çeker fotosunu yayımlar ya da yayımlamaz ne bileyim böyle birlikte mutlu yarınlara doğru yelken açarız falan...

Tarih: 6 Mart 2004, 18:29 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Baya ilginc olmaya basladi bu is.Madem Toshibanin aynisi niye ismi Toshiba degil.Steve amcanin orda Toshibanin özellikleri varda bu esrarengiz pretec in niye özellikleri yok.Olamaz tabi cünkü Türkiyenin haricinde dünyanin hic bir yerinde bu isimde böyle bir alet yok. Anlasilan Cinli kardesler ellerini cabuk tutup hemen bununda bir taklidini cikarmislar. Illa Pretec isteyenler madem toshibanin aynisi niye Toshiba almiyorsunuz. En azindan üreticisi belli. Dünyada Pretec ismi ile tek bir firma bulabildim orada da böyle bir makinaya rastlamadim. Ne esrarengiz bir makina.Her yerde var ama nedir ne özellikleri var hic bir yerde bulunmayan birsey. Simdi buraya cevap vermek isteyen olursa sakin Toshibanin aynisi onun özellikleri ile ayni demeyin. O toshibanin özellikleri.Ya ben bu makinayi tanimiyorum.Banada lazim degil.Bedavada verseler almam. Ee peki ben bu makinaya niye gicik oldum simdi.Acayip bi makina bi bulastimi birakmiyor.burayada bir bulasmis hemen hemen bütün topiclerde var.

Tarih: 6 Mart 2004, 20:29 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

Pretec ile ilgili onca başlık varken, yeni başlık açma zihniyetini anlamıyorum; anlsam da yanlış yorumluyorum günaha sokmayın beni ) Sorun Pretec-Kodak, Pretec-Canon, Pretec-Mretek vs. gibi karşılaştırmalarda hangisinin iyi olduğu ya da kötü olduğu sorunu değil. Ama ne yazıkki oraya geldi bu konu. "Bir makina alırken nelere bakmalıyız?" diye bir konu olsa sanırım Pretec muhabbeti açılmazdı. Zaten ilk başlarda bu konu da bu doğrultudaydı. Yani makina alırken sırf teknik özelliklerine mi bakmalıyız yoksa teknik destek, tanınmışlık, belki ikinci el piyasası vs.'ye mi bakmalıyız (malum teknoloji çabuk gelişiyor yenisini almak için eskisini satmak zorunda kalabiliriz). Daha önce forumların birinde "Pretec'ten reklam parası almalıyız" demiştim. Gerçekten öyle, almalıyız. Ama kimden alacağız? Pretec'in adamakıllı bir üretici görünmemekte. Yani kime gidip de "bak bu kadar reklamını yapcaz ver parasını sitedeki fukaralara dağıtacaz" diyeceğiz. (devamı var)

Tarih: 6 Mart 2004, 21:27 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

(..devamı) Ya da makinaya bir şey olsa hangi servise götüreceğiz? (Belirli bir marka olmadığı için fabrikasına götürmek zorunda bile kalabiliriz. Bu arada hemen söyleyim Çin'e gidiş geliş 1000$ tutuyor THY ile) Bir de şeye bitiyorum sayın okuyucular: "Pretec hakkında bilgi isteyenler Toshiba m700'e baksınlar. Ayrıca Datron hakkında bilgi isteyenler Nikon'a, Mercury hakkında bilgi isteyenler de gökyüzüne baksınlar " (Merkür zaten çıplak gözle görünmüyor). Ben Pretec hakkında bilgi istersem Pretec'e bakmalıyım abi. Yani Toshiba'ya bakarak Pretec'i anmak, Pamela Anderson'a bakarak Aysel Gürel'i sevmek gibi bir şey. Neyse sonuç şu: makina alırken sadece teknik özelliklerine bakmayın dostlar. Emin olun madalyonun görünmeyen yüzünde daha başka şeyler var.
Prometheus yazdı. ("Promethe" değil "Prometheus" adım da Mete değil )
Mutlu Kalın Dostlar!
Not: Geyik içerikli bir yazı oldu. Silme gereği duymadım söz ağızdan bir kere çıkar.
Not 2: Şu ABD doları resimlerini de silin şurdan )

Tarih: 6 Mart 2004, 21:32 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni başlık mı? Herşeyin başladığı topic bu! Aynısından bir tane daha var. Tıpatıpı ve aynı kullanıcı tarafından açılmış (Pretec'i dünyanın tüm eski fotoğraf üreticilerine üretim yapan bir firma olduğu palavrasını sıkan da bu arkadaş)
http://www.netfotograf.com/forum/msgDetail.asp?msg_id=440&for_id=13&offset=40
Ne akla mantık üstelik de konuşulan onca şeyden sonra, bu topic yeniden açılıyor, ne akla ne mantığa sığıyor. Kimse kusura bakmasın, artniyet aranacak bir durum bu..

Tarih: 6 Mart 2004, 21:35 - İp: yok
filsab
filsab (üye)
Aydın / Amatör

o zaman toshiba ya da canon alın.orası canon,şurası toshiba,burası kodak..bu ne ya?!hakikaten ayıp yani..

Tarih: 7 Mart 2004, 00:37 - İp: yok
  • 1