kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

Pil Göstergesi

ARKADAŞLAR BENDE KODAK DX 4530 MAKİNE VAR. KENDİ PAKETİNDEN ÇIKAN PİLLERİ KULLANIRKEN PİLİN DOLULUK DURUMUNU GÖSTEREN PİL GÖSTERGESİ VARDI. PİL BİTİNCE 4 ADET 2050 LİK DURACELL PİL VE 2 ADET KODAK 2100 LÜK PİL VE DURACELL ŞARJ CİHAZI ALDIM.PİLLERİ ŞARJ EDİP TAKTIM.DOLULUK DURUMUNU GÖSTEREN SİMGE KAYBOLDU.BU SİMGEYİ GERİ GETİRMENİN BİR YOLUNU BİLEN VARSA YARDIM BEKLİYORUM. TEŞEKKÜR EDRİM.

Tarih: 27 Mayıs 2004, 23:41 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bence servise gönder. Bu hal normal değil. belki burukay ın bilgisi vardır.

Tarih: 28 Mayıs 2004, 01:16 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,

Peki makineye alkali pil taktığında ne oluyor?

Tarih: 28 Mayıs 2004, 05:59 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

kmp16
Telaşlanma , büyük ihtimalle piller şarjlı olduğunda (full olduğunda) bu gösterge ekranda belirmiyor...kullan makinayı bakalımda şarj azalsın...o zaman pil sembolu ortaya çıkacaktır. . yada Burkay ustamın dediği gibi normal (alkali) pil tak...kısa sürede pil enerjisini tüketeceğinden pil göstergesi ortaya çıkacaktır...

Tarih: 28 Mayıs 2004, 06:39 - İp: yok
kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

arkadaşlar ben pilleri kodak yetkili servisinden aldım. alkalin pili önermediklerini söyledi. bende kullanma kılavuzuna baktım. servis elemanının söylediği gibi alkalin pil önerilmiyor.kodak 2100 ma lik pili özellikle aldım bu sorunu giderir düşüncesiyle. abice arkadaşımızın tespiti doğru olabilir çünkü ben pil göstergesini pil zayıflayınca fark ettim. daha önce pil göstergesini görmemiştim. ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Tarih: 28 Mayıs 2004, 15:38 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba ,

Sanırım yanılıyorsun çünkü "Alkalin pil önermiyorlar" demeleri mümkün değil.Bence sana Ni-Cd (nikel kadmiyumlu) pil önermemişlerdir.Ayrıca dijital makinelerde pil seviyesini kendi iç direnciyle kıyaslayan entegre vardır.Pil full şarzlı da olsa az şarzlıda olsa göstermemezlik yapmaz bu kıyaslanacak iç direnç alkali pillerin yapısından kaynaklanan özellikten dolayı herzaman doğru gösterir ama gösterir oysa şarzlı pillerde bu durum farklıdır ve pil yarım olduğu halde gösterge yanılabilir.(soruların geldiğini duyar gibiyim) Evet çözümü yok ve marka ile de ilgili de değil.Video kameralarda bu sıkıntı info lityum pillerle giderildi darısı bizim kullandığımız kalem pillere...

Tarih: 28 Mayıs 2004, 20:48 - İp: yok
martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

Ya boşa teleşlanma kodaklarda sadece pil zayıfken gösterge çıkıyor. merak etmeden gerek yok bak o kadar kişi senin neler düşünmüş.alkali pil kullanma çünkü dayanmaz.. en iyisi kodak crv3 ama ben bulamadım... bye

My foto page

Tarih: 29 Mayıs 2004, 18:32 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

kodaklar genelde pil zayıfladığı zaman ekranda pil işareti gösteriyor. yeni/şarşlı pil takıldığı zaman pil işareti kayboluyor. piller zayıfladığında kendiliğinden gelir.

Tarih: 27 Haziran 2004, 05:26 - İp: yok
kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

merhaba arkadaşlar sorunun pilin zayıflamasından olduğunu kesinlikle anlamış oldum. herkese yardımları için teşekkür ederim.

Tarih: 27 Haziran 2004, 12:00 - İp: yok
  • 1