idiz
idiz (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax Optio A30

Merhabalar.
Aranıza üye olarak yeni katıldım. Öncesinde sadece okuyup, çıkıyordum.
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda, en fazla kafama yatan ürün olarak bulduğum Pentax Optio A30 aldım. Ancak özelliklerini tam olarak kullanamadığımdan da olabilir, foto kaliteleri genel olarak hoşuma gitmedi. Bende acemi bir kullanıcı olduğum için pek ayarlardan anlamıyorum. Deneme yanılma ile bazı şeyleri bulabiliyorum ama sanırım daha fazlasına ihtiyacım var.. Türkçe menü var ancak kullanım kılavuzu ingilizce ve benim ingilizce bilgimde sınırlı olduğundan çok faydalanamıyorum. Foto modları, iso ayarları vs. hakkında bilginiz varsa ve paylaşırsanız memnun olurum..

Tarih: 14 Eylül 2007, 21:47 - İp: 88.***.**6.179
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili idiz aramıza hoşgeldin...
Makinen hayırlı olsun..Sana makinenin kullanımı ile ilgili olarak en iyi bilgiyi o markanın yetkili servisi oloan optikelektronik ten Sunay bey verebilir tıkla lütfen

Tarih: 14 Eylül 2007, 22:41 - İp: 88.***.**6.198
idiz
idiz (üye)
İstanbul / Amatör

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..

Tarih: 15 Eylül 2007, 13:12 - İp: 81.***.**5.202
idiz
idiz (üye)
İstanbul / Amatör

bir arkadaşımda Sony W40 var. aynı yerden çekilen iç mekan fotoları (ikisi de otomatik ayarda iken) arasında W40'ın lehine baya bir fark var gibi görünüyor. Özelliklerine bakılınca A30'un önde olması gerekirken, W40'ın fotolarının daha güzel gözükmesinin sebepleri ne olabilir?
Daha mantıklı ve teknik açıklamalar için aynı yerden çekilmiş resimleri ekleyeceğim ama, fotoları küçültmemin mahsuru olur mu?

Tarih: 27 Eylül 2007, 18:37 - İp: 81.***.**2.68
  • 1