ormanci
ormanci (üye)
Ankara / Amatör

Olympus Fe 230 Sorun Bendemi?

arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar.

3 4 ay kadar önce piyasayı çok da araştırmadan kampanyalı oluşu ve şık görünümünden etkilenerek olympus marka fe 230 modeli bir makine aldım.
Almaz olaydım!
Size abartısız söylüyorum çektiğim neredeyse tüm resimler bulanık çıkıyor çoğu ayarını değiştirdim farklı şekillerde çekmeye çalıştım aldığım en güzel sonuç bulanık olmayan ama mat bir fotoğraf oldu.

Bu makinayı kullanıpta memmun olan varsa lütfen yazsın. Bence sorun bende değil iğrenç makinede ve satış politikalarında örneğin makineyle gelen hafıza kartı 640X480 de 15 sn kayıt yapıyor süresiz isterseniz gidip ... tipi kart almanız lazım vs. Alacak olan arkadaşlara da önermiyorum bu benim düşüncemdir makinemden hiç memmun değilim.

Eğer yapmam gereken bir ayar varsa yardımcı olursanız teşekkür ederim. Böyle giderse modeli ne olursa olsun gidip bir canon alıcam en azından verdiğim parayı hak eder ve biraz uğraşırsam net görüntüde elde ederim.

Tarih: 7 Kasım 2007, 00:29 - İp: 88.***.**8.204
serkanf
serkanf (üye)
Ankara / Amatör

eeeyy sevgili ormancı kardesim
399 ytl ye satılırken neden 269 ytl ye dustu???

Tarih: 7 Kasım 2007, 01:38 - İp: 88.***.**5.151
ormanci
ormanci (üye)
Ankara / Amatör

bir sorunda orda ben 399 dan aldım
bi daha olympus marka ürün almam
269 a da bu yüzden düşmüştür
dslr like olan bir ürün bakıcam soğuttular fotoğraf çekmekten inan sabah akşam yanımda taşıyorum ama hiç çekesim gelmiyor

Tarih: 7 Kasım 2007, 01:44 - İp: 88.***.**8.204
serkanf
serkanf (üye)
Ankara / Amatör

senin canın sagolsun be güzel kardeşim. sıkma canını...

Tarih: 7 Kasım 2007, 18:56 - İp: 212.***.**9.122
markus
markus (üye)
İstanbul / Firma

merhaba ormancı olympus fot. makinanın sorunu ya macro çiçek işaretinde kaldı yada netlik motorunda hata vardır çekim konusuna gelince çekimleri gayet iyi çok satan bir modeldir kart konusuna gelince normalde 1 gb hediyesi vardı yada sen aldığında kampanyası yoktu iyi günler

Tarih: 18 Kasım 2007, 16:36 - İp: 81.***.**5.118
redsafari
redsafari (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı makineyi bir arkadaşımda aldı. Ve aynı sorunu yaşadı. Bende de fe220 modeli vardı, 2 ayda arızalanıp servise gitti ve 2 ay servisten dönmedi Çok büyük bir hata yapmışsınız.Saygılar.

Tarih: 11 Aralık 2007, 12:14 - İp: 78.***.**3.150
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Ormanci ,
Ben de sevgili Markus/Özgülfoto gibi düşünüyorum.
Video çekimine gelince burası link tıkla
yazımı okumanı öneririm.

Buradan da belirteyim ki Olympusun ülkemizde Olympus tarafından yetkilendirilmiş bir servisi yoktur.arızalı DSLR like ve DSLR Makineler yurt dışında onarılıyor kompakt makineler ise garanti süresince yenisi ile değiştiriliyor veya fark ödeyerek bir üst model alabiliyorsunuz

Tarih: 11 Aralık 2007, 15:39 - İp: 88.***.**6.143
ormanci
ormanci (üye)
Ankara / Amatör

redsafari
Aynı makineyi bir arkadaşımda aldı. Ve aynı sorunu yaşadı. Bende de fe220 modeli vardı, 2 ayda arızalanıp servise gitti ve 2 ay servisten dönmedi Çok büyük bir hata yapmışsınız.Saygılar.

tarih tekerrürden ibaretmiş arkadaşım. makinem mesajımı yazdıktan yaklaşık 1 hafta sonra kendiliğinden bozuldu. çok özenli kullanılan kılıfından çıkmayan makine. şimdi serviste 30 gün süre verdiler oda 30 işgünü imiş yani 45 gün serviste yatacak. anlaşılan hala çözüm bulunamadı. satsam satılmaz atsam atılmaz...

edit
arkadaşlar üründen memmun olmayabilirim ürün düşmanlığı yapmıyorum ama olympusun sitesinde fe 230 ile ilgili bir iddia ilgimi çekti sizinle paylaşayım dedim. benim zaten isyanım boşaymış
sitede de açıkca belirtmişler çekim kalitesi olarak cep telefonlarını rakip alıyor olympus
cep telefonu olarak k750 ye sahip biri olarak olympusun daha iyi çekim yaptığını söyleyebilirim

http://www.olympus.com.tr/consumer/29_FE-230.htm

#ormanci' tarafından 16.12.2007 23:36:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2007, 17:57 - İp: 88.***.**0.82
karınca
karınca (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba yorum yapmak ıstemıyorum o makıne hakkında ıyı bır makıne degılbahsettıgın kartta turkıye bulman cok zor ve pahalı...hemen ıade et bence sat yada

Tarih: 20 Aralık 2007, 01:07 - İp: 85.***.**4.124
early
early (üye)
İçel / Meraklı

Merhaba ormancı,
Ben de yaklaşık 10 aydır kullanıyorum fe 230 çok memnunum, netlik mükemmel, tek şarjla 450 poza kadaar çektiğim oldu. Senin makinada neden böyle bi sorun oldu çok şaşırdım. Hatta bugün bi arkadaşıma daha almak üzereydik...

Tarih: 25 Ocak 2008, 10:59 - İp: 88.***.**3.172
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

dostum bende fe 190 var,6 mp. ve makina harika bir makina,bu netliği hiçbir compactta bulamazsın,bence problem biraz sende, makinayı sarsmadan çekmeye çalış,sarsarsan flu çıkar doğal olarak,senin makinanda iso ayarlarıda var sanırım isoyu tutturamazsan hiçbirşey çıkmaz fotonda,flaşı her yerde açma,özellikle gündüz çekimlerinde,olympuslar harika makinalardır niye böle oldu sende anlayamadım,fe 190 la çektiğim fotoğraflara bakmanı tavsiye ederim,ama bir kere soğumuşsun makinadan artık hayır gelirmi o ortaklıktan kuşkulu

Tarih: 26 Ocak 2008, 14:06 - İp: 78.***.**3.130