ormanci
ormanci (üye)
Ankara / Amatör

Olympus Fe 230 Sorun Bendemi?

arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar.

3 4 ay kadar önce piyasayı çok da araştırmadan kampanyalı oluşu ve şık görünümünden etkilenerek olympus marka fe 230 modeli bir makine aldım.
Almaz olaydım!
Size abartısız söylüyorum çektiğim neredeyse tüm resimler bulanık çıkıyor çoğu ayarını değiştirdim farklı şekillerde çekmeye çalıştım aldığım en güzel sonuç bulanık olmayan ama mat bir fotoğraf oldu.

Bu makinayı kullanıpta memmun olan varsa lütfen yazsın. Bence sorun bende değil iğrenç makinede ve satış politikalarında örneğin makineyle gelen hafıza kartı 640X480 de 15 sn kayıt yapıyor süresiz isterseniz gidip ... tipi kart almanız lazım vs. Alacak olan arkadaşlara da önermiyorum bu benim düşüncemdir makinemden hiç memmun değilim.

Eğer yapmam gereken bir ayar varsa yardımcı olursanız teşekkür ederim. Böyle giderse modeli ne olursa olsun gidip bir canon alıcam en azından verdiğim parayı hak eder ve biraz uğraşırsam net görüntüde elde ederim.

Tarih: 7 Kasım 2007, 00:29 - İp: 88.***.**8.204
burak0708
burak0708 (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle herkese iyi akşamlar...
bende ekim 2007 de bu makinadan aldım ve ormanci arkadaşımızın dediği sorunların aynısı benim makinamdada mevcut.dış mekanlarda gayet güzel resimler çekebilirken iç mekan da aynı güzelliği yakalıyamıyordum ve iç mekan fotoğraflarında çok fazla noise gözlemliyordum.aralık ayında servise yolladım ve sensöründe arıza tespit edildi ve servis tarafından portekiz deki olympus merkez teknik servisine gönderildi yaklaşık 1 aydır makinamı bekliyorum inşallah gelir...
ormancı kardeş sen ne yaptın peki makinanı?

Tarih: 26 Ocak 2008, 21:24 - İp: 85.***.**4.80
ormanci
ormanci (üye)
Ankara / Amatör

selamlar burak. makine servisten geldi yaklaşık bir ay süre sonuda elime ulaştı. lcd ekranında sorun vardı düzeltmişler. makinenin fotoğraflarda istediğim kaliteyi yakalayamaması ise aynen devam ediyor.

napalım kısmet, senin makine geldiğinde gözle görülür bir düzelme yakalayabilirsen buraya yazarsın bende tekrar servise gönderirim makineyi

Tarih: 27 Ocak 2008, 19:05 - İp: 88.***.**6.128
burak0708
burak0708 (üye)
İstanbul / Amatör

ormanci inan makinayı aldım hiç bir işime yaramadı,sadece her ay taksitlerini ödüyoruz..bir de birşey soracağım senin makinanda mı yurtdışına gönderildi?valla çok kafaya taktım yurtdışı olayını 1 şubatta 30 iş günü doluyor inşallah gelir

Tarih: 28 Ocak 2008, 08:51 - İp: 85.***.**8.204
burak0708
burak0708 (üye)
İstanbul / Amatör

ormanci kardeş makinem perşembe servisten geldi ama değişen hiçbir şey yok yine aynı bulanıklık.makineyi aldığım firmaya götürdüm bir daha yollarız servise dediler bende bir daha 1 ay beklemeye niyetim yok iadesini istiyorum dedim,servis kağıdına da böyle yazdılar bakalım salı günü görüşeceğim ne olacak?

Tarih: 9 Şubat 2008, 14:17 - İp: 85.***.**8.125
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bi kaç tane fotoğraf koysanız nasıl olur..

Tarih: 10 Şubat 2008, 02:15 - İp: 88.***.**9.66
burak0708
burak0708 (üye)
İstanbul / Amatör

bisquit bulanık olan fotoğraflar makinemin hafızasında servise gitti,maalesef bilgisayarımda da hep dışarıda çektiğim fotoğraflar mevcut onlarda da sorun yok ne oluyorsa kapalı mekanlarda çektiğim fotoğraflara oluyor.

Tarih: 10 Şubat 2008, 11:46 - İp: 85.***.**9.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozaman makineniz aylarca bosu bopsuna serviste diyebiliriz sanırım.
makinenin kotu ısık kosullarında focus sorunu olması normaldir.
sonucta bascek basıt makineler bunlar.
canonla vs karsılastırmakta dogru degil.
her maklinenin bir sınırı vardır.
250 liralık bir makineden mucize beklemek asıl yanlıs olan.

Tarih: 10 Şubat 2008, 15:09 - İp: 78.***.**6.91