stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Lcd Ekranda Ve Fotoğraflarda Beyazlaşma

Sayın Netfotoğraf üyeleri; evimizde bulunan, eşim ve bana ait iki kompakt fotoğraf makinesinin lcd ekranında ve çekilen görüntülerde birbirine yakın zamanlarda beyazlaşma ve görüntü bozuklukları oluşmaya başladı. Makinelerin biri Canon A450, diğeri Kodak P850 model olup yaklaşık 7-8 yıllıktır. Makineler darbe almadı, olumsuz bir durum olmadı. Acaba sizlerden benzeri sorunu yaşayanlarınız var mı? Sorun sensörden mi, işlemciden mi veya başka bir nedenle mi olmaktadır? Sanırım artık yenisini almaktan başka çaremiz olmayacak! Digital SLR lerde bir shutter sayısı sorunu olduğunu biliyorum ama acaba bizim sorunumuzda bundan mı kaynaklanıyor? Özellikle eşim makinesini çok kullanmaz ama önce onunkinde başladı. Bu durum beni SLR makinem açısından da korkutuyor. Analog makinelerin gözünü seveyim. Hiç böyle olaylar olmuyordu. Aramıyorum desem yalan olur ama artık film bulmak, banyo yaptırmak bile zorlaştı. Benzeri durumla karşılaşan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. teşekkür ederim.

#stumer' tarafından 03.05.2013 20:24:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2013, 19:50 - İp: 78.***.**5.217
vazo
vazo (üye)
Ankara / Amatör

Uyarı

 1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
 3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
 4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
 5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
 6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
 8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
 9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
 10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
 11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
 12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

 

Tarih: 6 Mayıs 2013, 22:36 - İp: 141.***.**0.117
 • 1