yeniuye
yeniuye (üye)
Bursa / Meraklı

Fz20 Hakkında. Önemli!!!!!

Merhabalar,

FZ20 makinesının fiyatını öğrenmek için İstanbulda bir şirketi aradığımda bana bu makinelerde kaynaklanan bir hatadan dolayı artık üretilmediğini ve satıştan kaldırdıklarını söyledi. Sizlerin bu konuda bilgisi var mı? Tam makineyi almaya karar verdim. Şimdi böyle bir şey duyunca tekrar düşünmeye başladım. Ayrıca sony H1 ve canon S2' ye alternatif olarak düşündüğüm Fz5 makinesinin manuel focus ayarı yokmuş(Leica lensten dolayı öne çıkıyor). Bu özellik çok kullanılıyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 20 Ekim 2005, 14:58 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

her kim söylemişse, yalan söylemiş!
FZ20, Panasonic'in en başarılı makinelerinden birisi ve pek çok dfm değerlendirme sitesinden çok iyi eleştiriler almış bir ürün. Üretilmemesinin sebebi, bir üst modeli olan FZ30'un piyasaya çıkması. Diğer taraftan FZ5 de son derece başarılı bir makine. manuel focus olayı o kadar da önemli değil. Bu aralar fiyatı da gayet uygunken almanızı tavsiye ederim. S2 ve H1 de çok iyi makineler ama henüz Türkiye fiyatları çok yüksek.

Tarih: 20 Ekim 2005, 16:09 - İp: yok
yeniuye
yeniuye (üye)
Bursa / Meraklı

Cevabınız için teşekkür ederim. Bir de düzeltmek isterim .Aslında bu forum slr-like bölümünde olmalıydı. Ama yalnışlıkla burada forum açmışım.

Tarih: 20 Ekim 2005, 16:30 - İp: yok
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kardes bencede sana onu söyleyen biraz sallamis...
bende bu aralar fotograf makinasi alma düsüncesindeyim. senin dedigin panasoniclerin ikisinide düsünüyorum hala. ama satici bana FZ 20 de manuel fokus ayarini direkmen objektivin üstünden cevirerek oldugunu (bu cok güzel bir olay ) FZ5 de ise hem otomatik hemde manuel ayarlamanin oldugunu ama manuel ayarlamak icin menü nün icerisine girmek gerektigini söylemisti. Ama tabiki ben bu böyledir diye diretemeyecem cünki olmayabilirde.
bu arada FZ 20 süper bir makina

Tarih: 20 Ekim 2005, 18:18 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba yeniüye.Böyle birşey kesinlikle yok! Hatta ben üretimden bile kalktığını sanmıyorum çünkü hali hazırda avrupa ve amerikada satış listelerinde iyi bir yerde. Ben uzun süredir FZ20 kullanıcısıyım ve özellikle yabancı forumları düzenli olarak takip ediyorum. Asla ve asla üretim hatasına dair bir şey okumadım bugüne kadar. Kaldı ki böyle bir şey olsa bile Panasonic mutlaka bunun arkasında durur. Leica'ya güvenmekle bence çok doğru yapıyorsun, çünkü (yine bence) kesinlikle fark yaratıyor. Lens üstündeki manuel focusa gelince, genel çekimlerde çok kullandığımı söyleyemem, ancak makro çekimlerde mutlaka kullanıyorum. Eğer lens üstündeki manuel focusu sürekli ve randımanlı kullanmak istiyorsan, vizör çözünürlüğünden dolayı FZ30'u öneririm.
Saygılarımla...

Tarih: 20 Ekim 2005, 21:49 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar, dppreview'de fz 20, s2, h1 ,s7000 foto. karşılaştırmalarına bakmanızı öneririm.
selamlar

Tarih: 20 Ekim 2005, 22:12 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

#halil75' tarafyndan 21.10.2005 23:44:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ekim 2005, 23:43 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

F5 ve F20 her iki makineyi de kullandım, ikiside çok güzel makineler.

Eğer S2 de düşünürsen benim açmış olduğum topici bu linkten takip edebilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_3592843/tm.htm

Tarih: 2 Aralık 2005, 17:27 - İp: 212.***.**0.50
  • 1