juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Diyafram - Perde - Asa İliskisi

Arkadaslar, kendi sitemde "dijital makina sececeklere ve kullananlara ogutler" basligiyla bir yazi dizisi baslatmistim. Simdi "Dijital Makina Kullanirken" diye baska bir bolume basladim. Aslinda yazali bayagi oldu, rastlayanlar olmustur belki, ama yaziya bakip fikirlerinizi soylerseniz sevinirim. Ben fotograf makinasindaki ayarlarin "neden" oyle oldugunun da bilinmesi gerektigine inaniyorum, yani "neden f2 diyafram f2.8 diyaframin iki kati isik girmesine izin verir" tarzi sorulara da cevap verilmesi gerektigini dusunuyorum. O yuzden yazinin bazi bolumleri biraz teknik gelebilir. Bu konuda da (yazi cok teknik olmus, okuyamadim tarzi) elestirilerinizi de bekliyorum. Vaktinizi ayirdiginiz icin tesekkur edeirm.

yaziyi okumak icin buraya tiklayin

Tarih: 6 Ocak 2005, 01:04 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.melihozbek.com

Tarih: 7 Mayıs 2005, 15:34 - İp: yok
ssilverr
ssilverr (üye)
Edirne / Amatör

Melih abi böyle bir siteyi hiç usenmeyip hazirladigin ve bizlerle paylastigin için çok sagol
Türkiyede bu konuda cok büyük bir açik var bence,ne adam akilli inceleme siteleri nede amatorden profesyonele fotograf tekniklerini derlitoplu veren bir site var
Ellerinize,zihninize saglik.

Tarih: 11 Mayıs 2005, 15:24 - İp: yok
virales
virales (üye)
Tokat / Amatör

merhaba.
sitenizi yeni gördüm gerçekten yazılarınız çok harika... heleki örnekleriniz.. ben fotoğrafçılık işini hobi olarak yapıyorum ve çok çok yeniyim... terimler hakkında bilgim yoktu... gezdiğim bütün sitelerden makina ayarları ile ilgili nerdeyse hiçbirşey öğrenemedim... ama sizin siteniz heleki örneklerinizle birlikte çok şey öğrenmeye başladım sağolun

Tarih: 12 Mayıs 2005, 18:02 - İp: yok