dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Digital Makinaya İsik Eklemek

arkadaslar bu digital fotoraf makinalrina isik eklemek falan mumkunmu?yani dusunsenize gece karsinizdaki arkadasinizin yuzunu bi isik gelse makinanin ustunden daha net fotorafkar ceklebilir...bu yapilabiliryormu?cevaplariniz bekliorum...

Tarih: 27 Şubat 2006, 12:20 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba dmert89, çoğu makinenin üzerinde zaten düşük ışıkta rahat odaklayabilmek için kısa süreli yanıp, sönen bir otofokus ışığı var.

Ancak, amacın ortamı aydınlatmaksa bir ring-light bulup (veya yapıp) kullanman lazım.

Fakat şunu da söylemeliyim ki ring-light belli mesafelerde etkili, daha çok makro çekimlerde işe yarıyor. Geniş bir alanda portre çekiminde yetersiz kalır.

Tarih: 27 Şubat 2006, 15:55 - İp: 195.***.**3.49
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

ilgin için teşekkür edrim droal fakat benim makinam öle ahım şahım bişey deil.ınca ıdc 314 kullanıorum vede böyle bi ısık yok..bu ring-light dediğin aleti nerden bulabilirim..veya nasıl yapabilirim?

Tarih: 28 Şubat 2006, 21:00 - İp: 81.***.**8.103
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba dmert89, ring light'ı ben Türkiye 'de (en azından Ankara'da) hiç görmedim, dolayısıyla kendim yaptım. Benimki fazla detaylı, ancak elinden iş geliyorsa şu siteye bir göz at istersen. Burada çok daha basitinin yapılışı, resimlerle anlatılıyor. Yok eğer bununla da uğraşamam dersen, ıvır-zıvır elektronik malzeme satan yerlerde, başa takılan "ledli kafa feneri " diye tabir edilen, cihazlardan edinebilirsin. Çok da pahalı değiller üstelik. Onun için de buraya bak...LED sayısı fazal ve güçlü olandan bir tane edinirsen, orta-kısa mesafelerde işine yarar sanıyorum...

Tarih: 28 Şubat 2006, 21:29 - İp: 195.***.**3.49
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

ya ben bu siteye göz attım pek anlayamadım eğer zahmet olmazsa sen bana kısaca kolay yöntemi anlatabilirmisin?

Tarih: 28 Şubat 2006, 21:34 - İp: 81.***.**4.167
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

dmert89, forumu meşgul etmeyelim, özeline mesaj atıp e-mail adresimi yazdım. Bana oradan ulaşırsan daha rahat görüşürüz. Ancak sitenin sanırım mesaj sorunu var. Eğer mesajımı alamazsan buraya yazıp, haber ver bana.

Tarih: 1 Mart 2006, 00:03 - İp: 195.***.**3.49
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba droral ben sana bu werdigin mail adreslerinden mail atmaya calistim ama olmadi..neyse ben sana mail adresimi werim sen bana bi mail at bu senin attigin attigin maile yoneliyim...ben diyorumki bunu nasil kendim yapabilirim..yani en azindan karsimdakini yuzunu aydinlik cekmek isterim cunku falsla cektigim cok parlio..uzak cekimlerdede hic basarili olunmuo flasla...bana bu konuyu biraz aciklarsan sewinirim...benim mail adresim;[email protected]

Tarih: 1 Mart 2006, 15:09 - İp: 195.***.**5.17
  • 1