martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

Casıolar Neden Tutulmuyor?aslında..

tıkla
Arkadaşlar CASIO fotograf makineleri bence super.Görünüş olarakta,kalite olarakta zira özellilkleri olarakta süper makineler.. Bence KRAL CANONlardan daha süper bişiy. Dün canon a70 elime geçti. ilk aldım ve öncelikle ağırlığı dikkatimi çekti. sonra açıp biraz çekim yapayım dedim,Ayarları çok karışık olduğu için istediğim çekimleri yapamadım.sahibine sordum, oda anlamıyor.Peki neden bu makineyi aldın dedim "bana en iyisi bu dediler" dedi. Neyse bende cx6330 var. ilerde bi canonla değişirim diye düşünüyordum ama vazgeçtim. Canonun çekim kalitesinden hariç herşeyi kötü...

Neyse CASIO larda Deklanşör hızı dikkatimi çekti. Örneğin bir modelininki : 60s ~ 1/2000 sn Bu hız tam olarak ne demek ?

Konudan saptım ama işin özeti böyle ...

My Pictures Page

Tarih: 22 Haziran 2004, 18:24 - İp: yok
iletisim
iletisim (üye)
İstanbul / Amatör

Profesyonel veya üst kullanıcı fotoğrafçıların canonla ilgili görüşlerini okumak lazım. Böylece Canon'un bu alandaki yeri anlaşılabilir.
Düşünün bir kere, Avrupa SLR piyasasına Canon yüzde 40 civarında hakim.

Tarih: 26 Haziran 2004, 16:20 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

YA ARKADAŞLAR YAZDIKLARINIZI OKU DUKÇA GÜLMEKTEN ÖLÜYORUM.

CASİO CANON TURUTMUŞ GİDİYOSUNUZ KARDEŞLERİM FOTOĞRAFMAKİNESİ DERYİN CE KOMLE DÜŞÜNMEK GEREK BİRİSİ FOTO MAK ÜRETÜYOSA CDD LENS VS VS SREL COMPACK FİLMLİ APS HEPSİNİ ÜRETİYOSA BUNUN ARKASINDA BİR GÜÇ VARDIR.

ÖTEYANDAT DATRON MUSTEK OGATEC BEKO ARÇELİK PRETEC HP HEPSİDE ÜÇÜNCÜ NESİL FİRMALARA FASON İMALAT YAPTIRTILIYOR.

VARSA MADDİ GÜCÜ OLAN ARKADAŞ KENDİ ADINA MAKİNA YAPTIRTALIM ALİ KEMAL5000 3.2 GİBİ

LÜT FEN GRUPLARI KARIŞTIRMAYALIM İMATCI FİRMALAR MONTAJ FİRMALARI FASON FİRMALAR.

Tarih: 26 Haziran 2004, 18:26 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra
Üst taraflarda bir yazım var.. onu oku...
Dediğim gibi Casio deyince hesap makinası,saat ..vs aklına geliyor insanın... fotograf makinası en son geliyor...

KurtalanEX sende www.photosig.com a gir , bakalım insanlar fotograflarını daha çok hangi teknolijilerle çekiyor...

Hepimizin eksiği iyi bir araştırma yapmadan genelleme yapmak..... Dünyada en çok satılanları araştır.. Profesyoneller neleri kullanıyormuş araştır... Kullanıcı görüşlerini oku ( bazıları ingilizce * ingilizcemizde eksik genellikle) ...

Yok ... beş basar... yok... on basar....benim makinam seninkini geçer.... subjektif bir tartışma...

Objektif olun... subjektif değil...

Tarih: 28 Haziran 2004, 15:35 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mckyra ,

İnan bana çok güzel özetlemişsin .

Tarih: 28 Haziran 2004, 19:40 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Sevgili Burkay sahi siz hangi makinayi kullaniyordunuz. Casio, Pretec, yoksa Kodak mi idi ...? (spass) Birde sizde 58 mm Filtre cesitleri bulunurmu. UV haric. Kullanilmis olabilir. Temiz olsun yeter. Özellikle aradigim IR filtre. Izinde Corum a gelme niyetim var. Kismet olursa tanisma firsati bulabiliriz belki.

#blnf717' tarafından 29.06.2004 11:14:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Haziran 2004, 11:16 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili BLNF717

Ben şu an Fuji finepix S1 Pro kullanıyorum Sigma sd 9 ve leica digilux 2 makinem daha var.İch werde mich freuen wenn du mich besuchst. Ben makine ve aksesuarları alıp satmadığım için bende filitre yok ama bu sitenin ilanlar bölümüne not bırakabilirsin çağrına mutlaka biri yanıt verecektir.

Tarih: 30 Haziran 2004, 01:52 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

KurtalanEx...

Sende en iyilerini Amme Hizm.Stevedigicams en iyiler e listele...
Bu topicde Burkay ın ..McKyra nın.. ve benim en iyiler listemide bulacaksın...

Daha sonra senin en iyiler listeni tartışırız...

Fotograflı günler dileğiyle...

Tarih: 30 Haziran 2004, 09:20 - İp: yok
mag57
mag57 (üye)
İstanbul / Meraklı

NEDİR BU BENİM MAKİNAM SENİN MAKİNAMI DÖVER MUHABBETİ ? ÇOK KOMİK OLUYOR.

HERKES BİLGİSİNİ VE ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARI PAYLAŞSIN BURADA BİRBİRİYLE DAHA KEYİFLİ OLUR SANIRIM.

MAHMUT GÜNEŞ

Tarih: 30 Haziran 2004, 10:56 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Mahmut Güneş üstadım...

Haklısın... Benim makinam senin makinanı döver muhabbeti oluştu bu forumda...

Bence herkes kendi en iyilerini Amme Hizm.stevedigicams en iyilere sıralasın... Herkesin düşüncesine saygılıyız...

Tarih: 30 Haziran 2004, 12:04 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

18 yıldır fotğraf çekiyorum bu süre içinde fotomuhabirlik sutüdyo fotoğrafçılığı ve reklem fotografcılığı yaptım. Bu güne kadar filimli kullanmadığım makina kalmadı diyebilirim.

ozaman makinaların kasalrın dan ziyade objektif ve film olaylarını tarışırdık. yok şu film az gren veriyo bu film sahilde iy rekn veriyo, sarı işıkta şu filmi kullanıcaz, bu objektif f:1.1.4 ocok iyi serdik.....

özeltlersek makinarın hepsini sallayın bitarafa objektif ve ccd yada cmos ona bakın yok casio canon bu değil .

makina resim çeker okadar kalite 2 etkende şuana kar kimse bir markanın objektifinde ki f değerinden bahsetmedi nerdesiniz eski kurlar uyanın.

son not: fiyatı 400 doların altında makine almayı düşünen ne alırsanız alın hepside birbirnden cok farklı olmayacaktır.

Tarih: 30 Haziran 2004, 21:54 - İp: yok