martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

Casıolar Neden Tutulmuyor?aslında..

tıkla
Arkadaşlar CASIO fotograf makineleri bence super.Görünüş olarakta,kalite olarakta zira özellilkleri olarakta süper makineler.. Bence KRAL CANONlardan daha süper bişiy. Dün canon a70 elime geçti. ilk aldım ve öncelikle ağırlığı dikkatimi çekti. sonra açıp biraz çekim yapayım dedim,Ayarları çok karışık olduğu için istediğim çekimleri yapamadım.sahibine sordum, oda anlamıyor.Peki neden bu makineyi aldın dedim "bana en iyisi bu dediler" dedi. Neyse bende cx6330 var. ilerde bi canonla değişirim diye düşünüyordum ama vazgeçtim. Canonun çekim kalitesinden hariç herşeyi kötü...

Neyse CASIO larda Deklanşör hızı dikkatimi çekti. Örneğin bir modelininki : 60s ~ 1/2000 sn Bu hız tam olarak ne demek ?

Konudan saptım ama işin özeti böyle ...

My Pictures Page

Tarih: 22 Haziran 2004, 18:24 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mantar,

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir vecize vardır ya ...Canon a 70 gibi bir makine sanırım siz ikinize fazla geliyor..

Tarih: 22 Haziran 2004, 18:34 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Burkaya kesinlikle katılıyorum, arkadaşına bir tavsiye ; canondan memnun kalmak istiyorsa "mode dial" ı auto dan başka bir şeye getirmesin. Ayrıca ağır makinaları sabit tutmak daha kolaydır, hani uzun çekimlerde titretmemek için.

Tarih: 22 Haziran 2004, 18:50 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Zaten Casio Canon'un lenslerini kullanıyor aralaında bir ortaklık var. Ama nedense türkiyede pek satılımıyor o yüzden çok fazla fikir sahibi değilim. Bu arada Casio ilk defa 3.2 MP resim çekebilen cep telefonu üretti.

Tarih: 22 Haziran 2004, 18:55 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Esasında CASIO digital fotograf makinasını ilk olarak getirenlerden....Türkiyeye..
1996 da Casio QV100 model bir makinayı Genel Müdürümüz almış... bana getirdi... Tarih öncesi gibi birşey... iki modda çekiyordu... 320x240, 640x480 sanıyorsam... Dig.fot.mak. kıtlığında bayağı iş çevirdi fabrika ortamında... elde ele dolaşırken şehit oldu... daha sonra Nikon 775 e geçtik Casio yu unuttuk...

Casio (hesap makinası, el bilgisayarları vs) denince daha çok akla geliyorda... fot.makinası olarak fazla akla gelmiyor...
Benim bir arkadaş Exilim denilen modellerden kullanıyor..sanki kredi kartı gibi birşey ... KodakCX6330 onun yanında baba gibi kalıyor... Fotograf zevki olana biraz soğuk geliyor bu tarz makinalar... Mutlaka kaliteli..Canon Lens kullanıyor...iddiasıda hızlı çekimler...
60s - 1/2000 sn (Pozlama süresi-McKyra deyimi) 60 sn kadar objektif açık kalabiliyor (bkz.Gece ve Şimşek çekimleri)...1/2000 sn (sn.2000de 1inde) süratli çekim yapabiliyor... ha lakabında Martar2005 (ne anlama geliyorsa)
mantar değil... (forumda amatörlere dahi saygılı olalım)...

Tarih: 22 Haziran 2004, 19:26 - İp: yok
martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

Soal sun BURKAY hemşerim, nick imi mantar etti. Ama önemli deil önemli olan buradan bişiyler öğrenmek. Ayrıca Bu CANON un ne kadar çok koruyanı varmış böyle. Marka reklama ihtiyaç duymuyor. Bilirsiniz en iyi reklam dedikodu reklamlarıdır.Neyse CANON un kalitesine diyecek yok ama estetik ve kullanım kolaylığı bakımından daha güzel makineler yapabilirler.. Ve bende CANON dan zevk almaya başlarım inşallah...(ismim Mustafa ARTAR)

Tarih: 22 Haziran 2004, 21:24 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

sevgili martar bir insan ayni cümle icinde bu kadar celiskiyi bir arada bu kadar basarili yazar."Canonun çekim kalitesinden hariç herşeyi kötü..." Fotograf makinalari Vitrin süsleme icinmi kullaniliyor..?

#BlnF717' tarafından 22.06.2004 22:56:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2004, 22:57 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Haklısın BlnF717 ben o cümleye hiç dikkat etmemişim. "Canonun çekim kalitesi hariç herşeyi kötü!" Böyle bişey varmı ya?

Arkadaşım sen makineyi çekim kalitesi dışındaki özellikleri için alıyosan bravo derim. Bu, bir bilgisayarı alırken işlemcisine bakmadan sırf kasasına bakıp satın almaya benzer.

Ne güldüm yaw!

Tarih: 22 Haziran 2004, 23:30 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

KurtulanEx,
Önce forumda yazdıklarımı bir oku..(üst taraflarda yeralıyor)

Sonuçta en önemli şey nedir..?
O marka kötü, bu marka iyiden daha çok...
Çekmek istediğin fotografı en iyi şekilde çekmek için gerekli olanakları hangi makina sağlıyor ve sen sonuçtan memnunmusun...? gerisi fasa fiso...

Fotograflı günler dileğiyle...
Başlıktaki ALTIN GÖL fotografı KodakCX6330 la (300Milyon-Ucuz makina) ile çektim... yorumlarını beklerim...

Barış Mançoyu da rahmetle analım... (nick onu hatırlattı..)

Tarih: 26 Haziran 2004, 12:32 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kurtalan, sanırım fotoğraf olayının sadece sensörden oluştuğunu sanıyorsun. sensör kadar lens de önemlidir unutma.
Casio yada hp nin lens konusunda ne kadr tecrübesi vardır tartışılır.

#pyro' tarafından 26.06.2004 12:41:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2004, 12:44 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Kurtalan Ex neden bir tane Casio Fot Makinasi alip Casio nun Canon fabrikasini satin almasina yardim etmiyorsun. Canonu devirebilecek cok daha kaliteli markalar var evet bu dogru ama Casio degil.......

#BlnF717' tarafından 26.06.2004 16:19:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2004, 16:08 - İp: yok