paralax
paralax (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Pro1 Commpactflash Ultra2 1gb

Yeni pro1 aldım (usa) yanında CompactFlash ultra2 de aldırnıştım . Bu kartı takınca hata veriyor acaba neden bilgisi olan varsa sevinirim.

Tarih: 2 Haziran 2005, 11:24 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ne hatası veriyor? Kartı formatlayabiliyormusunuz?

#ocaklilar' tarafından 02.06.2005 12:23:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2005, 12:17 - İp: yok
paralax
paralax (üye)
İstanbul / Meraklı

kart errror diye hata veriyor . format atıyorum aynı hatayı veriyor E50 diye bi yazı çıkıp makina kapanıyor

Tarih: 2 Haziran 2005, 12:30 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Tipik Canon davranisi, her seye uyumsuz.
Bendeki de durduk yere E19 diye errror veriyordu (kendi kendine lesi kitliyor, ve karariyordu) 1 yildir henuz cozulemedi zaman zaman yine ayni hatayi veriyor. ben umudumu kestim
Umarim senin sorunun makina veya karti degistirmeden cozulur

Tarih: 3 Haziran 2005, 01:32 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hiçbir zaman compakt kartına bilgisayarda format atma sadece makinede formatla.pro1 lerin eski versiyonlarında ultra kartları desteklemediklerine dair bir yazı gelmisti bize bu durumda kartını normal hızda bir kart bile degisitr.
Keske makineyi ulkemizden alsaydın iki yıl garanti azımsanmayacak kadar onemli...

Tarih: 3 Haziran 2005, 02:01 - İp: yok
ikbal
ikbal (üye)
İçel / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canonlar bazen her cf kartına uyum sağlamayabilir. keşke aldığın yerde delkin cf (canon'a en uyumlu cf kartı) kart aldırsaydın.

Tarih: 3 Haziran 2005, 02:36 - İp: yok
paralax
paralax (üye)
İstanbul / Meraklı

Kusura bakmayın mesajlara yeni bakabildim . Makinayı amerikadan 600$ a aldım maddi imkanlar! Acaba makinada eski versiyonmu yüklü , nasıl öğrenebilirim , baktım bulamadım , nası bakılır bilen varmı , ilginiz için teşekkür ederim,

Tarih: 3 Haziran 2005, 20:59 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Mode diali SETUP a getirin. Makineniz kapalı durumdayken MENU düğmesine basılı tutarak makinenizi açın. Menüden SETUP 2 > Version yanında 2 görüyorsanız en son yazılım yüklenmiştir. 1 görüyorsanız yazılımınızı sürüm 2 ye yükseltmelisiniz. Bu adımları yaparken makineniz içinde kart olmasını istiyor kartsız olarak yapılabiliyormu bilmiyorum. Denemekten başka bir yol görünmüyor. Yazılımın nasıl yükleneceği konusunda aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://www.sonydigital-link.com/DIME/firmware/F828/firmware.asp?l=en&c=usb

Makinenizin yazılımının 2. sürümü Mart 2004 tarihinde çıkmış. Siz mekinenizi yeni aldığınıza göre eski sürüm iile yüklü olması çok az bir ihtimal ama olabilir tabi.

Tarih: 4 Haziran 2005, 02:38 - İp: yok
ikbal
ikbal (üye)
İçel / Özel Gün Fotoğrafçısı

makinanın menu dümesine 5-7 saniye basılı tutun gelen mesajı ok yap ve set bas. makina fabrika ayarına geri döner.bir de bunu dene

Tarih: 4 Haziran 2005, 10:24 - İp: yok
paralax
paralax (üye)
İstanbul / Meraklı

benim makine canon pro1 siz sanırım yanlış makine anlamışınız attığınız link de sony .

Hala versiyonu öğrenemedim nasıl bakılıyor bilen varmı .
ilginiz için teşekkür ederim

Tarih: 4 Haziran 2005, 18:05 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.canon.co.jp/Imaging/pspro1/firmware-e.html

Haklısınız. Diğer bir forumda başka bir arkadaşın problemine yardımcı olayım derken makineleri karıştırmışım. Verdiğim yeni linki okuyun. Sayfanın en altında Download Page e klikleyin daha sonra sizden makinenizin seri numarasını isteyecekmiş. Eğer makineniz için firmware update gerekliyse indirin.

Tarih: 4 Haziran 2005, 20:19 - İp: yok