dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A 520

arkadaslar canon a 520 digital foograf makinasinin maksimum video kayit suresi 30 saniyemi?birde bu makina ile cekilmis fotoraflari bu topik altinda toplarsak iyi olur dusuncesindeyim hm bu makinayi alcak arkadaslara onculuk yapmis oluruz...

Tarih: 8 Mart 2006, 09:33 - İp: yok
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Unuttumuşum

Tarih: 10 Mart 2006, 20:33 - İp: 85.***.**6.97
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

canon a 520 640x480 çöz.30 sanıye.ancak tekrar deklanşöre basıldıgında kaldıgı yerden 30sn olarak devam ediyor.Her deklansor basısında 30 sn kayıt yapıyor.Ancak daha düşük çözünürlükte video kaydı sınırlı degil.Kart kapasıtesi kadar.bu makine ie çeilmş fotografları forumda Canon A 520 yazarak arama bölümünde görebilirsin...kolaylıklar..

Tarih: 11 Mart 2006, 10:23 - İp: 85.***.**1.137
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Aramayı Galeri bölümünden yapacaksın...........

Tarih: 11 Mart 2006, 10:29 - İp: 85.***.**1.137
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

***a520 almaktan vazgeçtim, soruları silmiyorum belki merak eden arkadaşlar olabilir diye kalmasını uygun gordum,teşekkürler***

şimdi a520 ile ilgili bikaç sorum olucak elinizden geldiğince cevaplarsanız cok sevinirim

-a520de raw çekim yok diye okudum biyerde ama nekadar dogru bilmiyorum, varmı raw yoksa sadece jpeg mi?
-bi jpeg çektikten sonra (en iyi kalitede) kaç sn beklememiz gerekiyo diğer jpeg çekime hazır olabilmesi için? (ortalama fiyatlarda bi kart ile)
-manuel odaklama nasıl yapılıyor kolaymı kullanımı?
-fotoğrafta baskın olarak çıkmasını istediğimiz rengi seçebiliyomuyuz? yada cool warm mu var?
-histogram varmı?
-deklanşor sesini tamamen kapatmak mümkünmü?

çok teşekkürler simdiden cevaplarınız icin

#arda.ates' tarafyndan 18.03.2006 01:15:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2006, 23:26 - İp: 85.***.**6.105
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

-Sadece jpeg formatında çekebiliyorsun.

-512 mb kart sana yeterli olur diye düşünüyorum. 220 adet en iyi boyutlarda çekim yapabiliyorsun.

-Manuel odaklama ve kullanım 4 ayrı program ile sağlanmakta.İstediğin ayarla istediğin şekilde oynayabiliyorsun.

-"canlı" modunu seçerek çekeceğin karedeki renk tonajlarını güçlendirebiliyorsun."canlı" çekimin yanı sıra bir çok efekt ekleme gibi bir özelliğide var.

-histogram fotograf çekildikten sonra,çektiğin fotografa bakarken çıkmakta. Kısaca var.

-deklanşor sesini kapatabiliyorsun.İstersen makinede tüm sesleri kapatabiliyorsun. Böyle bir özellik mevcut.

Ben hala neden vazgeçtiğiniçözmüş değilim.Alacağın makine ile A520 arasında anormal bir fark var. Neyse hayırlı olsun şimdiden....

Tarih: 18 Mart 2006, 09:57 - İp: 81.***.**1.114