guzelsoy
guzelsoy (üye)
Kocaeli / Amatör

Amerikadan Makina Getirirken Gümrük

ARKADAŞA AMERİKADAN MAKİNA GETİRTME İMKANIM DOĞDU ORADAN MAKİNA GETİRİRKEN HERHANGİ BİR ÖDEME VARMI GÜMRÜK VEYA KDV.YANITLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER BİRDE ORADAKİ FİYATLARI BİLİYORMUSUNUZ 300 MİLYONA DAHA İYİBİR MAKİNA GETİRTEBİLİRMİYİM BİR FORUMDA CANON A 70' İN
225$ OLDUĞUNU OKUDUM DOĞRUMUDUR.

#guzelsoy' tarafından 12.07.2004 15:25:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2004, 13:18 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Guzelsoy www.amazon.com dan fiyatlara bakabilirsin... Ben forumdada arasıra yazıyordum... topiclerde ara ...

Canon A70 22 USD ebay denilen sitede vardır.. açık arttırma sitesi 22 USD başlıyor... açık arttırmanın sonlarına doğru güncel fiyatına yaklaşıyor...yani 200 kusur USD a patlıyabiliyor...

Makinayı tanıdık vasıtası ile getireceksen tanıdığının yanında başka bir makina olmayacak.. kutusunu açacak... biraz kullanacak... yani kullanılmış süsü verecek... kişisel kullanım için deyip geçirecek... gümrük memurunu inandıramazsa vergiyi verecek....(forumda geçti bayağı yüksekmiş...)

Ben Yurtdışında makina getirmeyi tavsiye etmiyorum... Makinan inşallah arızalanmaz... Arızalanırsa Burkay Ustama müraacat... artık senden ne kadar alır bilmem.. abice yolladı dersin belki indirim yapar.. dost işi....

Tarih: 12 Temmuz 2004, 15:04 - İp: yok
  • 1