okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yazıcı Alım Sorunsalı

Yeni bir çok fonksiyonlu yazıcı almam lazım.

Büroda iki tane Samsung 4216F bir tane de 4521 yazıcılar var. Ama bu samsunglar bir iki sene sonra fotokopi çekmemeye başlıyor. Çekiyor ama çok okunmayacak kadar silik çekiyor. Silik evrakları hiç çekmiyor. Mesela nokta vuruşlu yazıcıyla yazılmış ya da karbon kağıdıyla yazılmış olanları. Bunlar yaklaşık 2-3 yıllık falan. Makine başına aylık 500-800 sayfa fotokopi çekiyoruzdur herhalde.

Bu sefer samsung almayım diyorum. Xerox alıyım dedim ama o da samsung un birebir aynısı. Sanırım onu da samsung üretiyor.

Samsung 4275 diye bir çok fonksiyonlu yazıcı gördüm. Onu mu almalı ?

Bir de Canon MF4150 var. Bir yerde silik evrakların bile çok iyi fotokopisini çekiyor diye duydum. Ama toneri doldurulamıyormuş. Toneri doldurulabiliyorsa bunu almayı düşünüyorum. Esasında şimdilik nikoncuyum ama marka fanatiği olmadığımı da belirtmek isterim.

1) Lazer olmalı
2) Fotokopi ve faks olmalı
3) Otomatik kapak olmalı. Yani fakslanacak ya da fotokopisi çekilecek evrakları üst kapağa koyunca kendisi sırayla alıp çekmeli.
4) Toneri doldurulabilir olmalı.

Tecrübesiyle ya da sağdan soldan duyduklarıyla tavsiyede bulunacaklara şimdiden teşekkür etmeyi bir borç ve vazife bilirim.

Tarih: 3 Eylül 2008, 17:27 - İp: 85.***.**0.97
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Boğaz ve sinüs yollarında sorun var senin ama baktırmazsın ki kendini hiç, hep alet edevat almaktan,sorun teşkil edecektir o zamanla sende..Çoluk çocuğuna acı bari..
Eskiden de vardı sende o hastalık ,,bir de kulak çınlaması sorunsalı..

Tarih: 16 Mart 2010, 00:07 - İp: 88.***.**4.213
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Malûm Fuarlar iptal oldu gali,, taa aralık ikibinon'a sarktı bişekilde yani..Ayrıcana da sitelere saldırı var emmi..
Haberin olsun,, herbirşeyide açma ve tikat ed keza..Mail de olsa,zip de olsa link felam da bu aralar ..

4.cüsü olacak olan digital&foto felan fuarıda taa aralık'a sarktı emmi habarın olsun da.. Motör fuarıda öyle keza..Aralık'ta.

Şansın var kamira alamadın bak,onlarda iptale gittiler emmi..

Tarih: 16 Mart 2010, 11:42 - İp: 85.***.**2.100
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Etsinler emmi etsinler. Aralıkta olsun ta. Napam gali.
Kamereda gelmedi malum.
Hastalık zaten sinüzitten kaynaklanmakta. Akıntı sebep olmakta boğazda iltihaba.

Tarih: 16 Mart 2010, 18:07 - İp: 88.***.**1.152
okyanus.
okyanus. (üye)

sinüzüte fare idrarı iyi gelmekte netekim.
keza senin harabede fare kıtlığı da yok.
ne şanslı adamsın keza.
iyi olacak hastanın ilaç ayağına gelmiş.

Tarih: 16 Mart 2010, 21:40 - İp: 88.***.**0.215
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Geçen sene benim şatonun bodruma 3 tane girmiş. Önce reyd mukabili yaptım. Sonra birini su giderine soktum ve ağzını kapattım. 2 tanesinide tahtalıköy mukabiline gönderdim.

Tarih: 16 Mart 2010, 23:45 - İp: 88.***.**1.152
okyanus.
okyanus. (üye)

keza onlar olmasa ilaç geliştirilemezki.
kobay mukabili.

emmi ben gavuralrın fare sevgisini anlamadım netekim.
netekim hem kediyi seviyor hem de fareyi seviyor kefereler.
hayat zıtlıkların bileşkesidir emmi karl markısın dediği gibi.

Tarih: 17 Mart 2010, 00:05 - İp: 88.***.**0.215
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mark murks bilmem ben. Bileşke mileşkede keza. Gevurlar kedi sevmez. Köpek sever. Türkler kedi sever. Bİrde kurdu sever. Soğlcan gibi olan kurt değil. Canis cinsi yani. Canis lupus. Çok kültürlüyümdür.

Tarih: 17 Mart 2010, 00:15 - İp: 88.***.**1.152
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-neolduki senin bodurumundaki yavru köpeeeğe emmi,fareler bişi mi ettiler ona yoksam ,, üflüyüp üflüyüp kulak ve burun kemirme huyları vardır o farelrin emmi,acaip,,tikat et sırtına da atlabiliyorlar gannefer dayresinde,cebine de giriyorlar sızıp,,et gibi zaten anlayamazsın uyursun onla sonra..

Koy şatonun civarına iki dane baygın bakan bayıkuş bak bakam fare mare şışan mışan kalırmı hiç..

Tarih: 17 Mart 2010, 05:20 - İp: 85.***.**6.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Cuuuuyyykk , cuuyyyyk deyip deyip ötmekte. yirdir belki baykuş.

Tarih: 17 Mart 2010, 11:30 - İp: 88.***.**7.13
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Anladım demek öyle .

Tarih: 18 Mart 2010, 06:03 - İp: 88.***.**9.99