okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yazıcı Alım Sorunsalı

Yeni bir çok fonksiyonlu yazıcı almam lazım.

Büroda iki tane Samsung 4216F bir tane de 4521 yazıcılar var. Ama bu samsunglar bir iki sene sonra fotokopi çekmemeye başlıyor. Çekiyor ama çok okunmayacak kadar silik çekiyor. Silik evrakları hiç çekmiyor. Mesela nokta vuruşlu yazıcıyla yazılmış ya da karbon kağıdıyla yazılmış olanları. Bunlar yaklaşık 2-3 yıllık falan. Makine başına aylık 500-800 sayfa fotokopi çekiyoruzdur herhalde.

Bu sefer samsung almayım diyorum. Xerox alıyım dedim ama o da samsung un birebir aynısı. Sanırım onu da samsung üretiyor.

Samsung 4275 diye bir çok fonksiyonlu yazıcı gördüm. Onu mu almalı ?

Bir de Canon MF4150 var. Bir yerde silik evrakların bile çok iyi fotokopisini çekiyor diye duydum. Ama toneri doldurulamıyormuş. Toneri doldurulabiliyorsa bunu almayı düşünüyorum. Esasında şimdilik nikoncuyum ama marka fanatiği olmadığımı da belirtmek isterim.

1) Lazer olmalı
2) Fotokopi ve faks olmalı
3) Otomatik kapak olmalı. Yani fakslanacak ya da fotokopisi çekilecek evrakları üst kapağa koyunca kendisi sırayla alıp çekmeli.
4) Toneri doldurulabilir olmalı.

Tecrübesiyle ya da sağdan soldan duyduklarıyla tavsiyede bulunacaklara şimdiden teşekkür etmeyi bir borç ve vazife bilirim.

Tarih: 3 Eylül 2008, 17:27 - İp: 85.***.**0.97
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bende gevurluğumdan tavsiye ettim zaten.
Bana adresini versene.

Tarih: 4 Eylül 2008, 23:56 - İp: 78.***.**4.219
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

be mübarekler madem yazıcı alacaksınız..a3 e baskı yapan cinsinden alında bir işe yarar belkim...teknik konulardan anlamamanın dayanılmaz rahatlığı bir başka oluyor..soruyorsun anlayan bir-iki kişiye..olduda bitti maşallah..hp nin z serisi varmış mesela..epson ada benim içim ısınıyor..şöyle güzel bir şey alınad..hayali projem,kendini biraz revize etsin..hem mudanyaya gelirken getirin..20-30 kadar test amaçlı baskıda yaparız..sırf size kolaylık olsun diye..başkaca bir niyetim yok...!?..hem belki yazıcının parasının bir kısmını çıkartırız burada....bu bir şark kurnazlığı değildir....

Tarih: 5 Eylül 2008, 00:09 - İp: 78.***.**4.21
okyanus.
okyanus. (üye)

A3 yazıcıya gerek yok şaban abi.
keza geçende haciz den elimde kalmıştı eskiciye verdim gereksiz eşyaları aşağı indirme hizmeti mukabili.

Tarih: 9 Mart 2010, 15:36 - İp: 85.***.**0.73
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Site senin gereksiz sorunsallarından bıktı artık. Sarı da değilim ama.

Tarih: 9 Mart 2010, 17:42 - İp: 88.***.**5.233
okyanus.
okyanus. (üye)

kızılmısın yoksa ?
emmiler bu arada toner dolum işini de öğrendim bir güzel resimli anlatım videolu görselli kapasitede.
ek iş olarak toner dolduracam.
dost ve müşterileri bekleriz keza.

Tarih: 14 Mart 2010, 23:04 - İp: 78.***.**4.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi toner dolum işi hayatının kalanını boşaltma anlamına gelmekte. KEza kanserojen madde toner. Acı kaybımız mukabili ilan verdirtme bize.

Tarih: 14 Mart 2010, 23:56 - İp: 88.***.**2.219
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi irat noksanlığından kanser olmaktansa vazife şehidi olurum netekim.
bu dünyanın birde öbür tarafı var keza.

Tarih: 15 Mart 2010, 20:56 - İp: 85.***.**3.209
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Valla ben hep orcinal kullanırım. Öyle doldurtmak falan ters bana. NE uğraşcem. Onud olduruncaya kadar 1 milyar kazanırım ben zati. İş yoğunluğu mukibili.
Lakin işler kesatsa benimkileride sana doldurtabiliriz yardım mertebesinde keza.

Tarih: 15 Mart 2010, 22:09 - İp: 88.***.**2.219
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi bana ya iş gönder yada tonerlerini bana doldurt. kargo müşteriye aittir bizde, keza kurumsal çalışıyoruz prensip mukabili.

Tarih: 15 Mart 2010, 22:12 - İp: 85.***.**9.239
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tamam PPT kargo mukabili gönderirim. 3 tl zira. Yanlız doldurmaya videoya al n9 mukabili onunda videosunu gönder. Cd yi çek. Oda senden olsun. Gözümle göreyim güvenme mukabili.

Tarih: 15 Mart 2010, 22:23 - İp: 88.***.**2.219