kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Vesikalık Kesmek İcin Hangi Makas

makas almayı dusunuyorum veikalık fotografları kesmek icin. ne tavsiye edersiniz

Tarih: 24 Mayıs 2007, 18:48 - İp: 88.***.**9.63
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

maket bıcağı

Tarih: 24 Mayıs 2007, 18:52 - İp: 88.***.**2.163
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

maket bıcagı ile parmagımızı kesme riski yok mu? Ondan sonra milletin yanagından makas alamaz olurum. Bir o yandan bir bu yandan elma yanaktan olayı var ya ondan ..

Tarih: 24 Mayıs 2007, 18:53 - İp: 88.***.**9.63
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

giyotin al o zaman..

kafayı komple keser yanakların ikisinide kendi mülkiyetine geçirirsin

Tarih: 24 Mayıs 2007, 18:57 - İp: 88.***.**2.163
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 24 Mayıs 2007, 19:03 - İp: 88.***.**9.63
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Pek anlamam ama bizim dayoğlu var sultanahmette berber.git gel taksi 20 milyon yazıyor.masraf önemli değil dersen yarın gidip bir sorarım.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 19:46 - İp: 85.***.**4.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Koyun kırkma makasları bu iş çin idealdir. Ben dükkanda kağıt kesmek için kasatura kullanıyorum. Biraz kaba ama iş görür.Özellikle borçlular nedense ben kağıt keserken daha bir saygılı oluyorlar.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 19:59 - İp: 88.***.**4.241
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Konstrae sanırım sen bu işte tahminimden de çok yenisin

İç kısımları zigzaglı makaslar vardı bizim stüdyolarda. Vesikalıklar çıkınca müşteriye vermeden önce bahsettiğim makasla keser ve müşteriye 1/4 oranında kestiğimiz mektup zarfında verirdik....

Hey gidi günler heyyy o zamanları üstten vizörlü lubiteller vardı canon nikon bilmezdik.

Pehhhhhh ... şimdi ortalık yeni yetmelere kaldı.
Daha vesikalığı keseceği makası bilmiyorlar...

Tarih: 24 Mayıs 2007, 20:27 - İp: 81.***.**2.5
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

burkay o zigzaglı makasda ne oluyoki? Ben yeni duydum. Hem sen de mi studyocuydun anlamadım ben seni sen nesin. Okyanus berberdeki makas olur mu diyosun? Onların ki kucuk değil mi. Pazarbey seninki de baya bir buyuk değil mi.

Birde ben gösterişli olsun istiyorum. Çekmeceden makası cıkarınca millet vay bee desin.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 20:30 - İp: 88.***.**9.63
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili konstaresr
sen Gayseri'de yaşadığına emin misin?

Bahsettiğim makası almak için 82 model kırmızı renk sıteyşın renoya binip Gayseri'ye gelmiştik.Hazır gelmişkenede 36'lık agfa,kodak film almıştık hatta polaroid kaseti aramıştıkta yoktu koskoca Sivas caddesinde.
Hatta amele pazarı civarında bi marketten pisküvit alıp yemiştik. Bilemiyorum ama sanırım o sıralarda sen okulda "ali ata bak" yazıyordun ki bilemedin o makasları

Gayseride FotoKral vardı...Vay bee rahmetli Necdet ağbimiz. Ne bomba vesikalık çekerdi. Düğün fotoğraflarında üstüne yoktu. Tükkanındaki albümü çaktırmadan karıştırırdık ki içinden değişik bir poz çalabilir miyiz,aynısını bizim kırık dökük sütüdyoda yapabilir miyiz diye

Bu yaz gittim en son Fotokrala...Yerinde yeller esiyordu tükkanın...dicital fotoğrafa yenilmişti bir süre önce Necdet ağbimiz.Daha sonra tükkanı devretmişti...Şimdi tükkanın yerinde mobilyacı var....

Tarih: 24 Mayıs 2007, 20:46 - İp: 81.***.**2.5
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet cok acıklı bir hikaye. Hem sen gayseriye kadar geliyosunda yanıma neden ugramıyorsun. Fotokral valla hic duymadım. Ama üzldüm gercekten

Arkadaşlar aynı zamanda sesi de önemli maksın. Kırt kırt diye ses cıkarmalı. 100 tane vesakilık kessemde arada ciyaklamamali.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 21:19 - İp: 88.***.**9.63