pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vahdet-i Vücut Çu Yaşar Nuri

Habertürkte biraz önce seyrettim .Beyefendinin son icadı bu olmalı. Allahı n kainattın veya dönen sürecen kendisi olduğunu söyledi. Yani büyüyen , genişleyen zaman içinde yüzüp giden kainat Allahın ta kendisi imiş.
Monistler veya vahdeti vücutçular ehli sünnet inancında sapık olarak gürülmüşlerdir. Zİra Allah hariç herşey yaratılmıştır. Allah yaratık değildir. Bizler veya kaanat Haşa Alllahın bir parçası değiliz.
Bu adam niye böyle şeyleri ortaya atıyor anlamıyorum. Ancak bu son ortaya attığı şey kesinlikle İslam inincı dışı. Geçi geçende evrimi İslam alimleri ile tasdike kalkmıştır. İsam alimi derken müslüman görünen diyelim.

Tarih: 27 Nisan 2009, 21:11 - İp: 78.***.**0.40
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ne zaman gidiyorsun ereğliye, kısmen madem.Lastikler mukabilinde..Zincir al yanına gene de..

Tarih: 1 Mayıs 2009, 00:47 - İp: 88.***.**2.1
mahmud13
mahmud13 (üye)
Bitlis / Amatör

Vahdet-i vücut batıl bir inanç değil,Muhyiddin-i arabinin çıkarmış olduğu bir akım,ama o da bizim kitapları Allah inancı zayıf olanlar(yaşar gibi)okumasınlar demiş.vahdet-il vücud Allah namına kainattan vazgeçmektir..yani herşey o dur.bu akımı bu zamanda Bediüzzaman çürütmüştür.Çünki kainat vardır ve Allah onun üstündedir,yani kainat mahluktur.Bazı felefese düzenbazları ise Kainat hesabına Allahı inkar etmişler,ene Allah (ben Allahım) diye yorumlayıp dalalete gitmişler.kendi gururlarına mağlub düşmüşler.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 01:13 - İp: 85.***.**8.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

MAhmut13 aynen dediğin gibi. Bu akımın tasavvufi yönünü anlamayanlar panteist olup çıkıyor. Veya Yaşar gibiler Allah kainatın ve bu sürein ta kendisidir deyip çıkabiliyor.
Okyanus buluşma 15 mayısta idi sanırım. Sen şimdi gidiyon. Kİminle buluşcen.
NE kadar yakıyo senin araba. 3 çeyrek depo 30 litremi demek. 100 km de litre olarak yaz. Bİliyon benimkisi köyler arası yolda 4.8 litre yakıyo. 11.5 tl mukabili yani.
Dürbün alceksen tahtakeleye git. BEn bizim gayıntaya aldıydım dürbün. Bi bıçak markası var tesco mi ne idi. MAkul fiyata hemde. Günahı boynuna kamyonla kaçak kömür getirirken polisleri gözetlecekmiş.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 09:03 - İp: 88.***.**1.173
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Buluşma 17-19 mayıs diyor.
Buluşma olarak değil zaten meke ye gidiyorum ben her memlekete gittiğimde.

İstanbuldan benim memleket 800 km civarı. İkinci köprü çıkışı Mehmetçik opetten depoyu doldurunca memlekete vardığımda çeyrek depoya yakın mazot kalıyor geriye. Depo 45 litre. Fabrika verisi 90 km sabit hız 3,8 lt. 120 km hız 5 lt falan. 160 km sabit hızla da 6 litre civarı yakıyor. Daha henüz kaç km sabit hızla gideceğime karar vermiş değilim. Yarına kadar vaktim var.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:15 - İp: 88.***.**9.213
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

seninaraba o zaman tahminim 90-100 km aralığında şehirler arası yolda 4.3 falan yakmalı. Yani 10 lira yakar 80 liraya gidersin memlekete. 80 de geliş 160. iyi valla.
Gerçi benim arabada seninkinin o kadar yaktığı yerde bayağı iyi. arada çeyrek ton ağırlık farkı, 200 ml hacim farkı ve tam 35 beygir farkı varken yarım litre fazla yakıyor ki çok iyi bu.
En azından adam gibi araba.
konya meke arası kç km.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:44 - İp: 88.***.**1.173
okyanus.
okyanus. (üye)

Benim araba 1380 kilo boş ağırlık
Çeyrek ton dahamı ağır senin araba.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:57 - İp: 88.***.**9.213
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SEni ütmüşler demekki okyanus.
1060 kg imiş seninkisi. HEr taraf laylom demeki. Ufak bir anımı anlatmadan geçimiyciim. Bİzim bir dayı var izmirde. Bunun oğlanlar falan geldiydi. Bi ara naylon topluyomuş. Oğlu LAf arasında naylon dedi.
DAyım hemen düzeltti:
-Oğlum Naylon değil Laylom.
NEyse efenim çeyrek tondanda fazla imiş. Tam 320 kg fark varmış arada.
BAk test edilende karmen pembesi imiş. DEmekki daha pekçok zevksiz insan varmış.
pembiş

Tarih: 1 Mayıs 2009, 13:54 - İp: 88.***.**1.173
okyanus.
okyanus. (üye)

1060 Kg imiş doğru. Bugün ruhsata baktım sırf senin iddian yüzünden.
ARabanın hafifi makbüldür. Formula 1 de arabaları hafifletmek için neler yapıyor firmalar. Hatta mercedes gibi firmalar yeni e200 lerimiz eskisinden 176 YKg daha hafif diye reklam yapıyorlar.
Arabanın ön pilakalık kırılmıştı park edip çıkarken öndekilere çarpmaktan. İki tane ip bulup bağlamıştım. Bugün 3 YTl ye plakalık aldım. Tamirciye şunu bir tak dedim taktı on milyon istedi. Benim hedefim para vermemekti aslında. On milyon isteyince cebimden bir tek beşlik çektim. Biraz da kavrandım cepteki bozukları filan avuçlayıp çıkarttım. Abi tamam ne çıktıysa ver dedi. 8 liraya kurtardık ortamı.
Ne kıymetliymiş tamircinin iki vida sökerkene tornavida kıvratması.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 19:37 - İp: 85.***.**7.18
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

işte hoş sohbet dediğin böyle olur,böylesi durumlarda..

Tarih: 1 Mayıs 2009, 21:01 - İp: 88.***.**1.110
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

o e200 ün 2500 motur dizel olanı 4.7 yakıyomuş. habarın varmı. napıyolarda az yakıyo anlamak zor.
hafifletmek derken bizim reno 9 lar gibi hafifletmesinlerde. geçen balans yaptırırkennesi tofaş şahin reklamı gördüm. çeliklarlar, güçlendirilmiş gövde çok güvenli imiş.
sen bi dilekçe yazınca istersen birkaç yüzmilyon emme. adam 10 tll alırsa çok. ohh ne ala.
şaban abi nabser.
bak okyanus sırf elemlere katılcem diye gitmedi bugün konyaya.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 21:07 - İp: 88.***.**1.173