edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Ulusal Çağrı

ENGELLİ ÇOCUKLARINDA 23 NİSANI YAŞAMAYA HAKKI OLMALI
ONLARDA CUMHURİYETİN ÇOCUKLARI

"Engelli Çocuklarımızın da 23 Nisan'ı yaşamaya hakkı olmalı" anlayışı ile, bu yıl 5. kutlamayı gerçekleştireceğimiz geleneksel “23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ” mizin coşkusunu ve heyecanını şimdiden yaşıyoruz. İSTANBUL ’da bulunan Engelli Çocuklar ve yaşamını engelsiz olarak sürdüren çocuklarımızla birlikte, çevre okullarımızda dereceye giren halk oyunları ekiplerinin ve tanınmış sanatçıların yer alacağı konserlerle, bu anlamlı günü hep birlikte kutlamanın onurunu yaşamak ve tarihe imza atmak istiyoruz.
PROGRAM AKIŞI
23 Nisan Çarşamba günü Saat: 10.00 da Dernek genel merkezi bünyesinde toplanılacaktır. Oluşturulacak araç konvoyu ile Saat:10.30 da hareket edilecektir. “Ömerli Beldesi Ağırbaşlar Tesislerin” de şenliğimiz resmi olarak Saat: 12.00 de başlayacak olup, sınırsız yemek ve sınırsız eğlencelerle programları ile aktiviteler Saat.18.00 a kadar devam edecektir. Şenliğimizde aynı zamanda yüzlerce engelli çocuğumuza hediyeler dağıtılacak olup, 2o engelli kardeşimiz de bir haftalık tatile gönderilecektir.

İlgili protokolün sahip çıkmasını beklediğimiz, sanatçılar ve Radyo canlı yayın destekli etkinliğimizin genel hedefi; Engelli çocuklarımızın da Atatürk’çü Cumhuriyet’in çocukları olması ve bu Cumhuriyet’te bu evlatlarımızın unutulan yetimler olmaması mücadelesidir.

Bilindiği üzere, Ülkemizde 8,4 milyon engelli gerçeği bulunmaktadır. Onlarında Cumhuriyetin Çocukları olmasına rağmen, ne yazık ki kendi kaderlerine terk edilmiş ve yaşamlarını taş yapılarda sürdürmek zorunda bırakılmışlardır.Fark edilmeyen ve kendi masumiyetinde bir kenarda unutulan engelli çocuklarımızı gün ışığına çıkarmak, unutulmamasını sağlamak ve Devletin bütün kutlama programlarında yer alması gerçeğini hatırlatarak, engelli Dünyasını onura etmektir.

Gelecek onların da olmalı anlayışıyla düzenlenecek şenliğimize tüm halkımızın sahip çıkmasını ve bizlerle beraber olmalarını önemle rica ediyoruz.

Organizasyon DENİ Tanıtım Hizmetleri
BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Tel : 0(216) 370 81 66 – 441 08 34 Fax : 0(216) 459 87 28
www.bedd.org.tr - [email protected]

#edizce' tarafından 12.04.2008 21:35:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2008, 20:29 - İp: 85.***.**7.81
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Kemal bey,
Bu denli önemli bir konuda çok az arkadaşın ilgilenmesi çok üzücü. Dernekten Özlem hanımla telefonla görüştüm.Özellikle gönüllüye,oyuncağa ve hikaye kitaplarına sanırım daha çok ihtiyaç varmış.

Ben bu hafta içinde elimden geldiği kadar hikaye kitabı ve oyuncak alıp size ulaştıracağım.Ayrıca gönüllü bir arkadaşımla beraber yardımcı olmakda isterim. 23 Nisan'dan önce mesela Pazar günü derneğe gelip neler yapabileceğimiz hakkında bilgi alabilirmiyiz.
Duyarlılığınızı ve çabalarınızı takdirle izliyorum.
Allah kolaylık versin. Allah utandırmasın.

#SULTANN' tarafından 01.04.2008 17:08:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Nisan 2008, 17:06 - İp: 88.***.**3.115
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın Sultan Hanım,
Yüksek duyarlılık göstererek Derneği aramanız ve destek olabileceğiniz konuları depğerlendirmeniz beni onura etti, çok teşekkürler.

Malesef sitede yer alan arkadaşlarımızın nerdeyse yüzde 98 oranının son derece sessiz, duyarsız ve ilgisiz olduğunu gördüm, ancak bir bayan hele ki ilgi çekici bir bayan seslenişi olsaydı, bu sayfaların kitap olabilecek kadar dolacağı, duyguların, şiirlerin ve tarihçelerin dahi satırlarda bülbül gibi konuşacağını biliyorum.

Arkadaşlara soruyorum.

1- Engellilerin bu çağrısı sizce neden ilgi çekici değil.
2- Mağduriyetin daha çarpıcı hale geldiğinde katılabilirim,
engelliler şenliği foto karelerime puan kazandırmaz
gibi endişeniz mi var?
3- Sanata sahip olan kişinin ruhu olur derler, hassas
olması gereken bu değerli kişilerin vurdum duymaz
olmaları foto dalındaki adı nedir?
4- Çiçek, böcek ve foto özelliği tartışılır karelere övgüler yağdıran kişilerin, bir çocuğun içinde bulunduğu ve sahipsiz kaldığı Ülkemizde, hele ki Atatürk Cumhuriyetinde Yetim Engelli Çocuklar Olmaması Gerekir anlayışına yapılan çağrı nasıl oluyorda yanıtsız olabiliyor?

Yarın bir gün kimin başına ne geleceği belli değil, bireylerin kenetlenmesi, organize olması gereken, hatta bir engelli çocuğun ölüm noktasında uyumaması bile gerekirken, duyarsız ve sessiz kalınması, yarın başlarına geldiğinde bu gerçeklerle karşılacaklarını unutmasınlar.

Yılda 165 etkinlik düzenliyoruz, kimseye muhtaç olan bir kurum değiliz, bizler burda çağrı yaparken insanlığın vazifesi olan konuda destekler istedik ve çağrı yaptık. Siteye üye olan arkadaşların ister katılsın, ister katılmasın bu etkinlikler zaten yapılacaktır.

DUYARSIZLARA DUYURLULUR.

Tarih: 1 Nisan 2008, 22:15 - İp: 85.***.**9.120
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Ülkemiz insanlarının bulunduğu nokta budur.Sadece netfotoğrafta değil her yerde bu böyle.

Tarih: 1 Nisan 2008, 22:40 - İp: 85.***.**2.161
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Şaşkınım, üzgünüm.
Bu Ülke bu yüzden sorunlardan kurtulmuyor ve şikayetten başka birşey yapılmıyor.

Tarih: 1 Nisan 2008, 22:49 - İp: 85.***.**9.120
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

geç yazdığım için fırçayı hakettim ama valla eklediğim fotoda link yazdım.bundan sonrakilerde de olacak..forumlar gözlerinden kaçabiliyor arkadaşların..bilerek kaçıranlara da

şu dönemdeki karmaşayı atlatabilirsem kesin oradayım..o tarihte ve öncesinde..bu benim için hem onur hem mutluluk hem de huzur.. [>:D

Tarih: 1 Nisan 2008, 23:22 - İp: 85.***.**5.153
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili Nehir sende olmasan varya burayı dağıtacağım

Tarih: 1 Nisan 2008, 23:40 - İp: 85.***.**9.120
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

gelemezsem de ben dağıtacağım

Tarih: 1 Nisan 2008, 23:43 - İp: 85.***.**5.153
nehirden