mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D750 İkinci Kez Geri Çağrılıyor !!!!!!!

Bu nikonun Allah belasını versin, okuyanlara tavsiyem sakın nikonun hiç bir ürününü almayın. Sen kalk 10 000 tl civarı makine al, iki kere servise çağrılsın. ÇAĞRILMA TARİHİ; 29.02.2016 Daha öncede ışık yansıması için çağrılmıştı, bazılarında bu proplem yoktu ( ben onlardanım ) bu sefer yırtamadım, bu seferde deklanşör gölgelenmesi sorunu ( her neyse onuda bilmiyorum ) için servise çağrıyorlar. arkadaş serviste tamir ürün alacak olsaydım, hayyamdan 4-5 bin tl ye zaten alırdım, ne anlamı kaldı ki, Benide en çok sinirlendiren Türkiyede servis desteğinin REZALET üstü olması. Sen şimdi kalk makinanı servise ver, 1 ay orda burda sürtsün, kim bilir başına ne geldi, kim bilir nerelerini oynayıp bozdular, al sana nikon . Yedi sülalesini ne yaptığımın nikonu. Bu d750 onların gt. sokacağım. Patagonya, somali seviyesinde ki bir ülkede sanat yapılmaz. Nerde bizi koruyacak devlet. Dava açsam makinanın parasını geri alabilir miyim bilmiyorum.Muhtemel birde 10 bin tl avukat parası öderim. Nede olsa burası kamboçya.

http://advisory.nikonrepair.eu/Language_select_D750_2.aspx

#mesut.' tarafından 26.06.2016 19:14:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2016, 19:08 - İp: 31.***.**8.82
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Adamı fotoğraftan soğutur bu Nikon başka markalarda bu kadar sorun çıkıyor mu acaba.

Tarih: 26 Haziran 2016, 20:50 - İp: 92.***.**5.2
mesut.
mesut. (üye)

Nerdeyse internette bununla alakalı bilgi yok

#mesut.' tarafından 27.06.2016 00:46:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2016, 23:09 - İp: 31.***.**8.82
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

D750 ile bir tane servis cağrısı var - o da Şubat 2016 tarihli. Bahsettiğiniz iki sorun da aynı. Fazla araştırmadan biraz boşuna heyecan yapmışsınız gibi gözükür

Tarih: 27 Haziran 2016, 09:04 - İp: 108.***.**5.85
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Yeri gelmişken daha önceleri yazamadığım Nikon'la ilgili içimde kalan bir konuyu yazayım.
İstanbul'da iki senede bir "Uluslararası fotograf, digital görüntüleme, albüm, reklam, baskı ve teknolojileri fuarı" düzenlenir. 2013 ve 2015 de düzenlendi. Her ikisine de gittim. Dikkatimi çeken husus her iki fuarda da Nikon yoktu.
Düşünün, dünya markası, Türkiye' de belki milyonu bulan Nikon kullanıcısı var. Ama ne kullanıcılara saygısızlık olur, ne de Markanın imajı gölgelenir diye düşünmüyorsun ve her iki fuara da katılmıyorsun. Kamuoyuna bilgi verme gereğini duymuyorsun. Anlaşılır gibi değil.
Bir bilgi daha vereyim.
Diğer markaları bilmiyorum ama Nikon' da LCD ekran arızası garanti kapsamı dışında kalıyormuş.
Bunu Nikon kullandığım yıllarda bizzat yetkili servis çalışanı söylemişti. Gerekçesi gövdenin dışında kalması ve dış etkenlere açık oluşu. Tartışılır tabiki...
Ayrı konu.
Yaklaşık üç yıl önce bütün ekipmanımı sattım, Nikon' u bıraktım. Pişman değilim, iyi yapmışım...

Tarih: 27 Haziran 2016, 11:32 - İp: 176.***.**6.14
mesut.
mesut. (üye)

Sayın paperman galiba siz iyi araştırmadan cevap yazmışsınız. Nikon duyurularına girdiğinizde iki adet çağrı var. Birisi light flare, ( ışık yansıması ) seri numarasını kontrol et dediğimde benim ki etkilenmemiş, diğer çağrı deklanşör gölgelenmesi için seri numarası konrtrolü yaptığımda etkilendiğini tamir ettirmem gerektiği yazıyor. Bakabilirsiniz sitesinden.

Tarih: 27 Haziran 2016, 13:57 - İp: 31.***.**8.55
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Siz YENİ bir çağrı deyince, Şubat tarihli son çağrıdan daha yeni bir servis çağrısından bahsediyorsunuz sandım - oyle degilmis.

Sonucta ilk cağrı sizi etkilememiş. Bu yeni çağrıda bahsedilen kusurun muhtemelen de farkına bile varmadınız. Nikon buyuk ihtimalle daha farkına varılmamış, sonradan oluşabilecek bir problemin ( forumlarda yazılanlar öyle ) cozumu için proaktif davranmış. Maalesef Sorun burada Turk Nikon servisinin gerekli guveni yaratamamış olmasında - yoksa yurt dışında böyle bir servis çağrıda makinanızı verirsiniz/sorunsuz geri alırsınız.

Tarih: 28 Haziran 2016, 06:51 - İp: 108.***.**5.85
mesut.
mesut. (üye)

sayın paperman, servise gittim, bilgisayara taktılar, seri numarası etkilenmiş gözüktüğü halde, cihaz etkilenmemiş. Bu nedenle tamire girmedi, ama canımı sıktı. Sorunun ne olduğunu onlar bile açıklayamıyorlar, bilmiyorlar. Yalnızca shutter seri numarasından kontrol ediyorlar.Eğer o shutter seri numara varsa etkilenmiş, yoksa etkilenmemiş diyorlar. Benim internetten araştırmalarım sonucu ( belkide yanlış anladım ) hata şöşle; Shutter errror diye internette bulunabilicek arızayı kast ediyorlar herhalde. Çünkü arızanın adı; Olası deklanşör gölgelenmesi. Bazı arkadaşlar vidyo yayınlamışlar, 1/2500 1/4000 gibi yüksek hızlarda art arda ( hızlı çekim ) çekim yaparken bazen perdenin kitlenerek hata vermesi olayı olabilir diye tahmin ediyorum. Buda bazı makinelerde ve yüksek hızlarda kuş fotoğrafı çeken arkadtaşları en çok etkiliyor, gibi. Ama söylediğim gibi bunlar can sıkıcı şeyler.

#mesut.' tarafından 28.06.2016 13:56:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2016, 13:54 - İp: 31.***.**8.55
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nikon un bu konularda dosyasi oldukça kabarık , yenir yutulur tarafı yok... Ama Turkiye'de en buyuk sorun tuketici haklarinin gercekte hic korunmamasi, ve hicbir markada ve konuda gercek anlamda yetkili bilgili iyi bir servis bulunmamasi.. teknik anlamda bilgide yetkili servisler bolca hava disinda hicbir konuda guvenilir degiller... İnsan yetkili servis denilen yerlere urununu birakirken servis sonrasi nasil alirim diye binbir endiseyle birakiyor... teknik servislerin adı teknik.. genelde kendileride bilmediginden dogru duzgun hicbir aciklama yapmazlar burnundan da kıl aldırmazlar... Bu ssdece fotograf makinesi icin degil biz boyle bir ulkeyiz...

#buzlucam' tarafından 29.07.2016 23:20:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2016, 23:13 - İp: 78.***.**5.253
  • 1