mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Trt 6 Hayırlı Olsun

Ardı arkası kesilmeyen tavizlere yeni yılın ilk günü TRT (Türkiye Radyo ve Televizyonu) bünyesinde kurulan TRT 6 nın kürtçe yayına başlamasıyla bir yenisi daha eklenmiştir.

Çeyrek asırdır mücadele edip binlerce şehit verdiğimiz pukaka örgütünün ve yandaşlarının sık sık gündeme getirdiği ancak gerçekleşmesini hayal bile edemedikleri konular akp iktidarıyla birlikte oy malzemesi yapılarak birer birer gerçekleşirken verilen her taviz bir yenisinin habercisi olmuştur. Bu yüzden merakla sırada ne var diye bekliyoruz.

Tarih: 2 Ocak 2009, 00:55 - İp: 78.***.**9.12
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ÇOk iyi olmuştur. Buna pkk bile kızmıştır. Pkk nın elinde yakında kullanacağı hiçbir koz kalmayacaktır.
Ne olmuştur. Kürtçe tv açılınca ülke bölünmüşmüdür.
Başta Ermenistan olmak üzere tüm komşularımız Kürtçe yayını yaparken biz boşmu duracaktık.
Hayırlı olsun. Son derece olumlu bir gelişme.

Tarih: 2 Ocak 2009, 01:25 - İp: 88.***.**2.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bizim Pkk nın elinde yakında kullanacağı hiçbir koz kalmayacaktır gibi saçma bir düşünceyle hareket etmemizden aldığı cesaretle pukaka her gün yeni bir talebini dile getirecek bu taleplerinden birininde güneydoğu anadolu bölgesini kapsayan sözde devletçiği kurmak olduğunu hepimiz biliyoruz. HADİ VERİN GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİNİDE PUKAKANIN ELİNDE KOZ KALMASIN. Pukakanın bir başka talebide imralıdaki itin salıverilmesi. HADİ SALIN İMRALIDAKİ KÖPEĞİDE PUKAKANIN ELİNDE KOZ KALMASIN.

Senin komşularımız dediğin ermenistan ve diğerleri pukaka yatakçısı bahsettiğin ülkelerin sınırları dahilinde kaç tane pukaka kampı var biliyormusun?

Tarih: 2 Ocak 2009, 02:23 - İp: 78.***.**9.12
cncci
cncci (üye)
İstanbul / Firma

Şırnak'ta Mehmetçik dershanesinde öğretmenlik yaparken bir öğrencim şöyle dediğini hatırlıyorum;

''Hocam! Bize, bu devlet sizi öğretmen yapmaz mühendis, doktor yapmaz okumayacaksınız diyorlar gercekten bu dogru mu?"

Şaşırdım kim sölüyo bunları diye sordum cevap veremedi ''diyolar işte'' dedi. Birileri zorluyodu demek biri bir taraftan biri diger taraftan yıllarca cekistirmisler beyinlerini ama kimse gercek manada uzatmamıs elini. Sen sahip cıkmazsan ben sahip cıkamazsam birileri sahip cıkıyo mutlaka.Kendimizi anlatmamız ve onları anlamaya calısmamız adına güzel atılmıs bır adım trt6 hayırlı olsun SAHİP CIKIN VE ANLATIN KENDİNİZİ

Tarih: 2 Ocak 2009, 09:41 - İp: 78.***.**4.46
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

daha dün neydi tehdit olan ki kürt bile demek yasaktı?
Bu gün ne değişti ki kürtçe devlet eliyle gündemde?
Neden bunu yıllar önce yapmadınız? neydi kimin çıkarıydı koruduğunuz?

Tarih: 2 Ocak 2009, 10:28 - İp: 88.***.**2.196
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

tatarca yayın istiyorum

Tarih: 2 Ocak 2009, 11:23 - İp: 212.***.**8.38
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Bakış Açısı
Pazarbey, Cncci ve Burkay

Katılıyorum

Tarih: 2 Ocak 2009, 14:59 - İp: 81.***.**6.113
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

türküm, doğruyum, Atatürk'çüyüm..

Ama bence de TRT6 doğru bir karardır.
Yıllardır her haktan mahrum edildiklerini ve isyanlarında kendilerini haklı gören kesimlere bir nebze olsun "buyrun size de demokrasi" demektir bu..

Bu kanal, dağa çıkmaya karar vermiş olan her 50 kişiden 1 tanesini yolundan döndürse, bayrağımız altına dahil etse bile kardır.

Bu kanal, bir çağrıdır. Ama dağlara değil.. Bayrağımız altına.. Belki iki toplum arasındaki buzları bir nevi çözecektir. Belki küçük te olsa, bir kesmi kazanacağız.

Bu kanal PKK ya hizmet değildir. PKK hoş görülemez!

Bu kanal, kalp gözü açık olanlara attığımız bir köprü, bir dostluk elidir.

Tarih: 2 Ocak 2009, 15:45 - İp: 78.***.**1.254
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

DEmekki marjinal bir kesim dışında olumlu bakılıyor. Hem bu hemde öteki taraftan. Meçhul sende kusura bakma artık.
Belki iki toplum arasındaki buzları bir nevi çözecektir
Paktom söylediklerine şu cümleler hariç katılıyorum.
Türkiyede Türkler ve Kürtler arısnda sorun yok. Türkiye tek toplum fakat farklı milletlerden oluşan bir toplum. Yüzlerce yıldır birbirimizden kız alıp verdik. Et ile tırnak olduk. Fancak her iki taraftaki kötü niyetli insanlar tarafından böyle gösterilmeye çalışıldık.

Tarih: 2 Ocak 2009, 16:31 - İp: 88.***.**3.32
chestnut
chestnut (üye)
Bursa / Meraklı

TRT 1 ken 6 oldu

Tarih: 2 Ocak 2009, 16:36 - İp: 85.***.**7.191
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Lazca, tatarca, Kırımca, yunanca, slovakça ve bilimum T.C. Vatandaşı kişilerin kullandığı dillerce TRT yayına başlamalı....
varsın devlet eliyle yapılsın..
Türk insanı biyolojik hafıza olarak "devletçi"dir zaten.... inanmayan tarih okusun.

ama bir an önce Türk ve Kürt çocuklarını birbirine kırdırıp bundan menfaat ve nüfus edinenler Devlet eliyle yargılanıp cezalandırılsın..

Tarih: 2 Ocak 2009, 17:00 - İp: 85.***.**3.31