rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

Senaryo Yazın

arkadaşlar düşününki bir senaristsiniz ve sizden konusu korku olan bir sahne isteniyor, kafanızdan ne betimlerdiniz.(bir filimin kısa bir bölümünü düşünün bu ne kadar korkunç olabilir.)
ama akışı olan bir senaryo olsun, yani kurguyu iyi yapın. alışılmış korku sahnelerinden farklı olsun.

iyi olan senaryo sahnesi, yapılacak olan bir çalışma için düşünülecektir.

#rektör' tarafından 15.01.2007 11:55:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2007, 02:07 - İp: 88.***.**5.33
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

yüzde kaç veriyorsun en iyi senaryoya:D

Tarih: 15 Ocak 2007, 18:49 - İp: 85.***.**2.145
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

nedim bey ilk sizin cevap verişiniz hoş olmamış. sizden sonra yazacaklara kütü örnek oluyorsunuz haberiniz olsun.
hayal dünyanız ne kadar geniş öğrenmek istiyorum sadece. ama yok ben illede yüzdelik istiyorum diyorsanız bu sizin vereceğiniz fikirlerin kalitesine göre muhakkak düşünülecektir.

#rektör' tarafından 16.01.2007 02:51:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2007, 00:16 - İp: 88.***.**6.16
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

ya arkadaşlar yokmu etkileyici senaryo sahneleri öretecek hayalperest arkadaşlar.

Tarih: 31 Ocak 2007, 00:43 - İp: 88.***.**8.54
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

ben düşünüyorum yakında yazarım bu aralar hep aşk filmi izliyorumda bu gün ispanyol yapımı h6 filmizi izlicem döncem ben sana...

Tarih: 31 Ocak 2007, 00:47 - İp: 85.***.**4.183
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

dönüşün iyi olsun bari

Tarih: 31 Ocak 2007, 00:56 - İp: 88.***.**8.54
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Bir senarist vardır. Birkaç senaryo yazmış, birisi baya tutulmuştur. Bu senarist artık ne yazsa tutmamaktadır, aklına değişik, ilginç bir senaryoda gelmemektedir.

En güzel planını yapar. Zeki insanların bulunduğu, hergün yüzlerce seneryoların kurgulandığı, hatta fotograflarının çekildiği bir site keşfeder. Bu siteye rektör diye bir nickle kaydolur ve bir kaç paravan konuyla sitede tanınır ve yer edinir.

Artık planını uygulama vakti gelmiştir. "Seneryo yazın" diye bir topic açar ve beklemeye başlar.

Tarih: 31 Ocak 2007, 01:05 - İp: 88.***.**7.73
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Devamı... canlı simültane bir seneryo olduğundan bekleyip göreceğiz.

Tarih: 31 Ocak 2007, 01:09 - İp: 88.***.**7.73
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

ben neymişim bee. hocha yapma ALLAH aşkına millet gerçek zannedecek.

bilseydim bunun yerine komplo teorileri yazın derdim. en iyiside kesin seninki olurdu.

Tarih: 31 Ocak 2007, 01:20 - İp: 88.***.**8.54
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir varmıs bır yokmus,gunun birinde guzel bir prenses yasarmıs..annesi kotu cadı babası mıymıntı kralmış..cadının aynası var,durmadan aynayla konusuyo catlak,kralda ne bilsin guzelinden hatun sectik diye boburleniyo..kralice cadı bızım kıza kafayı takmıs,gordugu yerde tokatlıyo..kızda babasına "baba bu o... benı durmadan tokatlıyo dıye ispiyonlayınca cadının nevri dönüyo,avcıya dıyokı bunu al ormana gotur agzını burnunu kır,kalbini cıkar,gomleginide al tecavuz etti attı sansınlar..avcı alıyo kızı gotruyo ormana yermisin yemezmisin başlıyo vurmaya..kız tabi işveli,arada derede avcıya bi bakış atıyo,avcı kendini şaşıyo...kız dıyokı beni bırak,al sana gomlegım, kraliceye gotur,deki ben kızı hallettim,kayalıktan asagı attım..avcı tamam diyip uzayınca bızım kızda,"ulan bu deli geri falan doner hemen kacıyım" diye baslıyo kosmaya...koş koş koş bi ev buluyo bu ormanın tenhasında...koşuyo kapıyı calıyo bakıyokı kapı kapalı ses seda yok,cıkarıyo tokasını kılıdı ıkı kurcalıyo acıyo kapıyı..sonra giriyo içeri zaten cıplak kalmış kıvrılıyo yatagın birine vuruyo kafayı uyuyo..
neyse velhasılı kelam bu uyurkene evin sahıpleri geliyo bunlar yedi tane boydan kıt arkadaş..gelince bır bakıyorlar kapı acık ahanda hırsız dadandı eve diye kapıyolar kazma kuregi,içeri giriyolar..birde bakıyorlar yatakta cıplak hatunun biri kendinden gecmiş uyuyo...neyse efendim bunlar utanıyo tabi,helal süt emmiş cocuklar,hemen bırını yoluyolar bunu uyandırsın diye..gidiyo "kalk bacım uyan uyan şşşş alooooo" diye bunu uyandırıyo..kız bı kalkıyo bakıyokı karsısında yedi tane boydan kıt adam,once bi tobe estafurullah nereye dustum diyo sonrada hepsinin erkek olmasındanda kıllanıp battanıyeyi üstüne alıyo..
arada bunlar tanısıyo falan biri diyo ben neşeli bri diyo ofkeli biri kurnaz,biri uykucu biri bilgin,biri salak,biri torbacı, buda dıyo bende pamuk...
tanıstıkmı tanıstık..gunler gunleri kovalıyo,kız tabı super hatun bu cucelerin hepsi buna vuruluyo,gozune gireyim diye turlu turlu şebeklikler maymunluklar yapıyolar..biri birinin sacını ceker biri birine celme takar,biri kırmızı burun takar dolanır,biri sacını joleler ahırın orda turku cıgırır falan..pamuk tabı sosyete bunlara zerre yuz vermiyor,ha baktıkı işi dustu hemen ya neseli benım camasırlar vardı yıkarmısın,ofkeli benım karnım acıktı bişeyler yap bunları kullanıyo vs vs...

buarada cadı ogrenıyo avcıdankı kız kacmıs,bi işi beceremedin diyip tedbili kıyafet dalıyo ormana,bi tane elma alıyo yanına zehir zemberek,evi buluyo kapıyı calıyor..cuceler mesaide o sırada..ac kız kapıyı diyo ceyizlik getirdim.bizim pamuk yeniyetme tabı acıyo hemen,iççamaşırın varmı geceligin varmı diye?? cadı buna diyoki al elma ye asagıkı agactan aldım.pamukta ver diyo ısırıyo elmayı,bogazına takılıyo,cadıda sırtına vurmayınca bu dusuyo bayılıyo..cadıda "has..r oldu lan galiba" diye kacıyo..
cuceler besbucukta bir geliyoki kız yerde yatıyo..(buradan sonrası dramatık muzıkler esliginde butun kurguya aykırı bır sekilde gozyası dokme amacıyla yazıldı)cüceler bakıyoki pamuk yerde baslıyolar "vah ben sana doyamadan gittin,anam anam sen kalk ben yatam,neyimizi sevmedinde goctun ote dunyaya,tutmayın beni pamuksuz yasam haram,gınalım gitti gozyasım bittiiii,karmı yagmıs yuce daglar basına merhamet eylemez gozlerimin yasına diye agıt yakmaya baslarlar...bakarlarkı hatundan harbı ses seda yok,dovunmeyi bırakırlar...biri derki gomelim biri derki yakalım,biride derki "babuş hatun guzel hatun koyalım vitrine gelenden gecenden izleme parası alalım,bıraz aklınızı kullanın,ne dersiniz??" digerlerininde aklına yatınca bunu akvaryuma koyarlar..gel zaman git zaman bunu gormeye bisuru millet gelir,cuceler parayı vurur,acayip gelir elde eder ama vergi odemez..(burda bi flaşbackle geri gidip ormanın komsu krallıgın sınırlarında oldugunu gostermek lazım) e bunlar bukadar kazanıp harvurup harman savurunca kral derki "lan git bak bakiyim kimmiş bu go...lar vergi vermiyolar bişe etmiyolar bo.. gibi para kazanıyolar" ve oglunu bunu kontrol etmeye yoll

Tarih: 31 Ocak 2007, 06:10 - İp: 88.***.**1.192
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yazdık senaryo ses seda yok,telif hakkı bana aittir esinlenme yoktur..orjinal senaryo bıraz daha argo içerdigi ve kuruldan gecemeyecegi için tarafımdan kırpılmıştır..anlaşma saglarsak orjinalinide yazarım

Tarih: 31 Ocak 2007, 22:59 - İp: 88.***.**6.82