nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

Şanlıurfa/hilvan Aşağıkamış Köyüne Bağış

DEGERLI NF DOSTLARIMIZIN KATKILARI VE YINE COK DEGERLI F.DIKER IN DESTEGI ILE BU OKULA OLAN KAMPANYAMIZI SONLARDIK..
BUTUN GEREKSINIMLERI KARSILANMIS BULUNMAKTADIR..

AMA SIMDI NE YAPIYORUZ??

BASKA OKULLARA UZATIYORUZ ELLERIMIZI VEGONDERIYORUZ SEVGILERIMIZI

Bağış kampanyalarımızın bu ayaginda Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarımıza odaklanmayı uygun gördük. Muş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut KARAKIŞ ve Karayolları 113. Şube Şefliği personeli Selim AKSOY sizlerin göndereceğiniz yardım paketleriyle bizzat ilgilenerek ihtiyacı olan okullara ulaştıracaktır.

TEMEL İHTİYAÇ LİSTESİ
*Kitap, Sözlük, Ansiklopedi
*Kırtasiye Malzemeleri (Kalem, Silgi, Boya, Defter vs.)
*Oyuncak ve Resim araç-gereçleri (Anasınıfı öğrencileri için)
*Kıyafet ve Ayakkabı

GÖNDERİ YAPILACAK ADRES:

Selim AKSOY (0 532 511 44 97)
Karayolları 113. Şube Şefliği
MUŞ-MERKEZ

*Okullarin maddi imkanlarının yeterli düzeyde olmaması sebebiyle gönderi yapacak yardımseverlerin kargo bedellerini ödemeleri önemle rica olunur

hazir gozunuz buraya degmisken bir de sevgili lazut un topigini okuyalim derim

http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=42213

YUREKLERINIZE GUVENIYORUZ

BAĞIŞ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN...

İşte Okulumuz...

#nehirden' tarafından 13.12.2009 23:54:28 tarihinde düzenlendi.

#nehirden' tarafından 25.12.2009 12:20:35 tarihinde düzenlendi.

#nehirden' tarafından 09.01.2010 07:48:16 tarihinde düzenlendi.

#nehirden' tarafından 15.01.2010 18:45:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2009, 22:50 - İp: 85.***.**8.65
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

para yardimi talepleri olmadigini biliyorum.. yine de iletecegim ilgili arkadaslara..

dusundugunuz icin cok tesekkurler sevgil demirhan

Tarih: 16 Aralık 2009, 22:37 - İp: 85.***.**6.115
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Nehirden,
bunu sormamın sebebi bir kaç kutu kuru boya almaya ve yollamaya üşenmem değil. Yollana hediyeler tüm çocuklara yetmeyecek, bir kısmı alacak, diğer kısmı mahzın kalacak diye düşündüğümden.
Mümkün ise öğretmene yollamayı tercih ederim, o en doğru seçimi yapar.
Yardım kuruluşlarına yapılan yardımların yerine pek de ulaşmadığı konusunda toplum olarak kuşkularımız oluştu, benim de var.
Ancak oradaki pırıl pırıl öğretmelere güvenimiz kalmazsa, toplum olarak yarınımız yok demektir.
Bu mümkün değil ise, öğrenci sayısını öğrenebilirmiyim. Karıca kararınca tüm öğrencilere, birer kurşun kalem bile olsa, bir şey yollamayı yeğlerim.
Selamlar.

Tarih: 16 Aralık 2009, 22:54 - İp: 85.***.**9.39
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili demirhan!!

daha once baska bir okul icin (yine urfada) ana sinifi icin olusturdugum ( hos tum okula yayildi aslinda) kampanyada cocuklarin ortak oynayacagi oyuncaklar almistim.. sinifa kurulan basket potasi...cocuklar icin ozel dart...bowling seti

yine kiz ve ve erkek ogrenci sayisina ve cinslerine ozel birer oyuncak v.s.

cunku dediginiz gibi birbirinden ayirmak cok zor cocuklari..hepsi sevinsin istiyoruz elbette.. ben de boyle cozum bulmustum..
bir de sunu dusundum bir tek ayakkabi bir tek kazak bile gitse en cok ihtiyaci olana verilip bir denge olusturulabilr ama bu da cok zorluyor dusunceyi..hepsi olsun istiyoruz.

ben en iyisi sozu uzatip iyice kafalari karistirmadan size sayi ogreneyim.. tercihinizi siz kullanin ya da ogretmenin onerisi dogrultusunda yol alalim..

tesekkurler

Tarih: 16 Aralık 2009, 23:12 - İp: 85.***.**6.115
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili Demirhan!!

Sibel ogretmenimizden su an aldigim bilgi bu,,
detaylari yarin bildirecek..az cok fikir verir diye buraya kopyaladim..
...............................

Benim sınıfım 39 kayıtlı öğrenciden oluşuyor Nilgün Hanım. Anasınıfı yani.

İlk öğretimde 1. sınıflar yaklaşık 12, 4. ve 5. sınıflar 25

2. ve 3. sınıflar öğleden sonra geldikleri için pek fazla bir bilgim yok.

Yarın kesin olarak öğrenir yine burada bildiririm.
Ben teşekkür ederim ^^

Tarih: 16 Aralık 2009, 23:28 - İp: 85.***.**6.115
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

biliyordum ama bir kez daha sordum, nakit kabul edilmiyor..

ancak isteyen okul yonetimi ile birebir temasa gecip boyle bir teklif goturebilir..

tam ogrenci sayisini ise yarin iletecekler..

Tarih: 17 Aralık 2009, 00:09 - İp: 85.***.**6.115
schwarz
schwarz (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Merhaba arkadaşlar...

Sahaf Kurdu ekibi adına; destek veren tüm gönüllü katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi sunarım...

Sahaf Kurdu olarak başlattığımız yardım kampanyası için Türkiyenin bir çok ilinden bağış almak isteyen öğretmen, okul idari personeli, kütüphane yetkililerinden bağış talepleri almıştık. Grubumuzun başlatmış olduğu yardım kampanyasının ilk ayağı olarak Şanlıurfa/Hilvan Aşağıkamış Köyü'ne odaklanmayı uygun gördük. Çünkü diğerlerinden çok farklıydı... Öğrencilerin imkanlarının ne derece kısıtlı olduğu, öğretmenlerin çaresizliği yürek sızlatacak ölçüdeydi... Gönül isterki tüm yardım talep çağrılarına yanıt verelim. Ancak ilerleyen zamanlarda gelen taleplerin her biri titizlikle değerlendirilip, en fazla ihtiyacı olan birimlere yoğunlaşılacaktır.

Bu bağış kampanyamıza destek veren önemli isimlerden Nilgün hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır...

Sahaf Kurdu olarak yaptığımız yardımlarda ve üyelerimize gönderdiğimiz mesajlarda hiçbir şekilde para telebinde bulunmayacağımızı beyan etmiştim. Ancak Sn. Demirhan'ın yazdıklarını okuyunca insanların tepkisini alacağımı düşünerek verdiğim bu karardan ötürü utanç duyduğumu itiraf etmeliyim. Malum yardım kampanyası adı altında toplanan paraların zimmete geçirilmesi konuusnda herkesin kulağına hoş olmayan haberler ulaşmıştır. Eğer sizlerde uygun görürseniz, nakit yardım önerinizi okul idareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra sizlere iletmek istiyorum. Benim bu konudaki düşüncem nakit bağışı yapmak isteyen dostlarımıza, yardım yapılacak okulda görevli öğretmenimizin oluşturacağı hesap numarasını özel mesajla bildirmektir. Yapılan harcama karşılığında tanzim edilen faturayı bağış yapan kişilere e-posta yoluyla göndermektir. Farklı bir öneri sunmak isteyen olur ise, her zaman değerlendirmekten onur duyarım. Bağış adı altında yapılan sahtekarlığa ve bu tür bir suçlamaya maruz kalmamak adına şeffaflık konusundaki önerilerinize ihtiyacımız olduğunu belirtmeliyim.

Herkesesonsuz teşekkürler... Kardelenler adına...

Tarih: 17 Aralık 2009, 00:35 - İp: 78.***.**1.86
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sultan haber vermişti topiği, face de de görmüştüm.. yoğunum biraz, bir iki gün içinde topiğin tamamını okuyup ihtiyaç dahilinde elimden geleni yapmaya çalışıcam..

sizi seviyorum güzel insanlar

Tarih: 17 Aralık 2009, 09:29 - İp: 88.***.**9.140
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili fdemirhan (aslında bir mesaja böyle başlamak pek haz etmediğim bir durum)

haklı endişelerinin bir kısmını bende taşıyorum.

ancak bazı malzemeler okulda yada sınıfta çocuklara dağıtılmayıp ortaya koyuluyor.
Çocuklar kullanım anında ortadan istediklerini alıyorlar.
Boya, kağıt, oyuncak, dergi, kitap, kırtasiye, bu çeşit malzemelerdir diye düşünüyorum...
Aynı bir yer sofrası gibi.. ortada bir tencere.. salla kaşığı..

ancak bu kışlık giyecek ve ayakkabı konusunda para yardımı konusuda aklıma en çok takılan hadiseler..
çünkü ben buradan 3-5 mont 8-10 bot göndersem belki bunu alamayan cocuklar mahsun kalacak.. yada belki gönderdiklerim uymayacak..
para yardımı burada tam bir çözüm olacağını düşünüyorum.
Elinde "kayıtlara geçmiş yardım bütcesi" ile ilçe eğitim müdürü yada okulun öğretmeni bir mağazaya girecek ve tüm öğrencilere "onlara uyan" giyecek ve ayakkabılarla ve her biri bu yardımdan eşit faydalanmış şekilde çıkacak diye düşünüyorum..

Burada kendimce ve şahsıma özel endişelerimide "Yardım Kampanyasını Baltalamamak" adına yazamıyorum.

Tarih: 17 Aralık 2009, 11:13 - İp: 88.***.**5.37
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Nil,
Sibel öğretmene ve minik 39 öğrencisine sevgilerimle 40 tane şundan yolluyorum. Havalar soğudu, küçük kulaklar üşümesin.
http://urun.gittigidiyor.com/KULAKLARINIZI-SOGUKLARDAN-KORUYUN-KACMAZ-URUN_W0QQidZZ22360739

Teslim adresi olarak aşağıdaki adresi verdim.

Aşağıkamış köyü ana sınıfı öğretmeni Sibel hanım adına
Alıcı : Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Yeni Mahalle 100. yıl meydanı
Hükümet Konağı
pk 63900
Hilvan/Şanlıurfa

Satıcı yarın kargoya verebileceğini söyledi. Kargo ücretini satıcı karşılıyor.

Not: Kışlık malzeme iyi fikirdi Rokomet. Teşekkürler.

Tarih: 17 Aralık 2009, 12:58 - İp: 85.***.**9.39
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili cinascinas..okumani bekliyordum

cok tesekkur ettik cocuklar ogretmenimiz ve ben..

sevgilerimizle...

Tarih: 17 Aralık 2009, 17:04 - İp: 85.***.**6.197