flymail
flymail (üye)
Malatya / Amatör

Saldırının Amacı

Saldırının amacı neydi ve kime hizmet etti.bazı arkadaşlar hala siyasal yönü var diye bastırıyor sanki biz salağız hangi yönü var hangi yönü yok?biz bilmiyoruz..Bir arkadaşımızın benzer konuda söylediği gibi ''saldırının zamanlaması'' çok önemli,ve hala bir kısım medya ve onu okuyanlar bunu türbanla ilişkilendirmeye çalışıyor.bu saldırıyı yapan kişi nekadar fanatik olursa olsun sonuçta hukuk fakültesi bitirmiş biri yani o bilmiyormu böyle bir saldırı türbanı çözmez.şimdi sizler bizi salak yerine koymayı bırakın.bu saldırı TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin geleceğine yönelik bir ambargo koyma girişimidir.buna bazı kimselerde bilerek veya bilmeyerek bu şekilde yapılan yorumlarla yardımcı oluyor.LAİK ,DEMOKRATİK BİR HUKUK DEVLETİ olan TÜRKİYE böyle bir saldırıdan etkilenecek kadar zayıf ve kuvvetsizmi? değilse peki koparılan bu şeriat ,türban, cumhurbaşkanlığı,ülkücü ,laik-antilaik, gibi çığırkanlıkla ülkemizi germek kime ne kazandırır veya bize ne kaybettirir.şimdi aklımızı başımıza toplayalım..ayrıca merhumun cenaze töreninde yapılanlar devlet büyüklerimize ve ona oy veren insanlarımıza büyük saygısızlık ve hakarettir.ve şunuda eklemek istiyorum cenaze töreninde kendine demokrat ve laik olarak tasfir edenler bu ahlak ve demokratlıklamı bu ülkeye sahip çıkıyor.Yüzünüzü birazda ülkeye çevirin ve analar ne laik ne demokrat doğururmuş görün bu işler italyan ayakkabı giyip , cola içip tatilini ülkemde değil venedikte geçirerek fransızca bilmeyi ilim değil demokratlık sayanlarla kıravatını ve karısının gelinliğini bilmem ne italyan homosuna diktirip sonrada çıkıp ülke elden giddiyorla olmaz..Bu ülkeenin insanları akkoyunu kara koyunu sonradan çıkan oyunu artık biliyor...Kendine hakim olan ve olayı güvenlik güçlerimize bırakan adalete tam teslimiyet gösteren sağduyulu tüm arkadaşlarıma teşekürler...

Tarih: 21 Mayıs 2006, 21:31 - İp: 85.***.**5.200
tekin01
tekin01 (üye)
Niğde / Amatör

Yapmayın arkadaşlar, diğer başlıktada belirttim biz burada yine birbirimize yiyeceğiz.Saldırının amacıda buydu işte milleti birbirine düşürmek, kaos çıkarmak. Bu arada ekonomi yerinden oynadı ve birileri cep dolduruyor. Dünyada nelermi oluyor? Bilmem bilen varsa haber versin çünkü kaç gündür tv ler gazeteler başka bir şey gösterip yazmıyor.
Gümrüklerimiz hala açık mallar girip çıkıyor ama 70 milyonun ve onları yöneten ve idare edenlerin beyinleri saldırıdan beri içine kapandı yalnız onunla meşgul başka hiçbirşey düşünemeyecek hale geldi. Sorarım size ailesinde sorun olan birinin işinde başarılı olması ev, araba, yeni iş ve yeni fikirler planlaması mümkünmü? Terör sadece danıştayımı vurdu acaba? Benim beynim vede artık gönlüm kanıyor arkadaşlar sizde bir baksanız aynaya!...

Tarih: 21 Mayıs 2006, 22:26 - İp: 81.***.**1.33
absoluth
absoluth (üye)
Şanlıurfa / Meraklı

sizin de amacınız yeni bir tartışma ve gerginlik yaratmak sanırım.Zira konuyla ilgili forum başlığı var,görüşlerinizi oraya yazabilirdiniz yeni başlık açmaktaki amacınız nedir paylaşın bizimle.
selamlar

Tarih: 21 Mayıs 2006, 22:32 - İp: 85.***.**5.172
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

kardeş söylediklerine aynen katılıyorum

yanlız benim eklemek istediğim birşey var

bir ülke hayal ediyorum böyle hain bir saldırı karşısında topyekün bütünleşen.anamuhalefetiyle,askeriyle,ilim adamıyla,hukukçusuyla,basınıyla.halkıyla bir olup:bu hain saldırı başta cumhuriyetin temel kurumları olmak üzere t.c devletine karşı,bu ülkenin huzuruna karşı,bu ülkenin meşru hükümetine karşı,bu ülkenin geleceğine karşı,bu ülkenin bağımsızlığına karşı,bu ülkenin ilerlemesine karşı ve bu ülkenin halkına karşı yapılmış hain bir saldırıdır bunu şiddetle kınıyor ve bir bütün olarak bu saldırılara karşı ülkemizi korumaya çalışacağız diyen bir ülke hayal ediyorum

bu hain saldırıdan siyasi menfaat beklemeyen ve istismar etmeyen bir siyasi parti hayal ediyorum

bu hain saldırıdan beslenip hemen insanları kamplaştırmayan sen dincisin,sen gericisin,sen koministsin,sen faşistsin,sen atatürkçüsün,sen laiksin,sen anti laiksin demeyen sağduyulu medya ve sağduyulu insanlar hayal ediyorum

umarım fazla hayalci değilimdir

bence bu ülkenin vatandaşları olarak önce kendimizden başlayarak
bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin istediği gibi birbirimizi suçlamadan,kırmadan,germeden bir bütün olarak dimdik ayakta olduğumuzu ve bu ülkenin bekçisi olduğumuzu tüm hainlere göstermeliyiz

saygı ve sevgilerimle

Tarih: 21 Mayıs 2006, 23:28 - İp: 85.***.**4.138
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

hocam zaten milletin kafası bi çok gereksiz şeyle doldurulmuş ve ilgiside bi çok gereksiz yere çekilmiş durumda medya türkiyeyi istediği gibi yönetmesini gayet iyi biliyor ve bunu gayet iyi bi şekildede başarıyor magazin proğramları hangi ünlü kimle yattı kimle kalktı kimin eli kimin cebinde ahu tuğbaya biri aşkını ilan etti ve o aşkını ilan eden genci yürekten destekleyen bi çok insan bu durumda aynen böyle dikkatleri bi yere çekip başka yerden cep doldurmak (aynen tekin01 inde söylediği gibi) ve rant sağlamak. YA BİZLER ÇOK ŞEY BİLİYORUZ BAŞKALARI BİLMİYO YADA BAŞKALARI BİLİYO BİZ HİÇBİŞEY BİLMİYORUZ

Tarih: 22 Mayıs 2006, 02:16 - İp: 85.***.**1.175
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar danıştaya yapılan hain saldırı başlıklı forum silindi mi

silindiyse niye silindi bilen var mı

Tarih: 30 Mayıs 2006, 10:06 - İp: 85.***.**4.240
  • 1