pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Polise Vurma Yetkesi Verilsin.

adamın canı s ıkılıyor çocuğunun boğazına bıçağı dayıyor milleti tehdit ediyor, canı sıkılıyor herkesin gözü önünde karısını polislerin gözü önünde bıçaklıyor. NE oluyor bu olaylarda. ya kadın ya bir polis ölüyor. YEter yav. Polis vursun bunları. vurma yetkisi verilsin. hemde yaralama falan içinde değil. direk öldürülsün. gevurlar napıyorlar hemen öldürüyorlar. dünyadan bir psikopat gitmiş olur en fazla. yetti ya. bugün bir polis daha öldü benzer olayda.

Tarih: 17 Haziran 2011, 20:28 - İp: 88.***.**1.145
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

Pazarbey emmim sana tam olarak katılıyorum. Şu an anayasadaki kanunlar hep birilerini haklı çıkartıyor(parası olanları). Olaylara daha kalıcı bir şekilde müdahale edilmesinden yanayım. Adam suç işleyip yada hapiste bir süre yatıp çıkıyor yada içeride ağalar gibi yaşıyor. Ayrıca hırsızlık olaylarının sigorta şirketlerinin ekmeğine yağ sürdüğünü de unutmamak lazım

Tarih: 19 Haziran 2011, 03:05 - İp: 88.***.**6.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

polis vursun hepisini.

Tarih: 19 Haziran 2011, 12:32 - İp: 78.***.**4.120
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben derim Hep Turliyedeki kanunlar ve sistem aynen hic eksiksiz Amerikadaki gibi olmali.E boyle olunca neler oluyor;

*2 kisi kavgami ediyor,kavgayi baslatan yada ilk once dokunan hapse

*Ickili arabami kullaniyorsun,o gece hapise.Sonra ehliyetine zorunlu alacagin dersleri bitirene kadar el koyma ve baska bir sehirde mumkunse bu dersleri verme.Eger dersleri aksatirsan ev hapsi.Ayak bileginede bi tane elektronik kelepce.(Arkadasa olduda cok iyi bilirim Californiada iken)

*Polisin dur ihtarina yada direktiflerine uymayanlarin vurulmaya kadar giden agir yaptirimlara carptirilmasi.
*Polisten kacanin en az 6 ay hapse carptirlmasi.
*Polisinde durumlar karsisinda bilincli olmasi ve vatandasi cileden cikarmamasi.Mesela bir cezayi uygularken kanunlarda neyin nasil yapildigini harfien bilmesi ve olaya hakim olmasi.Karsisina okumus bi adam ciktiginda agzinin payini verebiliyorsa hakli bir sekide,copuna basvurup olayi cozmeye calismamasi.

*Ayrica elektrik soku veren silahlarinda Turk polisinde yayginlasmasi.Oldurmedende bu islerin olabileceginin gorulmesi...(Bende vardi bi tane el feneri tipinde kucuk 700.000 wattlik.Arkadasi etkisiz hale getirmistim)

*Polislerin gorevde iken,cigdem,cekirdek,gazete falan gibi islerinde konsantrasyonu bozan seyleri yapmamalari.Islerine odaklanmalari.

*Polisler tarafindan bir haksizliga ugrandiginda yada ceza kesildiginde bunun akabinde bu anlasmazliklara ozel mahkemelerin kurulmasi.

Yani sizin anlayacaginiz polis polisligini bilecek,vatandasda vatandasligini.Ozellikle krolari ve magandalari yola getirmenin yolu budur...Sert polis ama bilincli,sert cezalar ama kolay mahkemeli,sert kurallar ama takipli ve adil....

Tarih: 19 Haziran 2011, 15:12 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hay ağzına sağlık ozansan emmi.

Tarih: 19 Haziran 2011, 15:51 - İp: 78.***.**4.120
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Rica ederim Pazarbey arkadasim

Ben Amerikadayken....

Gecenlerde laf yedikde forumda,Amerikaya gitmissin ama bi pok kapmamissin orlarda falan diye.Kiyaslama yapiyoruz iste nesi kotu....Bende zamaninda bi tanidik gavura gitmis anlatir dururdu pek hoslanmazdim ama o bos konusuyodu.Ben dolu dolu
Ayrica Amerikada polis den sikayetci olmus bir harbi Turkum ben(Karsidan karsiya gecerken suphelenmisler ve ustumu aramislardi.Sonra Rotary klubu araciligiyla bir polis sefi ile tanistim ve durumu anlattim.Polisler uyari almislardi...)

Inanmazsin ama Emniyet mudurlugune yazi yazdim ben eksik uygulamalar ve Istanbul maceram hakkinda.Tavsiyelerde falan bulundum.Anlayisla karsiladilar ve bana aciklamalar,ozur falan,ahbap olduk adamlarla...Deliyim biliyorum ama sorumlu bir vatandasiz iste kahretsin.Ben gelene kadar biraz daha gelissin memleket bu konularda hazir olsun hani (Radar uygulamalari benim sayemde gelistiriliyor mesela
Yakinda Basbakana mektup yazacagim ustalik doneminde dikkat edilecek konular hakkinda...

Tarih: 19 Haziran 2011, 16:31 - İp: 221.***.**3.132
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

öyle bi laf söylemişlerse haksızlık etmişlerdir.
yukarıdaki polislerle ilgili yazdığınız maddeler çok güzel. öğrendiğim iyi oldu.

Tarih: 19 Haziran 2011, 17:45 - İp: 130.***.**3.165
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

verilsin vur yetkisi verilsin.
her aksam haberlerde polis sunu vurdu, bunu vurdu haberleri dinleriz, eglenceli olur..
zaten agır silah alma yetkisi verildi panpalara, o silahlarla kol bacak uçursunlar, kafa patlatsınlar. haberlerde sansürsüz sıcagı sıcagına yayınlasınlar.
uu beybi, tahrik oldum, daha çok insan ölsün polis kurşunuyla nolur

Tarih: 19 Haziran 2011, 18:48 - İp: 88.***.**8.140
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sapıkmısın gaijin niye insan ölünce tahrik oluyon.
ozansan emmi sen masonmusun

Tarih: 19 Haziran 2011, 20:37 - İp: 88.***.**4.215
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nerden çıkarttın emmi masonu
adam caponyada olsa olsa samuraydır belki fazla sataşmayın zaten kendisine
polisin vurma yetkisi var emmi zati
yedek yetkimi istersin sen

Tarih: 19 Haziran 2011, 20:42 - İp: 88.***.**1.183
ozansan
ozansan (üye)