warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Özel Numarayı Öğrenmek

Sanırım arabamdan fotoğraf makinamı, lenslerimi, laptopumu kısacası hayatımın bir kısmını alıp giden şerefsiz benim cep telefonumu o olaydan sonra sıklıkla beni özel numara ile aramaya başladı. Savcılığa dilekçe verdim ama kim ölee kim kalaaa der gibi baktı savcı suratıma.
Bilen biri varmı bu özel numarayı nasıl tespit edicez varmı öyle bi teknoloji veya öyle bir program veya öyle bi cihaz.

Bilen varmı bu özel no yu nasıl öğrenicezzz.

Tarih: 24 Mart 2008, 23:20 - İp: 85.***.**0.131
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

sizi neden aradigini merak ettim?

Tarih: 24 Mart 2008, 23:39 - İp: 81.***.**7.8
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)

eğer birazcık bu işten anlıyorsa özellikle laptopumun içinde 14-15 yıllık bütün çalışmalarım, projelerim, veritabanı analizlerim, ve koskoca bir fotoğraf arşivi olduğunu ve bu arşivin resmen benim hayatımın özeti olduğunu görmesi çok zor olmaz. Galiba amacı para almak. Salağın haberi yok kaç para istese vericem ama herhalde bir taraftan yakalanma korkusu da olabilir bu sebeple kendileriyle tam bir diyaloga giremedim.
Benimle elektriği tutmadı herhalde

Tarih: 24 Mart 2008, 23:48 - İp: 85.***.**0.131
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

o zaman ürkütmemek lazım ?

Tarih: 24 Mart 2008, 23:59 - İp: 78.***.**4.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

savcılık izni olmadan telefon şirketindekilerin bile takip yapması mumkun degil bildigim kadarıyla.
isin hırsızlık boyutu hakkında bilgi verildiyse savcı daha hızlı davranabilir diycem ama,burası turkiye yaparan ya dayın olacak.

Tarih: 25 Mart 2008, 00:12 - İp: 88.***.**2.99
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

yasadisi delil toplamak diyolar galiba buna, ozel ya da kendi imkaniyla yapilanlar bir ise yaramiyor. ayrica suca giriyor

Tarih: 25 Mart 2008, 00:14 - İp: 81.***.**7.8
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

geçmiş olsun diyeyim
siz savcılığa verdiğiniz dilekçede
sizi özel numaradan aradığını belirttinizmi
belirtmediyseniz
savcılık telefonu takibe almaz
ama siz bunu bildirirseniz
takibe alına bilir
tabii bu durumda sizin nekadar ısrarcı davrandığınız önemli
yoksa gaijinin dediği gibi para-dayı ikilisine başvurmanız gerekebilir

Tarih: 25 Mart 2008, 00:22 - İp: 88.***.**9.76
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende bir gün savcılığa dilekçe yazarken araya kendi topladığım delilleri de yazmıştım
hiç kale almadılar o delilleri

ben arayan kişi ile konuşmaktan onu ürkütmemekten ve gerçekten para vereceğine inandırmaktan yanayım
ta ki inanıp para almak için kontağa geçsin

Tarih: 25 Mart 2008, 00:26 - İp: 78.***.**4.72
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

maqara, kale almayi gec, ustune dusseler suc islemis oluyorsun. dikkatli olmak lazim.

insallah istediginiz gibi sonuclanir durum, o adiler de cezasini bulur bir sekilde

Tarih: 25 Mart 2008, 00:32 - İp: 81.***.**7.8
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

ergenokon soruşturması gibi olsaydı simdiye 10 defa yakalanırdı herkesin derdi kendine umarım en ince detayına kadar sorunu belirtip bunun sizin için ne kadar büyük bir sorun oldugunu ifade edebilmişsinizdir.. Biz askerdeyken gsm operatörleriyle yapılan dilekçeli yazısmalarda (msj konusma kayıtları vs.)gibi bilgiler 1 hafta içinde bize cd içerisinde yollamışlardı.

Tarih: 25 Mart 2008, 01:10 - İp: 88.***.**4.25
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)

Bu özel numara kadar gereksiz parametre neden var halen anlayamadım. Ayrıca sizlerin iyi dileklerine sonsuz teşekkürler arkadaşlar.

Ama bi elime geçirirsemmm

Tarih: 25 Mart 2008, 08:06 - İp: 88.***.**4.133