rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Nü Gerçeği..

Yıllardır nü kategorisi ülkemizde tartışmalara neden olmuştur..

pazarbeyinden kontrastına kadar pek çok farklı tandanstaki üye bu kategorinin kaldırılıp indirilmesine kadar pek çok farklı dilek, temenni ve görüş ortaya koymuştur..
Günümüzde bu kategori kendi içinde ikiye bölünüp hayatına devam etmektedir.

Bence artık nü gerçeğini kabul etmenin zamanı gelmiştir.

Nerdeyse hiç bakmadığım nü bölümündeki yorumların nedense gizem, estetik, ışık üçgeninde hapsolduğunu görmekteyim..

Bence yeni yaklaşımlar belirleyip, daha zengin yorumlarda bulunulmalı..
örneğin..
-Modelin memeleri çok güzel.. başarıların devamını dilerim.
gibi..

tabi bu yorum böyle pat diye yazınca biraz yakışıksız, edepsiz ve ahlaka mugayir duruyor..
ama gerçek budur.
Memenin ayıp bi tarafı yoktur.. gerçek adı budur. çünkü o organlar yaratıcı tarafından yavru insana besin verebilmek amacıyla tasarlanmıştır. Nasılki bir anne çocuğunu emzirirken ayıp birşey yapmıyorsa ve "al yavrum meme" diyebiliyorsa, bizimde bunu meme diye adlandırmamızın bir sakıncası olmamalı.
Ayıp olan sakat düşüncelerdeki bozuk yorumlardan ibarettir..

Nü kategorisine yapılabilecek başkaca yorumları sayın fediken bu topiği kapatmadan paylaşalım.

Tarih: 15 Temmuz 2008, 12:21 - İp: 88.***.**1.161
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

circularla senin ne işin var. Hangi yansımadan şikayetin var.

Tarih: 23 Temmuz 2008, 11:14 - İp: 212.***.**9.195
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hacım filtreyi falan bırak ben geçen ne güzel lightbox benzeri icat yaptım

sac teneke çekecektim müşterinin inserti için, nikelaj kısımlar parlıyor bende tuttum bildiğin strafordan halk tabiri ile köpükten iki yanı arkası ve üstü kapalı sadece önü açık bir kutu yaptım içine koydum tenekeleri çektim sıfır yansıma

yine geçen gün ufak bir rakor çektim o da metal malzeme idi onada iki dakikada 3 tane aydıngerden çadır yaptım sonuç süper hiç yansımayok...

(hacım diye yazdım ki millet saygı duysun, hani onlar üçkağıt yapınca, zina yapınca nüye yazınca, bakınca bişey olmuyor ya o açıdan)

Tarih: 23 Temmuz 2008, 11:21 - İp: 81.***.**3.185
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

olmuşken circular olsun dedim be kontur.. linear olanı bence çok sabit fikirli..

atakan bey kardeşim
ne biçim şeyler yazıyorsun.. yazdığını okuyormusun..
o senin yaptığın lightbox kavramı içinde değerlendirilemez..
olsa olsa reflektör mantığında bir çalışma ancak..
lütfen yaptığın apır sapır şeyleri burada ayan beyan yazma..

misal ben 1 milyonluk çin yapımı kirli çamaşır sepetini tülbent ile kaplayıp gerçek bir laytbaks yaptım ama hiç burda bahsetmedim...

fotoğrafçı demek birazda zihnisinir demektir tamam ama tenekedende minkfilaş yapmanın manası yok..

birazcık itidal lütfen

Tarih: 23 Temmuz 2008, 11:37 - İp: 88.***.**2.81
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

3. şahıslara yorum hakkı doğuracak sözler sarfetme, yoksa pazarbey teneke bağlar gezdiri seni ona göre...

şimdi başka fikirlerim de var bakalım nasipse...

Tarih: 23 Temmuz 2008, 11:39 - İp: 81.***.**3.185
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Bakın burda arkadaş ahbap cavuş ilişkisi muhabbetine girip adam seçmeyin adam gibi bi şey söleyin bizde savunalım Terbiyesizlik yapıyor bide olmadıgınız BÜYÜKLÜK triplerine giriyorsunuz...
--------------------
Sizi adam yerine Seni adam yerine koydugumdan degil kültürüme ters geldigi için yazıyorum ...
--------------------
Hadi uzuvlara isim takalım SEnin Söylen mesini istedigin kelimeler MEme G..t Artk ona ne dersinn... Bilmem....

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:06 - İp: 85.***.**6.220
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hava zaten sıcak bakalım iyice ısındı,

roko cevap yazmadan nce bi elini yüzünü yıka. serinle, kendine gel sonra tansiyonun yükseliyor, bizi de geriyorsun gerek yok...

şimdi ben diyorum ki lensin önüne bir tane büyüteç monte etsek makro lens yapabilirmiyiz...

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:19 - İp: 81.***.**3.185
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

merceğe gerek yok.. lensi çıkar ters tut.. yada ekistra bi lensi senin lensin önüne ters tut.. mesafeyi ve ışığı ayarlayabilirsen al sana makro lens

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:25 - İp: 88.***.**2.81
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bu tutma işinde titreme olur sabitlemek için şarjörleri ters bantladığımız gibi bantlasak olurmu, yoksa direk şerit mayonmu kullanmak lazım...

birde bu sepet olayına kafam takıldı, sepet derken ne demek istedin aslında, ya da karamürsel sepetimi, ne sepeti merak ettim...

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:26 - İp: 81.***.**3.185
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Geyiğin kulağına su kaçmış

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:30 - İp: 81.***.**1.39
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Du heeyyyyt Sonunda bende girecem deli topiğine....

Du heyyyyyt...

Tarih: 23 Temmuz 2008, 12:32 - İp: 85.***.**0.132