ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Mediamarkt

ümraniye deki markete gidip birşey alabilen varmı arkadaşlar?

Tarih: 25 Eylül 2007, 13:15 - İp: 85.***.**0.173
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

roko sen neden kendin için konuşmuyosun,
haklısın o o adamı bağlar,,zaten bizde ordaki adamlar için konuşuyoruz,,fakat şunu unutmayınızki daha sonradan bu herkeze yansıyor..banada sanada,,nasılmı oluyor söyleyim,,bir dostumu geçen ay icradan kurtarmak için ona kefil oldum..icraya bir kısım para yatırdım.
bu basit bir anlatım..ama daha doğrusu ekonomiyi etkiler,memleketi etkiler.bankalar resmen tefeci oldu.vatandaşı soyuyor..hergün binlerce kişi kredi kartı mağduruyum diye kendini biryerlerden atmaya çalışıyor..bu benide etkiliyor ailemide etkiliyor..

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:51 - İp: 88.***.**3.132
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

parasıyla değilmi kardeşim..hayyyret bişii

(buyrun bir örnek. bu konuya dair beylik laflar duymak istiyorum)

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:53 - İp: 85.***.**0.58
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bu kalabalığın bir çoğu ihtiyacı olmadığı halde orda buna inanın
hatta ihtiyacı olanlarda ödeme güce olmadığı halde ordalar

neyse sonuç itibarı ile şunu söyleyeyim bu bir kişilik meselesidir

ben o kalabalık eziyet dolu, kargaşa dolu yerde saatlerce bekleyip
3 tane kendini bilmez güvenlik bozması şerefsizin lafları ile itilip kakılacağıma
ne televizyon alırım ne de bilgisayar

paran varsa al kardeşim yoksa alma, alırken de insan gibi al ne alacaksan
para veriyorsun adam gibi muamele gör
orda aldığın televizyona sana küfreden, gözyaşartıcı gaz sıkan şerefsizi aştıktan sonra mı ulaşmak güzel

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:55 - İp: 81.***.**3.185
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

anlayana....

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:55 - İp: 88.***.**3.132
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

roko

buna paranla rezil olmak derler

parasıyla değilmi lafı çok saçma bir laftır, bunun savunulacak bir yanı yoktur
buna birçok örnek veririm ve verdiğim örnekleri çürütemezsin o yüzden
bu sözü sakın savunmayın

Tarih: 26 Eylül 2007, 12:58 - İp: 81.***.**3.185
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

atakan kişileştirmeyelim ama sen yinede ver örneğini ben çürütemeyim

3 tane güvenlik görevlisine söylediğin lafada bozuldum..
niye şerefsiz olsunlarki biri benim akrabam diğeride senin teyzenin kızı olabilir.. onlar orada kendilerine söylenen görevi yapmak için varlar.. kendi şahsi egolarını tatmin için değil.. ayrıca o hengamede o kalabalığa laf anlatmak ayrı bi delilik.

fırsatçılık bu milletin kanına işlemiştir..
sen hatırlarmısın bilmem ama ben "SanaYağ" veya "Tüp" kuyruklarını çok iyi hatırlıyorum.
O zamanlar varoş sayılabilecek bir muhitti geçerdi çocukluğum ve zengin muhitlerden gelen misafirlerimiz bazı şeyleri bulabilmem için fazladan para verirdi bana.. Karaborsacılık yapmışlığım vardır yani..

Bu olayın daha küçük çaplı benzerini biliyorum ben..
Başka bilenlere hatırlatayım. Ankara/Kızılay/YKM karşısında eskiden TASİŞ vardı.. Bazı günlerin sabahı inanılmaz bir izdiham olurdu.. Hiç o kalabalıkta giripte "ne diye bu" diye bakamadım.. sonradan öğrendimki bazı ürünler (gümrükte bırakılmış ürünler) çokca ve ucuz geldiğinden bazı kişiler tamamını alıp kendi imkanlarıyla üç beş üstüne koyup satıyorlar..bu işte bazı ayrıntılar var, mesela bir kişiye 3 taneden fazla verilmiyor falan..

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:29 - İp: 85.***.**0.58
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

"SanaYağ" veya "Tüp" kuyrukları
işte sorun burda,anlatılmaya çalışan olay bu,,bu ne tüp kuyruğu nede şeker..
çok ihtiyacımız olan lcd televizyon kuyruğu..olmasa ne yaparız,eşe dosta rezil oluruuz,,çünki onların evinde var bizim yok..bizde 3 55 ekran birde 37 ekran tv var,,ama bunlar demode oldu artık..
evet parasıyla kardeşim..paran yoksa rezil olmayacaksın almayacaksın..benimde evimde var lcd televizyon laptopumda var arabamda son model,,param var alıyorum.

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:35 - İp: 88.***.**3.132
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

rokomet kardeşim bak şimdi

fırsatçılık bu milletin kanına işlemiştir

bunu sen yazdın, değilmi fırsatçılık savunulacak bir olaymı ki bu insanları savunuyorsun

güvenlikçilere gelince kimsenin orda bekleyen insanlara vurmaya, küfretmeye, gaz sıkmaya hakkı yoktur, bunu yapan akrabamda olsa şerefsizdir tekrar söylüyorum...

Eğer sen bunu baştan hesaplamadıysan şirket olarak senin suçun, güvenlik sayını arttır, baktın başa çıkamayacaksın polis desteği iste

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:35 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

roko parasıyla değilmi kardeşim kısmında seninle hemfikiriz yani bu sözü savunmama konusunda

gordi de şurda haklı

paran varsa al, yoksa alma

lcd tv neyine gerek buna ayıracak bir bütçen yoksa neyine gerek

şimdi diyosunki ucuza satılınca adamların burayı basması normal

neyi normal abi
o zaman adamı öldürsünler sonra hakimin karşısında ucuzluk sırasındaydık
ama ürün 100 taneydi hesapladım 1 kişiyle ürünü kaçırıyordum bende vurdum
varmı böyle bi savunma

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:52 - İp: 81.***.**3.185
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

iyide atakan orada meydana gelecek yoğunluğu yada rezilliği hesaplayamamak güvenlik görevlisinin suçu oldu farkındamısın..
güvenlik görevlisi pek çok şeyin güvenliğinden sorumludur. Orada ezilmekte olan birinin güvenliği, dükyanın camın çerçevenin güvenliği, içeriye başka ziyaretçi almama emri karşısında kendi güvenliği.. eğer güvenlik bi şekilde fiziki güc kullanamayacaksa tabeladan farkı kalmaz ki

bide neyi tartıştığımızı unuttum ben.. siz neyi savunuyordunuz ben neyi savunuyordum..

sürü psikolojiside var bu olayın içinde..

bide can kaybı yaralanma vs. yok sanırım..
bunlar yoksa abartılacak büyütülcek bişide yok..
insanın olduğu heryerde olur böyle şeyler.. böyle şeyler oluyo diye insanlara kötü sıfatları hak görmemek lazım..

yoksa stadlarda neler oluyor..
hele bursa atatürk stadında.. allah korusun..
ölü ve yaralı olmasında sorun değil. adrenalin, heyecan, macera, toruna anlatılcak hikaye, arkadaşına atılcak hava vs..
keşke orayı yaşayıpta gelip burda bize anlatan biri olsa.. ne fark atardı bize şimdi

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:53 - İp: 85.***.**0.58