ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Mediamarkt

ümraniye deki markete gidip birşey alabilen varmı arkadaşlar?

Tarih: 25 Eylül 2007, 13:15 - İp: 85.***.**0.173
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ya deli kalabalıkmış millet geceden kamp kurmuşş.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:17 - İp: 88.***.**4.109
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Gece 3 de sıraya girdim. Liste yapmışlardı 188. sırayı aldım. sabaha karşı izdiham oldu sıra mıra kalmadı. Ortalık hayvanlarla doldu.
Kavga gürültü derken market açıldı. Kapı 5 dakika açık kaldı ve kapattılar. Yarım saat kadar açmadılar. Sonra orayı terkettik. Biz giderken kapıları kırıp girmişler içeri ama birşey kalmamış sanırım.

Dikkatimi çeken birşey vardı. Orada esnaf daha çoktu. Ailecek gelenler vardı.

Uzun lafın kısası sadece rezillikti. Bizim insanımızın ne b.k olduğu da birkez daha ortaya çıktı.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:35 - İp: 88.***.**3.40
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Cehaletimi mazur görün ama merak ettim.Sabah gazetede gözüme ilişti ama ayrıntılı okuyacak vaktim olmadı.
Bu yeni açılan markette ne satılıyor?
Neden insanlar geceden sıraya girmişler?
Çok mu ucuz satılan mallar?
Biri beni aydınlatırsa sevinirim.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:40 - İp: 85.***.**1.22
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

zyılmaz şunu bilir şunu sölerim bizsim milletimiz ne alışverişten ne keyifden ne gezmeden anlarlar herşeyde abartı ne menem bişiyse sanki kaçıo ark. ya izdihama ne gerek varr.ucuz ya o yüzdendir.bayramda otobüsler bedava olur hayatı boyunca dışarı çıkmayan kadın çoluğunu çocuğunu alır anasının nikahına gider sonra zidiham trafik felç.yok ya biz adam olmayız.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:42 - İp: 88.***.**4.109
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

coffie bu açılan elektro market. Aklına gelecek hertürlü elektronik eşya var. Açılış münasebeti ile promosyonlu ürünler vardı. Bu izdihamın sebbei de o ürünlerdi...

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:44 - İp: 88.***.**3.40
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

böyle günlerde market ve benzeri yerlerden uzak dururum

paranla rezil olmaktır bu tür günlerde alışveriş yapmak

bursada yeni bir alışveriş merkezi açıldı, korupark içinde de yine bir elektronik market açıldı ismi lazım değil

burası da ilk açıldığı gün 700 ytl ye notebook, 2000 ytl ye plazma vermiş

millet yığılmış kapıya
içeri 100 er kişilik gruplarla almışlar
mallar tükenmiş

sonramı bir çoğu aldıklarını arızalı olduğu için geri getirip değiştirmiş

hepsi bir yana para verip aldığım ürünü rahat bir ortamda almayı tercih ederim, z.yılmazın dediği gibi hayvanlar gibi itişe kakışa olduktan sonra heryerde var bu görüntüler...

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:44 - İp: 81.***.**3.185
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

aynen atakanın yaşadığı olay bizim buralarda sabancını açtığı bi market vardı açıldığı günde öle ahım şahım bi ucuzlukta olmadı ama görcen ya nasıl akalabalık sanki bedava rezillik yani.paramla rezil olacağıma o parayı tuvalete atarım bee.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:49 - İp: 88.***.**4.109
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ben yaşamadım şahsen
duydum sağlam kaynaktan

ben aksamları pide yerine bazen ekmek alıyorum kuyruk beklememek için

ki bi dünya para verip elektronik eşya alcam ve sırada bekleyip itilip kakılcam

hade ordan hadeee

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:51 - İp: 81.***.**3.185
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

hafta içidir sakin olur düşüncesi ile gitme gafletinde bulundum.kadıköy iskelesinden özel oto ile 2.5 saatte gidebildim.
gidebildim dediğim yalnızca alana.kapıya yaklaşmak mümkün olmadı.gördüklerim ise son derece düşündürücüydü.camlara kola döküp çakmakla yakmak isteyenler,kepenkleri kıranlar,depolara girenler vs çok çirkindi.insanımızın gözü dönmüştü.
aç olan insanların yardım kampanyalarında çoluk çocuğu için birşeyler kapma yarışını anlarım ama bu sabah gördüklerimi tasvip etmem mümkün değil.sonuçta içerde satılan şeyler hayat memat meselesi değil...

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:51 - İp: 85.***.**0.173
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

cyaxar bizim milletimizde insanlık yok. İnsanın içinde biraz vicdan olsa sıranın sonunu sorar ve gecer sırasına. Ama bizim insan müsvetteleri ne yaptı. Geldiği gibi kapıya yığıldı. Buna polis de marketin görevlileri de göz yumdu.
Sıranın düzende tutulması için hiçbir önlem yoktu. Olay kavgaya dönüşünce de iyice çığrından çıktı.

Tabi olayın içinde reklam da var. Bundan iyi reklam olmazdı.

Tarih: 25 Eylül 2007, 16:51 - İp: 88.***.**3.40