morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

”listen To Your Heart” Dusuncesi...

Merhaba herkese ...
Haftasonu calismadigimdan dolayi, fotograf makinesi dunyasina bir dalis yaptim...Dukkan dukkan dolasirken, fikir alip verirken, fiyatlari sorarken...Gozum bir tabelaya takildi...Eski bir is hanina girdim ve Fuji film toptan satis bayisi olan bir yer buldum...Kafamda zaten dusunceler cok degisti...Eger Canon Eos 350d alirsam, ikinci bir lens alacagim... Bunu herkes soyledi bana...Ustelik arkadaslar, makineyi elime aldigimda bir iticilik hissettim...Meraklanmayin, makineyi bi bayisinden 1.200 ytl ye buldum.. Indirttirdik..Adam daha da inecekti.. Ama benim kafama FUJI FINEPIX S9500 yerlesti...
Makineyi elime aldigimda iste bu benim makinem diyebildim, deneme cekimleri yaptigimdada bunu gordum...Butun olay satin alma isine kaldi...Cok fikirler geldi gitti, paylasildi..Canon konusunda bile belirsizlik oldugunu soylemistim... Fuji nin genis acili cektigi fotograflar beni cok etkiledi, portre fotograflari da ve macro cekimleri de... Iyi bir derginin fotografcisina denk geldim, dergi icin bikac adet bu makineden ismarlanmis... Pisman olmayacagim soylendi... Istanbul'da yasayanlarin makineleri iyice arastirmasini tavsiye ederim, bizlerin cok alternatifi var...Guzel bir sehirde yasiyoruz ve bunu degerlendirelim... Bilgisayarda resimler gosterildi, hayran kalmamak mumkun degildi...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:01 - İp: yok
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Ben yinede canon derim,fujinin fiyatı 1350 ytl canon ise 2197 ytl..!8 mega efektif piksel
Canon'' a özgü DIGIC II işlemci
7 nokta AF
30 - 1/4000 sn. enstantene hızı
100 - 1600 arası ASA hızı
Adobe RGB ve sRGB renk uzayı
35 noktadan ölçüm
Saniyede 3 kare çekim hızı ( 14 kareye kadar çıkabilir)
RAW formatta çekim
JPEG maksimum dosya boyutu: 3456 x 2304
Canon yazıcılardan direk baskı imkanı
24 ayarla 9 isteğe bağlı ayar
USB 2.0 bağlantı
Video çıkışı ( PAL / NTSC )
Compact Flash Type I/II ( microdrive uyumlu)
2 GB kart desteği
Canon EF ve EF - S lenslerle uyumlu.Fujifilm FinePix S9500 dijital kamera incelemesi : Fujifilm, FinePix F10 modeli ile kompakt dijital fotoğraf makinelerinde ISO 400 ışık hassasiyetinin üzerinde noise problemsiz görüntüler elde etmenin olanaklı olduğunu kanıtladıktan sonra aynı teknolojiye sahip top model bir ürünün piyasaya sunulması sadece zaman meselesiydi. Bu top model cihaz Fujifilm FinePix S9500 oldu. Real Photo Teknolojisi ile işbirliği halindeki Super CCD HR, 9 megapikselden az olmayan çözünürlük, 28-300mm (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri) geniş optik mesafesi gibi özellikleri bu ürünü son derece özel bir dijital fotoğraf makinesi haline getiriyor,demişler.Bnede canon 20 d var ve canonun butun modellerını onerırım herkeze,ayrıca şu konuyu anlamadım guzel bır memlekette yasıyoruz bunu ıyı degerlendırelım derken kastınız neydi?

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:18 - İp: 85.***.**3.56
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet gordinin dedği gibi dslr almak en iyisi ama objektif almak ayrı dert, değiştirmek ayrı dert, taşımak ayrı dert, temizliği ayrı dert. Hiçbir slr like dslr gibi olamaz ama ben genede slr likelerden yana kullanıyorum tercihimi. 9500 bu konuda iyi bir tercih. Morcodi eğer faydalı olursa dslr alma bölümünde 9500 konusunda incelemem ve diğer makinalarla karşılaştırmalı pekçok fotoğrafı var.

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:39 - İp: 85.***.**4.28
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

MerhABA...
O cumleyi anlamasi gerekenler anlamislardir...
Canon a lens alma zahmetinde bulunmak istemiyorum...Usta bir fotografcidan tavsiye aldim...
Canon a kotu yorum yapmadim, sadece satin almaktan vazgectim... canon fiyatini cok dusuk seviyelerde buldum, sorun olmadi. arada 100 ytl farkla buldum.
Ben sadece benimle butunlesen makineyi buldum...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 18 Şubat 2006, 20:09 - İp: 88.***.**2.161
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

tavrınız hiç hoş değil,burda sanatçı kavramıyla buluşan insanlarla muhattap içerisndeyiz ve bu kavrama saygı gösterenlerle..Sizide sınıflandırırken aynı komplo ile yaklaştık,konunuza reel yaklaşıp rutin cevaplar vermektense içerikli bir araştırmayla yaklaştık..ve halt ettik..Bu nasıl bir cevap bu sozu anlaması gerekenler anlamıştır diye.fotograftan anlayan arkadaşınla paylaşsaydın sorunlarını,konuyu burdaki açma amacın ney idi.

#gordi' tarafyndan 18.02.2006 20:39:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2006, 20:32 - İp: 85.***.**3.56
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba...
Ben saygisizlik asla yapmam...Canimcimben Canon eos 350d alacaktim,...Makineler cook iyi... Ben bisey demedimki...Ben asla ters birsey demedim... Fuji alacagim, isim reklam fotografciligi filan degil...Bir shipping firmasinda calisiyorum. Yani 20d gibi bir makineye filan ihtiyacim yok...
Yorumlarin icin tesekkurler...
Sevgilerimle...Morcadi
20d de uygun fiyatlarda seyredebiliyor, onemli olan anlasmak...

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:07 - İp: 88.***.**2.161
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

canımcım,,sen normal degılsın?

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:23 - İp: 85.***.**3.56
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Ben cok normalim, ama delilik var..Cok normal gibi gorunup sacma seyler yapmaktansa biraz deli olmayi tercih ederim... Amacimsa kimseyi kirmak, kizdirmak vs. degil. Burda cook guzel fikirler paylasti yardimci olanlar benimle...Ben de benimle butunlesen makineyi buldum, goz zevkime ve amaclarima uygun...
Saygisizlik yaptiginin umarim farkindasindir..."Sen normal degilsin" demekle...
Sevgilerimle,morcadi

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:29 - İp: 88.***.**2.161
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gordi, morcodi .Noluyor size ya. Durduk yerde nerden çıkardınız bu kavga sebebini. BIrakın bunları. Kavga etmeyin. Barış içinde yaşayalım. [>:D :D :D

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:42 - İp: 85.***.**4.28
birkan
birkan (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Gordiye hak vermemek mümkün diil açıkçası.. 100 ytl farkla o canonu alamazsın elbette.. 2. el diilse bence kandırmışlar seni.. ya da sen bizi.. sıfırsa ve bu fiyattan veriliosa (ki mümkün diil) yerini söyle adamı zengin edelim.. fujiyle canonu aynı sepete koymak da bence biraz acemice bi davranış olurdu.. bu arada ben de o cümleyi anlamaması gerekenlerdenim herhalde.. ki hala açıklamamışsın.. güzel ülke ve fuji daha iyi keskel alaka.. neyse komik bi başlıkmış.. iyi çalışmalar..
pişman olmayacağım söylendi, o söyledi, bu tavsiye etti, canon itici, fuji karizmatik.. yüz kişiye sordum fuji dedi.. fuji dedi LÜTFEN BANA İNANIN

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:46 - İp: 88.***.**2.176
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar canon 350 d icin soyledim, 20 d fiyati yuksek. Garantili idi makine ve son derece iyiydi. "0" idi... Arkadaslar cumleleri dogru anlamamissiniz. Benim zevkime uymadi hepsi bu. Fuji yi begendim...
S9500 kullanan arkadaslara yonelik bir yazi idi...Ben canon u begenirim makine olarak.
Fazla uzatmayalim, ben burdaki herkesi coook seviyorum ve calismalarini takdir ediyorum. Ortaligi germek icin de bir ugrasim olmadi, olmaz da. Ben buraya kendimi gelistirmek, fikir alisverisinde bulunmak, paylasimda bulunmak icin uye oldum...
Pazarbey sen beni anlamissindir...
MUTLU GUNLER ARKADASLAR, SEVGILERLE.

Tarih: 18 Şubat 2006, 22:11 - İp: 88.***.**2.161