morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

"listen To Your Heart" Dusuncesi...

Merhaba herkese ...
Haftasonu calismadigimdan dolayi, fotograf makinesi dunyasina bir dalis yaptim...Dukkan dukkan dolasirken, fikir alip verirken, fiyatlari sorarken...Gozum bir tabelaya takildi...Eski bir is hanina girdim ve Fuji film toptan satis bayisi olan bir yer buldum...Kafamda zaten dusunceler cok degisti...Eger Canon Eos 350d alirsam, ikinci bir lens alacagim... Bunu herkes soyledi bana...Ustelik arkadaslar, makineyi elime aldigimda bir iticilik hissettim...Meraklanmayin, makineyi bi bayisinden 1.200 ytl ye buldum.. Indirttirdik..Adam daha da inecekti.. Ama benim kafama FUJI FINEPIX S9500 yerlesti...
Makineyi elime aldigimda iste bu benim makinem diyebildim, deneme cekimleri yaptigimdada bunu gordum...Butun olay satin alma isine kaldi...Cok fikirler geldi gitti, paylasildi..Canon konusunda bile belirsizlik oldugunu soylemistim... Fuji nin genis acili cektigi fotograflar beni cok etkiledi, portre fotograflari da ve macro cekimleri de... Iyi bir derginin fotografcisina denk geldim, dergi icin bikac adet bu makineden ismarlanmis... Pisman olmayacagim soylendi... Istanbul'da yasayanlarin makineleri iyice arastirmasini tavsiye ederim, bizlerin cok alternatifi var...Guzel bir sehirde yasiyoruz ve bunu degerlendirelim... Bilgisayarda resimler gosterildi, hayran kalmamak mumkun degildi...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:01 - İp: yok
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Delilik her zaman iyidir, ama dozunu bildikce
Ben herkesle iyi anlasabilirim, sorun degil Gecimsiz degilimdir, kelimeleri de yanlis aktarmadim...Yanlis anlasilmis, dikkatli okunmamis cunku
Deliler birbirleriyle iyi anlasir...Bizler akilli deliyiz
sevgilerimle, morcadi

Tarih: 19 Şubat 2006, 19:07 - İp: 81.***.**9.110
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

morcadi, sonunda makineni bulduguna sevindim.. gule gule kullan..

Tarih: 19 Şubat 2006, 23:47 - İp: 62.***.**2.10
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Yorucu bir gundu...
Eyvallah dadanagast Sagolasin... Ancak tesekur edebildim, kafami toplayana kadar... Isten gelince kendimi biraz zor sarja takabiliyorum, batarya ancak doluyor
Hayirlisi iste bakalim, satin alma isi kaldi...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 20 Şubat 2006, 22:55 - İp: 81.***.**9.110
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

"mor çatı" kadın sığınma evi...

Tarih: 21 Şubat 2006, 10:53 - İp: 213.***.**4.130
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ben; "kız kısmısı biraz cazı olur" diye düşündüydüm...

morçatı'yı öğrenmiş olduk böylece...

Acaba erkeklerin sığınabileceği yer varmıdır....

Aman bu sorduğuma cevap vermeyin..

Tarih: 21 Şubat 2006, 13:52 - İp: 85.***.**2.114
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

var mete,kahveler

Tarih: 21 Şubat 2006, 14:22 - İp: 85.***.**5.106
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese merhaba...
Bir acıklama yapmalıyım sanırım
" morcadı " adi bana ingilizce hocam ve yakın arkadaşlarım tarafından ortak konulmus bir isimdir...Sebebi ise mor renge olan tutkum Desenleri bu renge boyuyorum, çeşitli boncuk işlemelerim var..Yine bu renkle dolu her yer Mor renk: asilligin, kendine güvenin ve sezginin rengidir.
Dalgacı adamcıklara duyrulur
Sevgilerimle,morcadi

Tarih: 21 Şubat 2006, 16:10 - İp: 195.***.**2.88
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

o adamcıklardan biri olarak, niyetim sadece ortamı biraz ısıtmaktı. yoksa ingilizce hocanız ve arkadaşlarınızın size o adı niye koyduğu, ortaklaşa mı koyduğu yoksa oy çokluğuyla mı koyduğu şahsen beni pek ilgilendirmiyor.
bu arada, çok yönlü bir kadıncıkla karşı karşıya olduğumuz belli oluyor. biyomedikal okuyor, ingilizce kursuna gidiyor, deneme yazıyor, fotoğraf çekiyor, incik boncuk diziyor vs... ama hepsinden önemlisi, she's listening 2 her heart!

#centurion' tarafyndan 21.02.2006 16:45:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2006, 16:32 - İp: 213.***.**4.130
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba tekrar..
Basın aciklamasi gibi oldu Boncuklari kendi kendime işliyorum diyelim Cantalara filan..
İş yerinden cıkmadan önce cevap yazayim dedim Gerci eve gidince de yazardim.)
Benim huyumdur, kendimi hemen savunmaya gecerim
Can cıkar, huy cıkmazmıs... Ona bakacak olursan yaptıgım ıs de deniz tasimaciligi.. Insanın her istedigi olmuyor hayatta kimi zaman... Hatta ulkemiz sartlarında coook zor
sevgilerimle,morcadi

Tarih: 21 Şubat 2006, 17:47 - İp: 195.***.**2.88