morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

"listen To Your Heart" Dusuncesi...

Merhaba herkese ...
Haftasonu calismadigimdan dolayi, fotograf makinesi dunyasina bir dalis yaptim...Dukkan dukkan dolasirken, fikir alip verirken, fiyatlari sorarken...Gozum bir tabelaya takildi...Eski bir is hanina girdim ve Fuji film toptan satis bayisi olan bir yer buldum...Kafamda zaten dusunceler cok degisti...Eger Canon Eos 350d alirsam, ikinci bir lens alacagim... Bunu herkes soyledi bana...Ustelik arkadaslar, makineyi elime aldigimda bir iticilik hissettim...Meraklanmayin, makineyi bi bayisinden 1.200 ytl ye buldum.. Indirttirdik..Adam daha da inecekti.. Ama benim kafama FUJI FINEPIX S9500 yerlesti...
Makineyi elime aldigimda iste bu benim makinem diyebildim, deneme cekimleri yaptigimdada bunu gordum...Butun olay satin alma isine kaldi...Cok fikirler geldi gitti, paylasildi..Canon konusunda bile belirsizlik oldugunu soylemistim... Fuji nin genis acili cektigi fotograflar beni cok etkiledi, portre fotograflari da ve macro cekimleri de... Iyi bir derginin fotografcisina denk geldim, dergi icin bikac adet bu makineden ismarlanmis... Pisman olmayacagim soylendi... Istanbul'da yasayanlarin makineleri iyice arastirmasini tavsiye ederim, bizlerin cok alternatifi var...Guzel bir sehirde yasiyoruz ve bunu degerlendirelim... Bilgisayarda resimler gosterildi, hayran kalmamak mumkun degildi...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:01 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet neticede önemli olan biraz önce bir arkadaşada yazdığım gibi kalbinin sesini dinlemek.Ben firma batmış olmasına rağmen dslr alacak olsan konica minolta 5d alırdım mesela.çünkü kalbim ondan yana.

Tarih: 18 Şubat 2006, 22:15 - İp: 85.***.**4.28
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

ohhhh yaaaa.. bu cümleyi pazarbeyimin ağzından duydum yaa.. artık ölsem de gam yemem... burada herkese km 5D yi de bir inceleyin diye yazıp duruyorum ama inanın daha makinayı elime almadım sadece gidip bakıyorum...yani şimdilik platonik bir aşk.. ben km 5D ye aşık oldum da o benim kendisine aşık olduğumu henüz bilmiyor yani.... neyse bu hafta bende ilan-ı aşk edeyim artık... ne de olsa pazarbeyimden icazeti aldık

Tarih: 18 Şubat 2006, 23:58 - İp: 81.***.**0.227
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Estağfirullah efendi hazretleri.
Biz kim icazet vermek kim. Ama benim çok hoşuma gidiyor o makina. Hem canon hemde nikondan daha çekici.Hemde almanyada 420 euroya kadar düştü.

Tarih: 19 Şubat 2006, 00:39 - İp: 85.***.**4.28
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Selam herkese...
Pazarbey, konica minoltayi incelemeyi coook istedim inan, ama makineyi bulamadim...Hangi bayisine sorduysam yoktu
Insanlar batti diyolar firma...Anlamiyorum yaa, firma batsin... Ama makine cook iyi, bunu ben de biliyorum netteki arastirmalarimdan..

Ekstra bir notum olacak...Birilerine kizmis olanlar, kendisine tartisma ortami yaratmak isteyenler lutfen bana ve baskalarina bulasmasinlar, huzur kacirmasinlar. Once onlerindekini anlayincaya kadar 2-3 defa okusunlar, amator bi deneme yazari olarak bunu tavsiye ediyorum.
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 19 Şubat 2006, 13:37 - İp: 88.***.**2.161
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

slm. morcadı... aydınlar foto'ya baktın mı? onlarda olması lazım... üstelik firma battı gibi sözlere de inanma... sony ile birleşmesi batması anlamına gelmez ki...? haydi sıkma canını ben haftaya sirkeciye gideceğim KM için.. dönüşte sana da haber veririm...
iyi pazarlar...

Tarih: 19 Şubat 2006, 13:53 - İp: 81.***.**0.227
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Eacinci cook tesekkur ederim Sanirim oraya ugramayi ihmal etmisim...Artik bir dahaki gidisimde makinemi almaya gidecegim O zaman ona da bakma sansim olabilir
Ama dun coook yagmur yagiyodu gidisimde, telasla gittim
biraz...Hayatim hep telas icinde geciyor zaten...
Turkiye'de iyi denilen birseyi kotulemek coook kolay...
Buna iki firmanin birlesmesi de dahil...Insanlarimiz anlamakta zorluk yasiyorlar, ne yaparsin iste
Sevgilerimle,morcadi

Tarih: 19 Şubat 2006, 14:06 - İp: 88.***.**2.161
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Morcadı...

Foruma ve siteye Hoşgeldin.....

Birkaç sayfa arkada "tüm forumca tanışalım" başlıklı bölümü oku... makine seçimin kötü değil...

Tekrar hoşgeldin....

Tarih: 19 Şubat 2006, 15:08 - İp: 81.***.**9.177
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Mete007 Yazdim bisiiler
Aslinda yeterli degil belkide, benim yaptigim cook fazla sey var...Ama kendimi kisaca tanittim...Karakteristik ozelliklerimden bahsetmedim, tanimak isteyen arkadasim olursa mail adresi istemesi yeterli olur...Zaten gorunuyor

Sevgilerimle,morcadi

Tarih: 19 Şubat 2006, 16:33 - İp: 88.***.**2.161
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yüzük kardeşliği gibi.... Netfotoğraf kardeşliğine katıldın....

Çoğu zaman açtığı konulara katılıp bir selam bile veremesemde, Gordiyi kardeşim gibi severim..

Önünde iyi bir alışveriş görünüyor.... Çoğu arkadaş makine seçimini stres haline getiriyor... Ama gönül rahatlığıyla istediğini al... zevkli alışverişler dilerim...

Bende biraz delilik var... belki fark etmişsindir...

Hoşçakal...

Tarih: 19 Şubat 2006, 18:05 - İp: 85.***.**7.141
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

METE KARDEŞİM..sesiniz duyduk sonunda,yüzük kardeşliği demişsin.. hadi öyle olsun,isteyen tabiki istediği makinayı alır..sorun bu değildi zaten sorun anlatılmak istenibte yanlış aktarılan kelimelerdi,benim bozulduğum husuta buydu,herneyse..kimseyi karşıma aldığım yok..ayrıca sende deliliğini açıkça itiraf etmişsin siz iyi anlaşırsıznız bundan sonra.. tutun eliniz bırakmayın sakın

Tarih: 19 Şubat 2006, 18:43 - İp: 85.***.**0.142