kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Likya Yolu Yardım Talebi

Selamlar
Malumunuz son senelerde ilgiyi üzerine biraz daha fazla çeken kültürel misraslarımızdan likya yolunu yürümeye karar verdim fakat yeterli bilgi ve haritaya sahip değilim yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum sağolun.
(Gezi sadece yürümek için değil fotograf çekmek ve tarihi yerleri bir bir kareleyip belgelemek içinde istiyorum ona göre tarfi ederseniz daha çok makbule geçer)

Yolun bir kısmın kat ettim. Harika geçen yürüyüşün fotografları nı yazının devamında paylaşıyorum.

#kiziltuğ' tarafından 03.10.2008 23:15:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 01:10 - İp: 88.***.**0.240
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Hocam ben pataradan Xanthos'a kadar olan bölümü katettim.Fakat Likya Yolu dediğiniz yanılmıyorsam çok geniş bir alanı kapsıyor.

Likya Yolu’nun birinci bölümünde Faralya (Uzunyurt) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara - Letoon - Xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan Patara yer almaktadır. Yolun ikinci bölümünde ise, azimle ve bıkmadan yürüyenleri Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra ve yüzyıllardır sönmeyen ateşi (Yanar taş) ile Olympos bekler.

Selamlar...

Tarih: 19 Temmuz 2008, 01:13 - İp: 78.***.**0.28
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

kızıltuğ harika bir gezi planı,kutlarım ve kıskandım

kitap link

yazı link

atlas dergisinin eski sayılarının birinde haritası vardı yanlış hatırlamıyorsam..

bu gezi sonrası çok güzel bir gezi yazısı ve fotograflar çıkacaktır.
şimdiden keyifli yolculuklar.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 09:17 - İp: 85.***.**9.67
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

mgirgin bilir bence o cevaplasın

Tarih: 19 Temmuz 2008, 20:00 - İp: 88.***.**2.161
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ya Erhan bu likya liderlik yürüyüşü değil di mi?
bi arkadaşım ona katılmıştı

Tarih: 19 Temmuz 2008, 20:17 - İp: 81.***.**7.8
kiziltug
kiziltug (üye)

yardımlarınız için sağolun. kad-ir bey National geographic in ağustos 2005 sayısı likya yoluyla ilgili idi fakat sayıyı zamannında bir arkadaşıma hediye etmiştim eski sayı satan yerlerdede bulamadım eki yürütmişler genelde.
Yol hakkında çok şey okudum ve bir çok kez farklı noktalarını gezdim ama bir bütün ve yürüyüş olarka daha ilk gidişim olacak.Yakın çevresi uğrak dalış mekanlarımızdı

Eray kardeş yok liderlik falan değil direk delilik oalcak bizimki. Liseden bi arkadaşım ve 3 kardeşi, ben ve kardeşim, 2 de sınıf arkdaşıyla 7 kişilik bir grup olacak. çadırlar tulumlar hazır. ama harita bulamadım sağlamca

Tarih: 20 Temmuz 2008, 04:08 - İp: 88.***.**0.240
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

likya yolunu odtü izci grubu yüRümüştü zamanında.

Grubun email adresi [email protected] eğer cevap alamazsanız ben bizzat yardımcı olurum.

Tarih: 20 Temmuz 2008, 07:13 - İp: 78.***.**7.108
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

harita için google earth ya da google map kullan, hatta imkanın varsa normal ya da haritalı bi gps edin
kaybolma aman ha

Tarih: 20 Temmuz 2008, 15:20 - İp: 81.***.**7.8
dgaempire
dgaempire (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hocam internette forumlara bir goz atiyim dedim, uye degildim, sorunuzu gorunce uye oldum bu vesileyle. Bahsettiginiz likya yolunun Fethiye (baslangic) Antalya (bitis) yani basindan sonuna kadar katettim + alanya dan silifke ve anamur a kadar da kendi rotamla devam ettim. Siz de bu yolu yurumek istiyorsunuz ancak likya yolunun ne kadarlik kismini yurumek istediginizi belirtmemissiniz.Eger tamamindan bahsediyosaniz tabiiki ancak daha once gordugunuz gittiginiz yerler varsa o rotalari atliyicaginiz sekilde ip uclari verebilirim. Gezimi henuz iki gun once, sizin foruma yazmis oldugunuz tarihte bitirdim bende ve bu gezi tabiki de sadece gorerek bitirilemezdi.Yaninizda goturmenizi israrla tavsiye edebilicegim en onemli iki sey , 1 Prof. Fotograf makinesi 2 Romantik yerleri tek basiniza gorup gecmemeniz icin sag kolunuzun altina bir sevgili saka bi yana, bu rotada gercekten yaninizda goturuceginiz seyleri cok iyi secin.. Konaklama seciminizi , harcayabiliceginiz miktari da belirtirseniz, bu yaklasik 500km lik harika rotayi size en az 400 liraya mal edebilirim.

Tarih: 21 Temmuz 2008, 01:12 - İp: 88.***.**9.84
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aman yürüme. Hele otostoh piç çekme.

Tarih: 21 Temmuz 2008, 01:16 - İp: 88.***.**2.85
kiziltug
kiziltug (üye)

Gittim gördüm çektim...
Ama zati otostopluk işim yoktu ustam. Belki araba görsek çekrdikde 2 gün hiç adam görmedik

Tarih: 24 Ağustos 2008, 23:09 - İp: 88.***.**9.10