mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Komplo Teorileri

DÜNYAYI YÖNETEN AİLE: ROTSCHILD AİLESİ

Çoğu kişi Rotschıld ailesinin adını bile bilmez..Bu ailenin adı ne Forbes dergisinin düzenlediği ''Yılın
Zenginleri'' bölümünde yer alır nede dünya jet-sosyetesinin partilerinde adları geçer..Ancak birçok
ülkenin diplomatı bu ailenin adını duydukları zaman beş dakika durmak zorundadır.Çünkü bu aile
dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya bu yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri
neticesinde bugünkü şeklini almıştır..Çoğu kişi dünyada hiçbir ailenin böylesine bir gücü elinde
tutabileceğine inanamaz..Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini
anlayamaz..Öncelikle şunu belirtmeliyimki aile derken üç-beş kişilik çekirdek bir aileden
bahsetmiyorum..Roschild ailesinin bugün 1000-1500 civarında ferdi olduğu bilinmektedir.Bu aile
ferdlerlerinin herbiri dünyanın gelişmiş olan yada gelişecek olan ekonomilerine sahip olan ülkelerinde
çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır.Dünyada olan her siyasi ve eknomik olan
gelişmeyi İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir..

Ailenin geçmişi 16.yüzyıla dayanıyor..Aile İngiliz Kraliyet Saraylarında kralın yaverliğini yapan bir aile
olarak ortaya çıkıyor önceleri..Kralın stratejik ve ekonomik danışmanlıklarını,izlemesi gereken siyasi
tutumlarını ve dış politika stratejilerini bu aile belirliyor..Sadece bununla da yetinmeyip kraliyet
saraylarındaki tüm ihaleleri kazanarak bu ihaleleri başarıyla sonuçlandırıp hatrı sayılır bir servetin de
sahibi oluyorlar..Bu ticari faaliyetlerin yanı sıra yaptıkları her ticari ve siyasi faaliyetten yüklü
komisyonlar da almayı ihmal etmiyorlar..

İngiliz saraylarındaki kariyerleri sayesinde kolayca kazandıkları astronomik paralarla tarihin ilk
bankacılık faaliyetini gerçekleştirip,İngiliz çiftçilerine de astronomik faizlerle tarım kredisi vermeye
başlıyorlar ve 50 sene geçmeden neredeyse İngiltere devletinden daha zengin bir hale geliyorlar..
Faaliyet alanını iyice geliştirip, derinleştiren Rotschıld ailesi Avrupadaki tüm imparatorlukların
saraylarında söz sahibi olur hale geliyorlar..Sadece İngiltere'de değil Avrupa'nın dört bir yanında
tarımla uğraşan insanlara yüksek faizle kredi verererek,altın ve gümüş komisyonculuğu yaparak
servetlerini iyice katlıyorlar..Ekonomik gücü aklın ve mantığın sınırlarını zorlamaya başlayan Rotschild
ailesi daha da karanlık ve karlı bir işe girişiyorlar..İşin adı ''Savaşa giren devletlere faizle borç
vermek''..

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:16 - İp: 78.***.**5.12
mete007
mete007 (üye)

Alıntı:
SABAH İNTERNET Giriş Saati: 13.06.2012 16:51
Güncelleme : 13.06.2012 21:51

Ünlü işadamı Ali Balkaner polis tarafından yakalanarak göz altına alındı ve ifadesi alınmak üzere Emniyet’e getirildi.

Batık Yurtbank'ın sahibi Ali Balkaner zenginlerin bir meclis kurarak ekonomiyi yönettiğini anlatmış ve "18 aile bir havuz oluşturduk. Ekonomi buradan yönetilir. İMKB'yi başkanımız manüpile eder." Sözleriyle gündeme oturmuştu.

Gelişmeler dakika dakika yine ilk önce sabah.com.tr'de olacak.

İHTİŞAM SEMBOLÜYDÜ
Ali Balkaner, eşi Pelin Balkaner ile birlikte İstanbul sosyetesi denilen cemiyet hayatında adeta bir ihtişam sembolüydü. Evlilik yıldönümlerinde dostlarına verdiği davetler dillere destan oldu. 1990'lardan sonra hızla büyümeye başladı ve esas parayı bu dönemde kazandı. Kamuoyunda Beşiktaş ikinci başkanı olarak tanındı. Sonra zamanın modası tekstil ve inşaat işlerine soyunarak, Korkut Özal'dan plaza satın aldı. O zaman buranın ismi Akabe İş Merkezi'ydi.

Askeri ihalelere girerek 1983, 1984 ve 1985 yıllarında Milli Savunma Bakanlığı'nın peksimet ihalelerini üst üste kazandı. Tekstil işine girdikten sonra kredi kullanmaya başladı. Derby jilet fabrikasını ve Marmer mermer fabrikasını almasıyla iyice sanayiciliğe soyundu. Ali Bey'in paraları giderek artıyordu.

Kendisi ve eşi tam bir antika tutkunu oldukları için Türkiye'de ve dünyada bulabildikleri antikaları satın aldılar. Kendi evleri ve bu iş için tuttukları daireleri antika eşyalar ile doldurdular. Hele bir de Monako'da satın aldıkları 240 yıllık eşsiz şato var ki... 2 uçak, muhteşem yat, yalılar ve köşkler satın aldılar.

BARONLAR MECLİSİ
Türkiye'de tartışılan bir konu vardı. Bazı zenginler gizli bir konsey kurmuş, bu konsey derin devletle beraber Türkiye'yi idare ediyordu. Ali Balkaner, Yurtbank davasında ifade verirken, öyle bir söz etti ki, herkesin dikkatini elbette çekti. "Bizler 18 büyük aileyiz.

Hepimizin bağlı olduğu bir başkanımız var. 18 büyük aile bir havuz oluşturduk. Tüm ekonomi bunların elinde toplanıyor. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nı (İMKB) manüpile eden kişi, bizim bağlı olduğumuz başkanımızdır. Tokyo Borsası'nda 800 milyon dolar kaybetti, bana mısın demedi." Bu anlatımlara göre, çeşitli alanlarda yatırımları yönlendiren 18 aile, her birinin başında da bir başkan vardı.
Balkaner, bu 18 aileden borsayla ilgilenene dahildi. İstanbul dukalığı standartlarına göre orta boy sayılan bir işadamı nasıl olmuştu da, 90'lı yıllarda bir anda birinci lige çıkmıştı?

YURTBANK'I ALIYOR
Ali Balkaner, Ali Rıza Çarmıklı'nın Fransızlarla ortak olduğu EuroCredit bankasına yüzde 10 ortak oldu. Bu bankanın ismi daha sonra Yurtbank'a çevrildi. Bankadaki diğer ortak ise yüzde 40 hisseyle İhlas Holding'di. Ali Balkaner, 1996 yılında diğer ortakları elimine ederek bankanın tek başına sahibi haline geldi. 1998 senesinde mafya ve siyasetin kolkola olduğu Türkbank ihalesinde gözüktü. Ali Balkaner'in bankasına 1999'da el kondu.

İDDİANAMENİN BÖYLESİ
İstanbul DGM Cumhuriyet Savcıları Muzaffer Yalçın ve Turan Çolakkadı (Bu günün İstanbul Başsavcı Yardımcısı) tarafından 16 Ocak 2001 tarihinde iddianame hazırlandı. Tarihi bir belge gibidir.

BÜYÜK KULÜP ÜYESİ
Büyük Kulüp,1882 senesinde İngiliz elçisi ve mason üstadı Sir Alfred Sandyson tarafından İstanbul'da kuruldu. İlk ismi Circle de Orient olan bu kulüp, Osmanlı'nın son dönemlerinde pek çok yerli ve yabancı kodamanı bünyesinde tutuyordu. Cumhuriyet'ten sonra ismini Büyük Kulüp olarak değiştirdi.

Büyük Kulüp'ün hepsi de bürokrasi, diplomasi ve iş dünyasında büyük mevkilerde bulunan 3 bin üyesi var.

Ali Balkaner, Başkan Duran Akbulut ile yakınlığa büyük önem veriyordu. Bir gücü elinde tutmasının sırrının siyasi dengeleri ve bağlantıları kollamak olduğunun farkındaydı. Mesela CHP ve SHP'nin birleşmesi nedeniyle başkanlıktan ve bakanlıktan çekilen Murat Karayalçın için Ali Balkaner'in bir dostuna, "Yahu ben 3 ay bakanlık yapmak için her şeyimi veririm" dediği söylenir.

Tarih: 5 Şubat 2013, 21:47 - İp: 94.***.**1.132
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Mete eskilerden bir tek sen kalmışın artık karşılıklı muhabbetçiler yok kürsüye yazan. sadece kendin yazıyorsun kendin okuyorsun gibi geldi bana.demekki birer birer 2 yılda herkes bu siteden gitmiş.sence doğru değilmi?

Tarih: 13 Şubat 2013, 19:49 - İp: 78.***.**8.255
mete007
mete007 (üye)

haklısınız Zeysil..

Tarih: 15 Şubat 2013, 12:34 - İp: 195.***.**4.202
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

selam mete.. yazılarını okuyorum ancak bu konuda paylaşacak pek bilgim olmadığı için pek fazla fikirde paylaşamıyorum. sadace

diğer taraftan silzeyin forum hakkındaki haklı serzenişinin sebeplerini şöyle özetleyim..

Vakti zamanında burada, sohbet etmeyi ve mesajlarla eğlenmeyi bilen bir grup vardı. Bu grubun bazı üyeleri gerçek hayatta ta birbiriyle kaynaştı. Bu sohbet ve yazışma ortamının verdiği haz sanırım bazılarımızda doyum noktasına ulaştı. Bu mesajların ve katılımcıların azalmasındaki etkenlerden biri. Diğer bir etkende, buradaki katılımcı sayısının ve sohbet ortamını suistimal etmek isteyenlerdir. Bazıları bilerek bazılarıda bilmeden yaptılar bunu. Kendi siyasal ideolojilerini başka ideolojilerden üstün göstermek isteyenler, Yasak olduğu halde siyasi mesajların en demli halini burada yaymaya çalışanlar bu paylaşım ortamını baltaladı. Bu Forum sitesinde bu zihniyet sahibi siyasal gerilimciler, genele hakim olmaya başladı..
Gerilmeden ve stres yaşamadan sohbet etmek isteyenler birbir uzaklaştı.
Durum gelinen şu anki nokta oldu..

Tarih: 18 Şubat 2013, 13:01 - İp: 88.***.**6.246
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Anaa Rokomet gelmiş.

Rokomet geçen Kumköy emmi aradı.
Önce niye buralara gelmiyorsun diye
sonra da gelipde niye haber vermiyorsun diye sitem etti.
Sonra da Okyanusla müsait bir zamanda yola çıkıp
(inşallah Okyanusun pembe corsası ile değildir)
yoldan Pazarbeyi ile seni alalım Bartın Amasra yapalım dedi.
Bende Rokomet olmadan şuradan şuraya gitmem onuda alalım
bir yerlere sığdırırız bagaja tıkarız
olmadı portbagaja iple bağlarız dedim haberin olsun.

Tarih: 18 Şubat 2013, 14:33 - İp: 78.***.**4.138
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

oy oy oy.. ince düşünceli hassas arkadaşım benim..
bu teklifine karşılık kelimenin tam karşılığı olarak
"sizinle ölüme giderim" diyeyim..

bu cevabım zerre kadar "mecaz" içermeyip, tamamen gerçek bir hayatın yansıması olacaktır.

yok yoooookk.. öyle portbagaja bağladığın için yada arabanın arkasından sürüklediğin için ölmem..
Bu ara ev sınırları dışına çıkamıyorum. Gözetim cezası demeyim ama ödülü diyim. öyle bişey aldım.. ayak bileğimden olmasada boyun ümüğümden eve bağlıyım.. uzaklaştığım anda zınk diye çekiliyorum. ama ankara sınırları içinde her türlü fantaziye açığım. Ne iş olsa yaparım. hakkat yav sen eleman mı arıyodun..

Tarih: 19 Şubat 2013, 10:46 - İp: 88.***.**6.246
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

eyyy rokomet..eeeyy hata... ve eeeyyy mete kardeşim..her üçünüzüde dünya gözüyle gördüm... rokonun derinlikli yazısını okudum ..sevgili fikret diker bey kardeşim çayımızı içmeyede geldi..naçiz varlığımızla olamıyoruz un mahcubiyetini duymuyor değilim....hele bakalım,dinen o rüzgar tekrar ılgıt ılgıt esermi...."üvendire " filan kar etmemişti bi zamanlar...

Tarih: 19 Şubat 2013, 22:12 - İp: 176.***.**2.95
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

mete
hata
roko
saban abim

bu kadar dostu bi arada görüp selamsız geçilmez...

Tüm eski dostlara selam olsun...

Tarih: 20 Şubat 2013, 18:01 - İp: 46.***.**1.253
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Atakan Emmi onlar ne zaman eskidi benim gözümde her gün daha da yenileniyorlar

Tarih: 22 Şubat 2013, 09:24 - İp: 95.***.**2.52
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

tanışıklık tarihi itibarı ile eski (kıdemli) (eskimeyen) de olabilir
dostluk deminde her daim yeni diyelim öyleyse,,,