mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Komplo Teorileri

DÜNYAYI YÖNETEN AİLE: ROTSCHILD AİLESİ

Çoğu kişi Rotschıld ailesinin adını bile bilmez..Bu ailenin adı ne Forbes dergisinin düzenlediği ''Yılın
Zenginleri'' bölümünde yer alır nede dünya jet-sosyetesinin partilerinde adları geçer..Ancak birçok
ülkenin diplomatı bu ailenin adını duydukları zaman beş dakika durmak zorundadır.Çünkü bu aile
dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya bu yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri
neticesinde bugünkü şeklini almıştır..Çoğu kişi dünyada hiçbir ailenin böylesine bir gücü elinde
tutabileceğine inanamaz..Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini
anlayamaz..Öncelikle şunu belirtmeliyimki aile derken üç-beş kişilik çekirdek bir aileden
bahsetmiyorum..Roschild ailesinin bugün 1000-1500 civarında ferdi olduğu bilinmektedir.Bu aile
ferdlerlerinin herbiri dünyanın gelişmiş olan yada gelişecek olan ekonomilerine sahip olan ülkelerinde
çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır.Dünyada olan her siyasi ve eknomik olan
gelişmeyi İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir..

Ailenin geçmişi 16.yüzyıla dayanıyor..Aile İngiliz Kraliyet Saraylarında kralın yaverliğini yapan bir aile
olarak ortaya çıkıyor önceleri..Kralın stratejik ve ekonomik danışmanlıklarını,izlemesi gereken siyasi
tutumlarını ve dış politika stratejilerini bu aile belirliyor..Sadece bununla da yetinmeyip kraliyet
saraylarındaki tüm ihaleleri kazanarak bu ihaleleri başarıyla sonuçlandırıp hatrı sayılır bir servetin de
sahibi oluyorlar..Bu ticari faaliyetlerin yanı sıra yaptıkları her ticari ve siyasi faaliyetten yüklü
komisyonlar da almayı ihmal etmiyorlar..

İngiliz saraylarındaki kariyerleri sayesinde kolayca kazandıkları astronomik paralarla tarihin ilk
bankacılık faaliyetini gerçekleştirip,İngiliz çiftçilerine de astronomik faizlerle tarım kredisi vermeye
başlıyorlar ve 50 sene geçmeden neredeyse İngiltere devletinden daha zengin bir hale geliyorlar..
Faaliyet alanını iyice geliştirip, derinleştiren Rotschıld ailesi Avrupadaki tüm imparatorlukların
saraylarında söz sahibi olur hale geliyorlar..Sadece İngiltere'de değil Avrupa'nın dört bir yanında
tarımla uğraşan insanlara yüksek faizle kredi verererek,altın ve gümüş komisyonculuğu yaparak
servetlerini iyice katlıyorlar..Ekonomik gücü aklın ve mantığın sınırlarını zorlamaya başlayan Rotschild
ailesi daha da karanlık ve karlı bir işe girişiyorlar..İşin adı ''Savaşa giren devletlere faizle borç
vermek''..

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:16 - İp: 78.***.**5.12
mete007
mete007 (üye)

Tayfun bey, selamlar.. evet Rakı-felır lardan da bahsetmek gerek..

Sona yazmak gerektiği gibi; "Alıntıdır"

Kendim uyduramazdım herhalde..

#mete007' tarafından 24.07.2009 16:28:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:27 - İp: 78.***.**5.12
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba Mete Bey;

Yalnız şunu söylemek istiyorum, ben bu tip yazılardan filan iyice huylanıyorum artık. Mesela Zeitgeist, Zeitgeist Addentum gibi belgeseller çıkıyor işte "herşey bu adamların kontrolünde", "biz aslında neyiz ki" tarzı projeler, sanki aynı ellerden çıkıyor gibi geliyor bana.

Bu sayede, bireylerin dirençleri kırılarak bilinç altında bir kabullenmişlik yaratılmaya çalışılıyor olabilir diye düşünüyorum. Bir de olaya böyle şeytani-karanlık bir hava veriliyor ki korku aşılıyorlar insanlar.

Tabi diğer taraftan bir bakıyorsun ki, ABD, Irak a girmek için ikiz kuleleri kendisi yıkıyor. Kuleler de Rockafeller ailesinin

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:57 - İp: 85.***.**8.188
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konular hiç bir kitap okumayan bu konularla yakından ilgisi olmayan insanlara ürkütücü gelebilir.
Hatta ilk defa okuyan vay be neler oluyormuş da diyebilir.

Tek diyeceğim birkaç kaynaktan okuyun karşılaştırın.

Hatta durun ya bu tip konular kimin uzmalık alanına giriyor?
Bilen var mı?

Tarih: 24 Temmuz 2009, 18:21 - İp: 88.***.**2.70
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

çok ilginç.. tüm bunlar doğru veya değil..
gerçek olan birşey var ki, insanlar yüzyıllardır çıkarları ve menfaatleri uğruna inanılmaz katliam ve entrikalara imza atıyorlar.

Hiç düşünmüyorlar; değer mi?

Çünkü herkesin dönüşü eninde sonunda Allah'adır.

kime kalmış bu dünya, bilmem ne ailesine kalsın??

Tarih: 24 Temmuz 2009, 18:37 - İp: 88.***.**5.117
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Okullarda bize öğretirlerdi hep. Polisten kaçılmaz hakim ceza keser polise güvenilir jandarmaya güvenilir.
Haksızlık yapkayın yalan söylemeyin hayvanlara iyi davranın derlerdi hep.

Şu yazılanları okuyunca bırakın polise güvenmeyi artık dünyada ne kadar iyilik adına ve güzellik adına yapılmış birşey varsa altında bişeyler arar olmuşum. Tüm herşey bir anda sıfırlanıyor insanın gözünün önünde.

İsrail yada şu adı beşpara etmez aile bizede bulaşırsa ben yine polisimi arayacağım?
Ya poliste onların adamıysa?

Al başına bela.

herşeyi geçtim işin ucunda para oldumuydu ben herşeyi beklerim abi..

Yalnız ateş olmayan yerden duman çıkmaz felsefesine göre bu yahudilerde birşeyler var emme hadi hayırlısı.
Ayrıcada kenndynin vurulmasınıda youtubeden seyrettim tam isabet almıştı kafasına. 10 üzerinden 10 veriyorum sanarfera
Tam kafayı dağıtıyor valla helal olsun.
Amerikan tarihine kara leke olarak geçmiştir bu kafa uçurma olayı.

Ayrıca keskin nişancı silahı seri atabiliyor mu?

Tarih: 24 Temmuz 2009, 18:49 - İp: 88.***.**2.70
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

o zamanki keskin nişancı silahları seri atmaz tahminimce. ki zaten jfk suikastinde birkaç farklı açıdan ateş edildiği biliniyor. şuradan da belli zaten: http://www.youtube.com/watch?v=I-cri43ttTo

Tarih: 25 Temmuz 2009, 00:01 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ne güzel.

Tarih: 25 Temmuz 2009, 00:41 - İp: 85.***.**9.65
mete007
mete007 (üye)

Tayfun bey ve bütün arkadaşlar, tekrar selam.. Tayfun bey, aynı noktalar benimde dikkatimi çekti doğrusu, "herşeyin sahibi onlar", "bill gates, saman yolunun yanındaki nokta gibi" yazılar, bu yazıyı alıntı yaptığım yerde yorumlar olarak görünüyordu. O gibi yorumlar pek ciddi değil.. Bir sözüde hatırlamak gerek; "Sultan süleymana kalmadı dünya hiç bir kitap yazmaz" Sultan süleyman'ın Hz. Süleyman olduğunu, ve zamanı durdurmak, hayvanlarla iletişim gibi güçleri olduğunu düşününce; para, altın, politik güç vs.. ye sahip bir aileninde gereğinden fazla abartılmaması gerektiği ortada.. Rakıfelırlar bilinen isim, ancak bu aile kendisini hep gizlemeye çalışmış.. Belki sebebi "korku"

Eray, vallahi yutuba giremiyorum. Bi arala sorucam nasıl girerim diye. ama önce bi sınırsız bağlantı alıyım eve, ondan sonra..

Remi, bu yazıdan sonra başıma bişey gelirse, sen artık böyle yazıp çizmez, yeni üyelerede "sus" yapan bi smayli bulur onu yapıştırırsın..

Mustafa bey, bu dünya gerçektende kimseye kalmaz..

Mr.Bazaarım, evet güzel bir "öykü" başlıkda öyle zaten; "komplo teorileri"

Tarih: 25 Temmuz 2009, 12:38 - İp: 78.***.**5.12
mete007
mete007 (üye)

http://www.metalurji.org.tr/dergi/dergi127/der127_13.pdf

Bor madenleri üzerinde uluslar arası tekellerin çirkin oyunlarından forumda bahsedildiğini hatırlayanlarımız vardır.. Daha belirgin bir anlatım gördüğüm için linki ekliyorum..

Tarih: 22 Ekim 2009, 10:59 - İp: 85.***.**7.237
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Herkesin hayatında biraz "komplo" vardır.

Tarih: 22 Mayıs 2011, 17:46 - İp: 78.***.**6.207