ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Kısa Kısa...

Deniz Feneri davasında köstebeği sayın Kılıçdaroğlu açıkladı.
İç işleri eski bakanı Beşir Atalay...
CHP, elinde kesin delil olmadan bu kadar büyük suçlama yapamaz...
Beşir Atalay inkâr etti...
Ya ne yapacaktı?
Ben de olsam inkâr ederim.
Davaya bakan o üç savcı apar topar neden değiştirildi zannediyorsunuz?
Çünkü piramitin tepesine çok yaklaşmışlardı...
---------------------------------
AKP nin meclis başkanlarından birisi. Kim olduğunu tahmin ediyorum...
ABD büyükelçisi ile görüşüyor.
Ne diyor? (mealen)
"Balyoz davasında tutuklamalar devam ediyor ama delil yok"
Zaten iddianamedeki suçlamalar ve delil deye ortaya konanlar insanı güldürecek cinsten...
Bu görüşmeyi kim ortaya çıkardı?
Wikileaks belgeleri...
Basın da yazdı. Ama yandaş basın değil...
-------------------------------------
Basında yer alan bir haber...
"Murat Karayılan'ın yerini MİT bildirdi. İran yakaladı. Ama sonradan bıraktı"
MİT'e sormak gerekmezmi, madem yerini biliyordun neden bizim hükümet paketlenmesi veya imha edilmesi için TSK yı devreye sokmadı?
Eğer Karayılan yok edilseydi PKK çözülür, çökermiydi? Evet !... Hem de nasıl...
PKK yı bitirmek istemeyenler kim? şimdi % 50 anladı mı? zannetmiyorum...
---------------------------------------
İsrail'le bir savaş halinde ne duruma düşeceğimize kısa bir örnek...
Bizim uçaklarda dost düşman ayırımını bildiren uçuş kodlarını ABD veriyor.
Bu kodlarda İsrail düşman değil, dost. Yani bizim uçakların radarları onları algılayamayacak. İsrail bu kodları kendi yapıyor. Bir çatışma halinde bizim uçaklar daha onları görmeden füzeyle avlanacak.
ABD ise istediğimiz kodları bize vermiyor. Şimdi ne olacak?
Devir teknoloji devri. Teknoloji kimdeyse savaşın galibi baştan o.
Bu işi hamasetle, iman gücüyle hallederiz deyenler ancak % 50 yi uyutabilir...
----------------------------------------
Doğu akdenizde rumlar doğalgaza ulaştı bile. Biz halâ ortaçağdan kalma Piri Reis'i gezdirip duruyoruz. Şimdi KKTC de demirlemiş. Yani havlu atmış.
Piri reis'in makinalarının yenilenmesi için 100 bin dolarlık ödeneği bulamadık.
Ama Libya'daki isyancılara 300 milyon doları bavullarla teslim ettik.
Ne söylenebilir? Çok şey var ama, değmez...

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:03 - İp: 178.***.**4.31
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

tarafsız yorum

gelecek bilimci ünlü prof. anlatıyor. tıkla

#lightningman' tarafından 12.10.2011 22:27:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:24 - İp: 78.***.**1.6
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

lightningman;
Zaman zaman basında Türkiye'ye böyle gaz vermeler sırt sıvazlamalar çıkıyor.
Yemezler, biz almayalım. Karnımız tok...

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:29 - İp: 178.***.**4.31
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

senin gözün körse yapacak birşey yok.

tusaş üretimi yüzde 200 arttırdı.biz tusaş,a mal yetiştiremiyoruz.f 16 ların motorunuda,yazılımınıda yerli olarak üretiyoruz..şimdi f 16 lar bitiyor.4 ülke ile ortak geleceğin uçağını yapıcağız.bu teknolojide kimsede olmayacak.

tusaş tıkla

sen uzaydamı yaşıyorsun ecan abi

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:40 - İp: 78.***.**1.6
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

"Uçak motorları konusunda dünyanın önde gelen üreticileriyle rekabet halinde faaliyetlerini sürdüren TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI), Türkiye'nin ilk yekpare kompresör pale ve disk parçası (blisk) üretimini başarıyla tamamladı."

lightningman,

Senin verdiğin linkte bizim yapıyoruz dediklerin yukarıda özetle yazılanlar...
Marifet uçağı üretip uçurmak değil,
Marifet, uçağa monte edeceğin silah sistemi ve teknoloji. uçuş kod sistemi de bu teknoloji içinde.
Verdiğin linki bir de sen oku. şilah sistemleri ve uçuş kodları ile ilgili bilgi var mı

"senin gözün körse yapacak birşey yok."

Biraz sert olmuş böyle laflara gerek yok...

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:50 - İp: 178.***.**4.31
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

abi biz tusaşa mal veriyoruz.motor yerlidir.

zaten devlet kademeside yazlımın türk olduğunu açıklamıştı.sana söylemiştim.gazetelerdede çıktı.yaşlılık herhalde unuttun.

#lightningman' tarafından 12.10.2011 23:02:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2011, 22:59 - İp: 78.***.**1.6
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Keşke yazılım gerçekten Türk olsa.
Bu yazdıklarımı ben uydurmuyorum,
Bugün Necati doğru sözcü gazetesinde köşesini bu konuya ayırmış. Bugünkü nüshasını bulabilirsen oku...
Bir yazar, iyi bilmediği, incelemediği konuyu köşesine taşımaz. En azından Necati Doğru böyledir.
Geçen TV de eski büyükelçi Şükrü Elekdağ da aynı konudan bahsetmiş.

#ercan43' tarafından 12.10.2011 23:14:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2011, 23:14 - İp: 178.***.**4.31
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

tusaş,a imalat yapıyoruz.ürünler yüksek kalitede ISO standartlarında işleniyor.fakat bu ürünleri tusaş amerikaya gönderiyor.ordan onay geldikten ürünler tekrar türkiye,ye geliyor. sonra uçaklara monte edebiliyoruz.anlaşma böyle.kafamıza göre hareket edemeyiz.bilen bilmeyen kafasına göre konuşuyor.

türkiyedeki yazılım sektörünü lüçümsemeyin.necati doğrunun haberi 2007 yılında çıkmıştır.nedense tekrar güncellemişler.

Teknolojiye paralar yatirilmasi lazim. Sonra bugunun dunyasinda, bir tane degil, onlarca sirketin olmasi lazim. Yani diyelimki F-16 avionigi yapmaya niyetlendiz, bunun aviyonik yazilimi var, donanimi var, mekanik aksami var, butun bu konularda uzman irili ufakli bir suru sirketinizin olmasi lazim.

YAZILIM DEĞİŞTİRİLDİ HABERİ TIKLAYIN.

Uçak ve helikopterler için yazılım yapabilir seviyeye ulaşan şirketlerimizin başında Milsoft geliyor. Kurulduğu 1998'den beri dünyanın sayılı yazılım şirketleri arasına girmeyi başardı. Başında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli Yüksek Mühendis Yarbay İsmail Başyiğit var.

İsmail Başyiğit , Amerikalıların 20 yıl önce "Siz bundan anlamazsınız." dedikleri yazılımların daha iyilerini Türkiye'de üretebildiklerini hatırlatarak, "Komutanlarımız endişeliydi. Çünkü F-16'ların üzerinde bir yazılım vardı. Ne olduğu tam olarak bilinmiyordu. Bu nedenle 'Amaçlarımıza uygun olarak kullanabilir miyiz?' şeklinde sorular gündeme geldi." diyor. Uçaklar çalışırken elektronik harp ve radar gibi sistemleri dışarıdan gelen sinyalleri alıp işliyor. Teorik olarak böyle bir yazılımın içerisine sinyal göndererek özel bir şekilde çalışması yönünde komut verilebilir. Komutanların şüphesi de bu noktada düğümleniyordu zaten: "Acaba F-16'ların yazılımlarında da böyle bir şey var mı?"

Milsoft 2000 yılında 'S-70B SeaHawk Helikopterlerinin Görev Bilgisayarı Yazılımı'nın geliştirilmesinde Sikorsky firması ile birlikte yer alır. Ayrıca Sikorsky firması standart helikopter kokpit konfigürasyonundan modern kokpit konfigürasyonuna geçişi S-70B SeaHawk helikopteri ile yapar. Bu kapsamda 'görev bilgisayarı yazılımı'nın geliştirilmesinde Sikorsky ekibi ile Milsoft ekibi birlikte çalışır. Böylece ilk kez bir Türk yazılım ekibi 'Görev Bilgisayarı Yazılımı' geliştirilmesinde rol almış olur. Sn.Başyiğit'e göre, 14 yıl sonra böyle bir noktaya gelmek oldukça heyecan vericidir. Projedeki başarı, Milsoft'un yeni geliştirilmekte olan S-92 helikopterinin 'Hava Bakım Veri Bilgisayarı' için 2001'de Sikorsky firması ile Kasım 2001'de sözleşme imzalamasına zemin hazırlar. Geliştirilen yazılımlar iki sürüm halinde Amerikalılara teslim edilir. TOBB, yazılımı Türkiye'ye ait S-92 helikopterini Başbakanın kullanımı için satın alması ise Türkiye için ayrı bir gurur kaynağı olur. Yazılım sektörünün toplumun entelektüel seviyesini yükselttiği görüşünü savunan Sn.İsmail Başyiğit , Milsoft'un yazılım geliştirme kalite standardı konusunda Northrop Grumman , Boeing, Raytheon , Lockhead Martin gibi yazılım teknolojisi üreten dev savunma sanayi kuruluşlarının da bulunduğu dünya çapındaki 40 firma arasında yer aldığını söylüyor.

Şirketin TS -EN- ISO 9001:2000 ve NATO AQAP -160 ve SEI SW - CMMI 5. Seviye (Entegre Yetenek Olgunluk Modeli) sertifikaları bulunuyor. Ayrıca ABD, Fransa, Almanya, İsrail gibi gelişmiş birçok ülkenin uluslararası şirketlerine kritik yazılım çözümleri ihraç ediyor.

şunuda unutmayalım kardak krizinde türk savaş uçakları gece uçuş yapabilen israille birlikte amerikadan sonra tek güçtü.haksızlık yapmayalım.yunanlılar bu güce ulaşamadılar.

Tarih: 13 Ekim 2011, 00:46 - İp: 78.***.**1.6
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

lightningman,
Bu konuda Sayın Necati Doğru'ya bugün mesaj attım. Cevap vereceğini düşünüyorum.
E posta ile cevap verirse buraya aynen kopyalarım.
Tekrar ediyorum, umarım sen haklı çıkarsın da Türkiye İsrail karşısında aciz durumda kalmaz...

Tarih: 13 Ekim 2011, 10:09 - İp: 178.***.**0.247
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

(CHP, elinde kesin delil olmadan bu kadar büyük suçlama yapamaz... )
demişsin de
chp nin bu güne kadar attıgı iftiraların hangisi tuttuki bu tutsun

sen ve senin gibilerin yerinde olmak istemem sendeki hazımsızlık çok ileri derecede.bu kadar hazımsızlık iyi deyildir.
daha öncede kılıçdar oglunun kumpasıyla giden bir genel başkan elinde dosyayla milletin karşısına geçip işte dosya diye sallamıştı tarih tekerrürden ibaretmiş ki bu gün de bu sallıyor.

ya beşir atalayı istifaya davet eden gürsel tekine ne demeli.kadıköy belediyesinde yaptıgı yolsuzluklar zimmete para geçirmeler ayyuka çıkmış şaibeler le dolu bir geçmişe sahip insan birilerini yolsuzluk yaptı diye istifaya çagırması bana pek dürüst gelmedi nedense

zaten türkiye senin gibi kafası basmayan bassa bile sırf benim düşüncemden olmayan kişilerin yaşama hakkı yok asla kabul etmem diyen
kominist anarşist militan kırıntılarının yüzünden ne hallere gelmişti.
istedigin kadar yalan yanlış yaz iftira et türkiye şu an çok çok iyi bir yerde

şunada inandım sizde bu hazımsızlık oldugu müddetçe ak parti her zaman ikdidar olur.

sende boşuna ugraşma netfoto forumlarından iftira dolu konu açmakla hükümet yıkılmaz.

Tarih: 13 Ekim 2011, 14:59 - İp: 88.***.**2.255
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

fotofoto34
Senin gibi tartışma adabını bilmeyenlerle benim, yazışacak, fikir alışverişi yapacak durumum yok.
Sana verilecek cevabım çok, ama senin gibiler için kalem oynatmaya değmez.
Başka kapıya...

Tarih: 13 Ekim 2011, 17:48 - İp: 178.***.**0.252