okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Karpuz Alım Sorunsalı

Malum yaz geldi karpuz mevsimi ufaktan açıldı.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Diyarbakır karpuzumu tavsiye edersiniz Tekirdağ karpuzumu adana karpuzumu. bir de iran karpuzu var bugünlerde revaçta. Ama ben yerli karpuzdan yanayım, yerli karpuz sanayimiz gelişsin.

Karpuzun markasına karar verdikten sonra karpuz seçme sorunsalı karşımıza çıkar.Eve gidip bıçağı vurunca hayal kırıklığı yaşamayı hiçbirimiz istemeyiz.

Gerçi bu durumu önlemek için karpuzcular kesmece kavramını geliştirmişse de büyük marketler sokağımızın köşesinde 5 yıldır yerinden kımıldamayan 68 model bmc kasasında karpuz satanlar kadar bu konuda duyarlı değildir. Geçenlerde mesela kilosu 4 milyondan aldığım iran karpuzu kelek çıkmıştı. Geri götürdüm itiraz etmeksizin iade aldı. Ancak parayı vermedi, kan kırmızı diyarbakır karpuzları gelince ödeşecekmişiz.

Marketlerde genelde orta yaşlı kelli felli müşterilerden birini gözüme kestirip ondan yardım isterim.Tipi adanalıya benziyorsa daha bir güvenirim seçimine.O da yoksa karpuzu elime alır tek elimle şak şak vurarak karpuzdan çıkan sesi dinlerim. Ancak hangi tür ses çıkartırsa karpuz iyi olur onu daha çözemedim.

İçi geçmiş karpuzu hayatta yiyemem. Özellikle içinin geçmemiş olduğunu nasıl anlarız.

Karpuz yetiştiricisi üyelerimiz bu sorunsallarda yardımlarını esirgemezlerse kendilerine müteşekkir olacağımı şimdiden bildirmeyi kendime bir vazife sayarım.

Lütfen ikinci el karpuz satmak gibi teşebbüslere itibar etmeden sorunsallarımın çözümü konusunda bilgi ve tecrübelerinizi konuşturarak cevap verirseniz sevinirim.

#okyanus' tarafından 28.05.2007 21:38:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2007, 21:25 - İp: 88.***.**1.174
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

ahanda diyarbakır karpuzu

#tuareg555' tarafından 29.05.2008 22:32:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:30 - İp: 85.***.**9.95
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

az daha okuyup icra katibi olsaydın şimdi tuaregle çamdibi yaylasında sögüt gölgesinde soğan kırıp yiyor olurdun.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:35 - İp: 85.***.**3.74
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

??

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:44 - İp: 85.***.**9.95
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

tuareg, adliyenin psikoloğu musun yani. hımm ya böcekleri bazarbeyden kutrabilmek için bi terapi falan yap. ücreti neyse sitece hallederiz.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:45 - İp: 88.***.**9.139
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

walla hocham öğrendiğim şudur ki
"avukata ilişme"
şeytan bile dünyayı ele geçirme planı yapmadan önce avukata danışmış

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:48 - İp: 85.***.**9.95
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

hımmm... umutsuz vaka yani

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:49 - İp: 88.***.**9.139
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

ben velayete, evlat edinmeye bakarım
içindeki çocuktan oluyorsa
çocuk mahkemesinde de görev yapıyorum
o zaman yardımım dokunabilir

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:51 - İp: 85.***.**9.95
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Diyarbakır garbuzunun içinden çıkan ufaklığı bir an Bazarbeğ sandım

Hazır Bazarbeği yakalamışken bir sual sorayım aman haa abudik gubudik cevap vermeyesin hayat memat meselesi ona göre

Soru:KPSS de 43. soru olarak karşımıza çıkacak olan ''Garbuz gabuğu suya düştü'' deyiminin ne anlama geldiğini açıklarmısın

#mechul75' tarafından 30.05.2008 01:33:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2008, 01:21 - İp: 78.***.**5.156
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Garpız gabığının suya düşmesinin anlamı yiyen adamın beceriksizliğine işaret eder. İyice kemirmeden düşürmesi hayra alamet değildir.Çevre kirliliğine işarette olabilir.

Tarih: 30 Mayıs 2008, 12:41 - İp: 88.***.**8.92
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

tekrar tekrar okunmalı..

Tarih: 28 Temmuz 2008, 10:09 - İp: 212.***.**9.195